Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 lutego 2012 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Bychawa: Protest uczniów i nauczycieli w obronie szkoły

0 14 A A
Protest w Bychawie (Agnieszka Antoń-Jucha)
Protest w Bychawie (Agnieszka Antoń-Jucha)

"Brońmy etosu naszej szkoły”, "Kwiatek nie pasuje do Hubala”. Takie między innymi hasła znalazły się na transparentach. W niedzielę po krótkim zebraniu w szkole uczniowie, nauczyciele i rodzice przeszli ulicami Bychawy, demonstrując w ten sposób w obronie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala” w Bychawie. Szkoła ma być połączona z Zespołem Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chyba zmiany będą nieuniknione – mówi ze smutkiem Andrzej Pietrzyk, wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie. – Plan jest taki, żeby połączyć obie szkoły. Zmiany są argumentowane tym, że mamy niż demograficzny, kolejny to powody ekonomiczne. W naszej szkole pracuje 39 nauczycieli. Mamy 253 uczniów. Już wcześniej pojawiały się pogłoski dotyczące połączenia obu szkół, sądziliśmy jednak, że to tylko plotki.

Około 200 osób wyraziło sprzeciw przeciwko planom Starostwa Powiatowego w Lublinie, pod który podlegają obie szkoły.

– Ta szkoła ma swoje tradycje – przekonuje Tomasz Maj, uczeń IV klasy. – Chcę, żeby zostało po staremu.
Szkoły bronią również rodzice uczniów. – Ja i mąż uczyliśmy się w tej placówce. Do szkoły chodzą również nasze dzieci – mówi Agnieszka Bancerz, która wzięła udział w proteście. – To szkoła z renomą. Obawiamy się, że połączenie będzie oznaczać z czasem likwidację.

Uczestnicy marszu mieli przypięte do ubrania żółte wstążeczki. – To jeden z kolorów, znajdujący się na sztandarze naszej szkoły – tłumaczy Jadwiga Grzesiak, polonistka z "Hubala”, która pracuje w szkole od 30 lat. – Bronimy patrona naszej szkoły, bo wraz z połączeniem go stracimy.

W poniedziałek odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, które ma opiniować projekty dotyczące m.in. tej szkoły.

Ze starostą lubelskim nie udało nam się skontaktować. Nie odbierał telefonu. Do sprawy wrócimy.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
HAK / 22 lutego 2012 o 10:07
"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg..."
mjr Henryk Dobrzański HUBAL
Avatar
da / 21 lutego 2012 o 17:05
czy w Bychawie nie ma miejsca dla 2 różnych szkół???LO I ZSZ?
Avatar
Bychawianka / 20 lutego 2012 o 20:59
Obie szkoły sa bardzo potrzebne i apeluję do Pana Starosty żeby pozostawił obie szkoły.Młodzież powinna mieć prawo wyboru i ze względu na zawód ale i ze względu na grono nauczycielskie jakie uczy w danej szkole.Tylko w latach 60 nie było wyboru szkoły bo istniało tylko liceum które nie było w stanie przyjąć wszystkiej młodzieży z Bychawy nie mówiąc o okolicznych wioskach.Dlatego trzeba było wyjeżdżać do innych województw. Dlatego uważam że protest ma sens i go popieram.
Avatar
Aragorn / 20 lutego 2012 o 20:36
Nurtują mnie trzy pytania. Pierwsze z nich to: Dlaczego na wszystkich regionalnych stronach internetowych jest prowadzona dyskusja na temat likwidacji "Hubala", a na oficjalnej stronie Bychawy nie ma nawet jednego marnego zdjęcia z protestu, który miał miejsce w niedziele? Czyżby szanowny pan burmistrz, (kolega z partii) zabronił takiego posunięcia?
Drugie z tych pytań brzmi: Dlaczego plany Henryczka i Pawełka zostały ujawnione dopiero kilka dni przed sesją rady? Czyżby Dudziak obawiał się, że od września nie będzie miał kto dąć w jego trąby?
Z kolei, co stanie się z diagnostyką, która przynosi zyski? Czyżby została komuś "obiecana"?
Nurtują mnie trzy pytania. Pierwsze z nich to: Dlaczego na wszystkich regionalnych stronach internetowych jest prowadzona dyskusja na temat likwidacji "Hubala", a na oficjalnej stronie Bychawy nie ma nawet jednego marnego zdjęcia z protestu, który miał miejsce w niedziele? Czyżby szanowny pan burmistrz, (kolega z partii) zabronił takiego posunięcia?
Drugie z tych pytań brzmi: Dlaczego plany Henryczka i Pawełka zostały ujawnione dopiero kilka dni przed sesją rady? Czyżby Dudziak obawiał się, że od września nie będzie miał kto... rozwiń
Avatar
hd / 20 lutego 2012 o 19:09
[quote name='HAK' timestamp='1329750979' post='599886']
do erciritnote
Czytając twój komentarz wnioskuję, że ósmy rok chodzisz do drugiej klasy gimnazjum.
[/quote]

No. A jak w końcu mu się uda to wezmą go z otwartymi rękami do Hubala...
Avatar
HAK / 20 lutego 2012 o 16:16
do erciritnote
Czytając twój komentarz wnioskuję, że ósmy rok chodzisz do drugiej klasy gimnazjum.
Avatar
HAK / 20 lutego 2012 o 16:14
Czytając twój komentarz wnioskuję, że ósmy rok chodzisz do drugiej klasy gimnazjum.
Avatar
Grzechu / 20 lutego 2012 o 10:50
ŹLE WAM W TAMTYCH SZKOŁACH ZAPARSZAMY TU
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 prowadzi nabór na semestr wiosenny roku szkolnego 2011/2012 do następujących szkół:
• III Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 2-letnie,
• XXV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 3-letnie
• Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, w zawodach:
o technik administracji
o technik rachunkowości
Nauka realizowana jest w systemie zaocznym.
Osoby chcące kontynuować naukę, mając ukończony 16 rok życia, mogą ubiegać się o przyjęcie na semestry wyższe wszystkich szkół i zawodów funkcjonujących w placówce.


http://www.ckunr1.lublin.pl/


Sekretariat czynny jest:
poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 9.00 do 18.00
sobota, niedziela w godzinach od 9.00 do 15.00
poniedziałek-piątek w godzinach od 8.00 do 14.30
ŹLE WAM W TAMTYCH SZKOŁACH ZAPARSZAMY TU
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 prowadzi nabór na semestr wiosenny roku szkolnego 2011/2012 do następujących szkół:
• III Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 2-letnie,
• XXV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 3-letnie
• Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, w zawodach:
o technik administracji
o technik rachunkowości
Nauka realizowana jest w systemie zaocznym.
Osoby chcące kontynuować naukę, mając ukończony 16 rok ... rozwiń
Avatar
H.D. / 20 lutego 2012 o 09:45
Jeśli szkoła by była na prawdę taka dobra i potrzebna to byłoby o niej słychać nie tylko wtedy kiedy chce się ją likwidować. Głównym problemem są stare pryki trzymające się kurczowo stołków i blokujące miejsca młodym pedagogom. To akurat dotyczy obu szkół. Ktoś potrafiący dobrze zarządzać taką instytucją umiałby wygenerować zysk jeśli szkoła ma taki potencjał. Niech najpierw udowodnią że szkoła powinna zostać. Czasy się zmieniają i to że ktoś uczył się kiedyś w tej szkole albo że jest 30 lat nauczycielem w tej jednostce nie jest żadnym argumentem za.
Jeśli szkoła by była na prawdę taka dobra i potrzebna to byłoby o niej słychać nie tylko wtedy kiedy chce się ją likwidować. Głównym problemem są stare pryki trzymające się kurczowo stołków i blokujące miejsca młodym pedagogom. To akurat dotyczy obu szkół. Ktoś potrafiący dobrze zarządzać taką instytucją umiałby wygenerować zysk jeśli szkoła ma taki potencjał. Niech najpierw udowodnią że szkoła powinna zostać. Czasy się zmieniają i to że ktoś uczył się kiedyś w tej szkole albo że jest 30 lat nauczycielem w tej jednostce nie jest żadnym argum... rozwiń
Avatar
erciritnote / 19 lutego 2012 o 21:17
Koszt utrzymania budynku są stosunkowo niewielkie w porównaniu z zarobkami nauczycieli! Zysk/ oszczędność z tytułu ograniczenia kosztów utrzymania budynków szkolnych/ poszkolnych jest i będzie niewielki. Zysk/oszczędność z tytułu zmniejszenia liczby zatrudnionych pedagogów – będzie faktycznie znaczący.Wystarczy policzyć – 1h pracy nauczyciela to
ok. 65zł. 70% kosztów utrzymania placówki oświatowej to płace dla nauczycieli zatrudnionych w tejże placówce.
I jeszcze jedno - nauczycielu!! - nie mydl oczu ludziom! - jeśli podajesz wysokość swoich zarobków to pamiętaj aby wykazać kwoty wszyskich dodatków, które ustawowo nie są do twoich poborów doliczane!!! Chodzi mi min. o dodatek mieszkaniowy, dodatek wiejski ....., wspomnij też ludziom, że masz 2 miesiące płatnych wakacji w okresie letnim, oraz bonusowe (także płatne) dwa tygodnie ferii zimowych!!! Poinformuj ponadto protestujacych rodziców
o ilości godzin jaką przepracowujesz w tygodniu - napewno mniej niż przeciętny człowiek.

[quote name='Ernest' timestamp='1329673763' post='599283']
2 komentarze 1 mądrzejszy od drugiego zaoszczędzisz ?? na szkole ?? pewnie jesteś po gimnazjum i najlepiej byś chciał żeby zamkneli wszystkie szkoły haha pozdrowienia.
[/quote]
Koszt utrzymania budynku są stosunkowo niewielkie w porównaniu z zarobkami nauczycieli! Zysk/ oszczędność z tytułu ograniczenia kosztów utrzymania budynków szkolnych/ poszkolnych jest i będzie niewielki. Zysk/oszczędność z tytułu zmniejszenia liczby zatrudnionych pedagogów – będzie faktycznie znaczący.Wystarczy policzyć – 1h pracy nauczyciela to
ok. 65zł. 70% kosztów utrzymania placówki oświatowej to płace dla nauczycieli zatrudnionych w tejże placówce.
I jeszcze jedno - nauczycielu!! - nie mydl oczu ludziom! - ... rozwiń
Avatar
HAK / 22 lutego 2012 o 10:07
"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg..."
mjr Henryk Dobrzański HUBAL
Avatar
da / 21 lutego 2012 o 17:05
czy w Bychawie nie ma miejsca dla 2 różnych szkół???LO I ZSZ?
Avatar
Bychawianka / 20 lutego 2012 o 20:59
Obie szkoły sa bardzo potrzebne i apeluję do Pana Starosty żeby pozostawił obie szkoły.Młodzież powinna mieć prawo wyboru i ze względu na zawód ale i ze względu na grono nauczycielskie jakie uczy w danej szkole.Tylko w latach 60 nie było wyboru szkoły bo istniało tylko liceum które nie było w stanie przyjąć wszystkiej młodzieży z Bychawy nie mówiąc o okolicznych wioskach.Dlatego trzeba było wyjeżdżać do innych województw. Dlatego uważam że protest ma sens i go popieram.
Avatar
Aragorn / 20 lutego 2012 o 20:36
Nurtują mnie trzy pytania. Pierwsze z nich to: Dlaczego na wszystkich regionalnych stronach internetowych jest prowadzona dyskusja na temat likwidacji "Hubala", a na oficjalnej stronie Bychawy nie ma nawet jednego marnego zdjęcia z protestu, który miał miejsce w niedziele? Czyżby szanowny pan burmistrz, (kolega z partii) zabronił takiego posunięcia?
Drugie z tych pytań brzmi: Dlaczego plany Henryczka i Pawełka zostały ujawnione dopiero kilka dni przed sesją rady? Czyżby Dudziak obawiał się, że od września nie będzie miał kto dąć w jego trąby?
Z kolei, co stanie się z diagnostyką, która przynosi zyski? Czyżby została komuś "obiecana"?
Nurtują mnie trzy pytania. Pierwsze z nich to: Dlaczego na wszystkich regionalnych stronach internetowych jest prowadzona dyskusja na temat likwidacji "Hubala", a na oficjalnej stronie Bychawy nie ma nawet jednego marnego zdjęcia z protestu, który miał miejsce w niedziele? Czyżby szanowny pan burmistrz, (kolega z partii) zabronił takiego posunięcia?
Drugie z tych pytań brzmi: Dlaczego plany Henryczka i Pawełka zostały ujawnione dopiero kilka dni przed sesją rady? Czyżby Dudziak obawiał się, że od września nie będzie miał kto... rozwiń
Avatar
hd / 20 lutego 2012 o 19:09
[quote name='HAK' timestamp='1329750979' post='599886']
do erciritnote
Czytając twój komentarz wnioskuję, że ósmy rok chodzisz do drugiej klasy gimnazjum.
[/quote]

No. A jak w końcu mu się uda to wezmą go z otwartymi rękami do Hubala...
Avatar
HAK / 20 lutego 2012 o 16:16
do erciritnote
Czytając twój komentarz wnioskuję, że ósmy rok chodzisz do drugiej klasy gimnazjum.
Avatar
HAK / 20 lutego 2012 o 16:14
Czytając twój komentarz wnioskuję, że ósmy rok chodzisz do drugiej klasy gimnazjum.
Avatar
Grzechu / 20 lutego 2012 o 10:50
ŹLE WAM W TAMTYCH SZKOŁACH ZAPARSZAMY TU
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 prowadzi nabór na semestr wiosenny roku szkolnego 2011/2012 do następujących szkół:
• III Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 2-letnie,
• XXV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 3-letnie
• Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, w zawodach:
o technik administracji
o technik rachunkowości
Nauka realizowana jest w systemie zaocznym.
Osoby chcące kontynuować naukę, mając ukończony 16 rok życia, mogą ubiegać się o przyjęcie na semestry wyższe wszystkich szkół i zawodów funkcjonujących w placówce.


http://www.ckunr1.lublin.pl/


Sekretariat czynny jest:
poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 9.00 do 18.00
sobota, niedziela w godzinach od 9.00 do 15.00
poniedziałek-piątek w godzinach od 8.00 do 14.30
ŹLE WAM W TAMTYCH SZKOŁACH ZAPARSZAMY TU
Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 prowadzi nabór na semestr wiosenny roku szkolnego 2011/2012 do następujących szkół:
• III Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 2-letnie,
• XXV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 3-letnie
• Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, w zawodach:
o technik administracji
o technik rachunkowości
Nauka realizowana jest w systemie zaocznym.
Osoby chcące kontynuować naukę, mając ukończony 16 rok ... rozwiń
Avatar
H.D. / 20 lutego 2012 o 09:45
Jeśli szkoła by była na prawdę taka dobra i potrzebna to byłoby o niej słychać nie tylko wtedy kiedy chce się ją likwidować. Głównym problemem są stare pryki trzymające się kurczowo stołków i blokujące miejsca młodym pedagogom. To akurat dotyczy obu szkół. Ktoś potrafiący dobrze zarządzać taką instytucją umiałby wygenerować zysk jeśli szkoła ma taki potencjał. Niech najpierw udowodnią że szkoła powinna zostać. Czasy się zmieniają i to że ktoś uczył się kiedyś w tej szkole albo że jest 30 lat nauczycielem w tej jednostce nie jest żadnym argumentem za.
Jeśli szkoła by była na prawdę taka dobra i potrzebna to byłoby o niej słychać nie tylko wtedy kiedy chce się ją likwidować. Głównym problemem są stare pryki trzymające się kurczowo stołków i blokujące miejsca młodym pedagogom. To akurat dotyczy obu szkół. Ktoś potrafiący dobrze zarządzać taką instytucją umiałby wygenerować zysk jeśli szkoła ma taki potencjał. Niech najpierw udowodnią że szkoła powinna zostać. Czasy się zmieniają i to że ktoś uczył się kiedyś w tej szkole albo że jest 30 lat nauczycielem w tej jednostce nie jest żadnym argum... rozwiń
Avatar
erciritnote / 19 lutego 2012 o 21:17
Koszt utrzymania budynku są stosunkowo niewielkie w porównaniu z zarobkami nauczycieli! Zysk/ oszczędność z tytułu ograniczenia kosztów utrzymania budynków szkolnych/ poszkolnych jest i będzie niewielki. Zysk/oszczędność z tytułu zmniejszenia liczby zatrudnionych pedagogów – będzie faktycznie znaczący.Wystarczy policzyć – 1h pracy nauczyciela to
ok. 65zł. 70% kosztów utrzymania placówki oświatowej to płace dla nauczycieli zatrudnionych w tejże placówce.
I jeszcze jedno - nauczycielu!! - nie mydl oczu ludziom! - jeśli podajesz wysokość swoich zarobków to pamiętaj aby wykazać kwoty wszyskich dodatków, które ustawowo nie są do twoich poborów doliczane!!! Chodzi mi min. o dodatek mieszkaniowy, dodatek wiejski ....., wspomnij też ludziom, że masz 2 miesiące płatnych wakacji w okresie letnim, oraz bonusowe (także płatne) dwa tygodnie ferii zimowych!!! Poinformuj ponadto protestujacych rodziców
o ilości godzin jaką przepracowujesz w tygodniu - napewno mniej niż przeciętny człowiek.

[quote name='Ernest' timestamp='1329673763' post='599283']
2 komentarze 1 mądrzejszy od drugiego zaoszczędzisz ?? na szkole ?? pewnie jesteś po gimnazjum i najlepiej byś chciał żeby zamkneli wszystkie szkoły haha pozdrowienia.
[/quote]
Koszt utrzymania budynku są stosunkowo niewielkie w porównaniu z zarobkami nauczycieli! Zysk/ oszczędność z tytułu ograniczenia kosztów utrzymania budynków szkolnych/ poszkolnych jest i będzie niewielki. Zysk/oszczędność z tytułu zmniejszenia liczby zatrudnionych pedagogów – będzie faktycznie znaczący.Wystarczy policzyć – 1h pracy nauczyciela to
ok. 65zł. 70% kosztów utrzymania placówki oświatowej to płace dla nauczycieli zatrudnionych w tejże placówce.
I jeszcze jedno - nauczycielu!! - nie mydl oczu ludziom! - ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 7 3

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 2

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 5 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 44 8

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 5 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!