sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Byłe betanki opuściły klasztor (wideo cz. 2)

  Edytuj ten wpis

Ostatni, trzeci autokar z b. betankami opuścił teren klasztoru w Kazimierzu Dolnym. Siostry pojechały do ośrodków rekolekcyjnych archidiecezji lubelskiej.

Siostry były spokojne, uśmiechniete, nie stwarzały problemów. Wokół ich domu także panował spokój.
Funkcjonariusze wyprowadzili z klasztoru 61 byłych zakonnic, jednego zakonnika Romana Komaryczkę i pięć osób postronnych, czyli najprawdopodobniej członków rodzin zbuntowanych sióstr, którzy akurat je odwiedzali.
Policja potwierdza, że w domu betanek w Kazimierzu znajdowało się pięć zakonnic z Białorusi i Rosji, które przebywały nielegalnie na terytorium Polski. Trafią prawdopodobnie do aresztu deportacyjnego w Lublinie.
Z terenu domu zakonnego przewieziono też karetką pogotowia do szpitala kobietę wraz z ok. 2-miesięcznym dzieckiem i mężczyznę. Trafili oni do klasztoru ok. dwóch tygodni temu.
Policja zatrzymała do dyspozycji prokuratury b. franciszkanina Romana Komaryczko. Przesłuchana ma być też przełożona generalna zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej Jadwiga Ligocka.
Komornik w asyście policjantów pojawił się w klasztorze w Kazimierzu Dolnym tuż po godz. 9. Ksiądz Mieczysław Puzewicz, rzecznik kurii lubelskiej, który także wszedł do budynku klasztoru, mówił, że to, co zobaczył, kojarzyło mu się tylko z jednym. - Te zachowania przypominały sektę - stwierdził. Opowiadał, że kobiety były pod wpływem silnej manipulacji. Były odcięte od świata, wpadły w amok i zaczęły śpiewać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
chrześcijanin
Artur
mon
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chrześcijanin
chrześcijanin (10 października 2007 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie znów usłyszymy w kwadransie duszpasterskim cieniutki i przejmujący głosik niby eunucha Żydzińskiego o miłości bliźniego, o odpowiedzialności za słowo, o chrześcijańskim humaniźmie. I kto cię jeszcze słucha fałszywy człowieku.
Rozwiń
Artur
Artur (10 października 2007 o 17:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Człowieku to ,że masz takie informacje to zachowaj dla siebie, nie krytykuj innych. Ks. Puzewicz owszem był tylko 2 lata w seminarium, ale wcześniej studiował świecką teologię. W związku z tym mógł się starać o przyjęcie diakoatu wcześniej. Zgodisz się chyba ze mną Że przez pierwsze lata studiuje się teologie ? To po co to samo powtarzać? Więc weź się napierw dowiedz dobrze zanim będziesz kogokolwiek oceniać.
Rozwiń
mon
mon (10 października 2007 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za dużo warta posiadłość żeby nie interweniować
Rozwiń
leo
leo (10 października 2007 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro nie są już zakonnicami to dlaczego od razu nie mogą wrócić do domu, czyżby znowu pranie mózgów
Rozwiń
angelica
angelica (10 października 2007 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biskup wysyła na bezbronne siostry, co mieszkają w domu co go same zbudowały, wysyła policję z pałkami i tarczami, nawet samochód pancerny....... czyli CZTEREJ PANCERNI I PIES ********* , nowa, lubelska wersja
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!