Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 maja 2008 r.
21:17
Edytuj ten wpis

Chciała sprzedać swoje życie w internecie

0 3 A A

Zdesperowana 19-latka z Lubelszczyzny wystawiła na sprzedaż na aukcji internetowej samą siebie. W ten sposób chciała zebrać pieniądze na leczenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Młoda dziewczyna zamieściła nietypową ofertę na największym na świecie portalu aukcyjnym amerykańskim eBay.com (w Polsce na podobnych zasadach działa Allegro.pl).

Cena wywoławcza to zaledwie 0,01 dolara. Dziewczyna podpisująca się jako Magdalena twierdzi, że szuka kogoś, kto przekaże jej pieniądze na leczenie otyłości. W zamian jest w stanie dać wszystko. Swoją ofertę zatytułowała "Stwórz nową osobę”.

Dziewczyna twierdzi, że cierpi na zaburzenia hormonalne, które powodują u niej chorobliwą otyłość. Rodzice nie pozwalają jej się leczyć, a ona nie ma pieniędzy na wizyty u lekarza. "Urodziłam się w miejscu, gdzie ludzie są biedni i religijni.

Oczywiście nie wszyscy, ale moi rodzice są. Uważają, że wygląd, ubiór, ciało nie jest ważne. Ważę 100 kg, mam duży nos, brzydką cerę i włosy oraz blizny” - napisała po angielsku na aukcji. Potencjalnego kupca zapewniała, że może iść na operację plastyczną lub wyjechać do innego kraju.

We wtorek udało się nam z nią skontaktować przez e-mail. Nie chciała podać nazwy miejscowości, w której mieszka. - Nie mogę udzielić żadnych konkretnych informacji związanych z miejscem zamieszkania. Gdyby moi rodzice dowiedzieli się o całym przedsięwzięciu, zrobiliby wszystko, żeby uniemożliwić mi dalsze prowadzenie aukcji.

Moja sytuacja rodzinna jest bardzo trudna. Poza tym, wydaje mi się, że nie ma sensu szukać nabywców w Polsce - odpisała nam dziewczyna. Kilkanaście minut później z aukcji zniknęła jej oferta.

Zdaniem psychologów, zachowanie nastolatki jest dramatycznym wołaniem o pomoc. - To szokujące i bardzo niepokojące, bo dla normalnego człowieka życie jest największą wartością, którą chce chronić za wszelką cenę. Jeśli ktoś wystawia je na aukcję internetową i chce je oddać drugiej osobie, to jest to bardzo niebezpieczne - alarmuje psycholog Anna Siudem.

Prawdopodobnie nastolatka chce zwrócić na siebie uwagę. - Jeśli nikt się nią nie zainteresuje, to może się to skończyć tragicznie. Jeśli ktoś podejrzewa, że może chodzić o osobę z jej otoczenia, to niech koniecznie nawiąże z nią kontakt - dodaje Siudem.

Pomoc nastolatce oferuje również znany lubelski lekarz. - Niech się zgłosi, to od razu się nią zajmę. Jak będzie trzeba położymy ją do kliniki. Nie będzie jej to nic kosztowało - zapewnia prof. Jerzy Łopatyński, endokrynolog ze szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bywacz / 28 maja 2008 o 10:07
Znanych jest wiele portali poprzez które "reklamują" się dziewczyny w różnym wieku, szczególnie nastolatki, dodając zdjęcia swoich pięknych i zadbanych kibici i nikt nie komentuje głośno ich zachowania, a czy to nie jest ich jakieś szczególne wołanie o akceptację i zauważenie? czy w takim razie ta chora dziewczyna nie ma prawa chcieć wygladać lepiej i czuć się lepiej? a jezeli internet był jej jedyną szansa na wyrwanie sie z zaścianka, na zaistnienie? A czy badania na leczonych bez ich wiedzy to moralnie dobre? Czemu zabraniać podejmowania takich decyzji świadomie?... Pozdrawiam
Znanych jest wiele portali poprzez które "reklamują" się dziewczyny w różnym wieku, szczególnie nastolatki, dodając zdjęcia swoich pięknych i zadbanych kibici i nikt nie komentuje głośno ich zachowania, a czy to nie jest ich jakieś szczególne wołanie o akceptację i zauważenie? czy w takim razie ta chora dziewczyna nie ma prawa chcieć wygladać lepiej i czuć się lepiej? a jezeli internet był jej jedyną szansa na wyrwanie sie z zaścianka, na zaistnienie? A czy badania na leczonych bez ich wiedzy to moralnie dobre? Czemu zabraniać pod... rozwiń
Avatar
czytelnik / 28 maja 2008 o 01:15
dziewczyna ma prawo dac takie ogloszenie
szuka pomocy i jesli tylko chce moze to robic przez internet

postawa lekarza owszem sie chwali
ale bez przesady
on jej nic nie sponsoruje, polozy ja do panstowego szpitala za panstwowe pieniazki
czyli za nasze pieniazki
o tylko za to go mozna chwalic ze wezmie ja poza kolejka, bez lapowki!
Avatar
mala / 28 maja 2008 o 00:06
Dobry Bożę, jak to przeczytalam, az mnie ciarki przeszly... Dziewczyna jest naprawde zdesperowana, trzeba jej pomoc. Fajna jest reakcja tego lekarza, oby wiecej takich 'ludzkich odruchow' wsrod naszych medykow
Avatar
bywacz / 28 maja 2008 o 10:07
Znanych jest wiele portali poprzez które "reklamują" się dziewczyny w różnym wieku, szczególnie nastolatki, dodając zdjęcia swoich pięknych i zadbanych kibici i nikt nie komentuje głośno ich zachowania, a czy to nie jest ich jakieś szczególne wołanie o akceptację i zauważenie? czy w takim razie ta chora dziewczyna nie ma prawa chcieć wygladać lepiej i czuć się lepiej? a jezeli internet był jej jedyną szansa na wyrwanie sie z zaścianka, na zaistnienie? A czy badania na leczonych bez ich wiedzy to moralnie dobre? Czemu zabraniać podejmowania takich decyzji świadomie?... Pozdrawiam
Znanych jest wiele portali poprzez które "reklamują" się dziewczyny w różnym wieku, szczególnie nastolatki, dodając zdjęcia swoich pięknych i zadbanych kibici i nikt nie komentuje głośno ich zachowania, a czy to nie jest ich jakieś szczególne wołanie o akceptację i zauważenie? czy w takim razie ta chora dziewczyna nie ma prawa chcieć wygladać lepiej i czuć się lepiej? a jezeli internet był jej jedyną szansa na wyrwanie sie z zaścianka, na zaistnienie? A czy badania na leczonych bez ich wiedzy to moralnie dobre? Czemu zabraniać pod... rozwiń
Avatar
czytelnik / 28 maja 2008 o 01:15
dziewczyna ma prawo dac takie ogloszenie
szuka pomocy i jesli tylko chce moze to robic przez internet

postawa lekarza owszem sie chwali
ale bez przesady
on jej nic nie sponsoruje, polozy ja do panstowego szpitala za panstwowe pieniazki
czyli za nasze pieniazki
o tylko za to go mozna chwalic ze wezmie ja poza kolejka, bez lapowki!
Avatar
mala / 28 maja 2008 o 00:06
Dobry Bożę, jak to przeczytalam, az mnie ciarki przeszly... Dziewczyna jest naprawde zdesperowana, trzeba jej pomoc. Fajna jest reakcja tego lekarza, oby wiecej takich 'ludzkich odruchow' wsrod naszych medykow

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 6 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 23 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!