czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Chcę być piękna. I będę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 kwietnia 2007, 18:36

Wąwolnica, która razem z Nałęczowem i Wojciechowem tworzy turystyczny trójkąt ma ambicję dorównać im pod względem atrakcyjności architektury i krajobrazu.

- Chcemy zmodernizować cały rynek - mówi Andrzej Szczypa, zastępca wójta gminy. - Już uzgadniamy szczegóły rewitalizacji. Będziemy swoje pomysły konsultować z mieszkańcami. Wiemy, że każda ingerencja w strukturę miasteczka zwykle budzi kontrowersje i chcemy to wszystko wcześniej przedyskutować.
Urzędnicy poprosili o pomoc fachowców. 5 maja swoja opinię przedstawi prof. Konrad Kucza-Kuczyński, kierownik Katedry Podstaw Kształtowania Architektonicznego z Politechniki Warszawskiej, który zapoznał się z programem zagospodarowania miasteczka i harmonogramem działania.
- Najpilniejsza jest modernizacja Rynku. Już w tej chwili usunięto z niego część drzew. Tzw. "targowica” jeden dzień w tygodniu będzie pełnić rolę handlową, w weekendy odbywać się tam mają imprezy kulturalne i rekreacyjne, w pozostałe dni ma być parking. Trzeba zbudować nową zatokę dla autobusów i pawilon będący poczekalnią z małą gastronomią dla przyjezdnych turystów - wyliczają w gminie.
- Przygotowujemy projekt licząc na unijne środki. Rynek trzeba uporządkować, bo jest piękny i może się stać atrakcją turystyczną - uważa Szczypa. - W 1946 roku Wąwolnica była doszczętnie spalona. Gmina planuje, aby wystąpić do premiera o zadośćuczynienie za tamte zniszczenia. Już mamy przygotowane wystąpienie. Wszystko mamy udokumentowane, są zdjęcia. Zbierzemy podpisy mieszkańców i pojedziemy delegacją do Warszawy. Gdybyśmy dostali trochę pieniędzy, można by było zbudować dom kultury i bibliotekę, które wchodzą w zabudowę rynku, a są w opłakanym stanie - planuje zastępca wójta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!