czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lubelskie

Chleb Dobroci, Paka Miłosierdzia. Świąteczne pomaganie z Caritasem

Dodano: 11 kwietnia 2017, 11:33
Autor: aa

Można kupić „Chleb Dobroci”, można też samemu przygotować „Pakę Miłosierdzia”. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zachęca do pomagania potrzebującym, do których – dzięki darczyńcom – trafią paczki żywnościowe.

Już od niedzieli w parafiach archidiecezji lubelskiej można kupować symboliczne chlebki oznaczone logo Caritas, które zwykle są wkładane do świątecznego koszyczka z pokarmem do święcenia. Pieniądze uzyskane z sprzedaży chlebków zostaną przeznaczone na pomoc żywnościową podopiecznym Caritas. W ub. roku dzięki ofiarności darczyńców w archidiecezji lubelskiej rozprowadzono ponad 32 500 chlebków, zbierając przy tym 130 000 zł.

Chlebki można kupować nie tylko w poszczególnych parafiach. W okresie Wielkiego Tygodnia, do Wielkiej Soboty, będzie można kupić je również na stoisku przy kościele Ojców Kapucynów w Lublinie (ul. Krakowskie Przedmieście 42). Chleb można nabyć również w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej, (ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2 w Lublinie, wjazd od alei Unii Lubelskiej 15 – Targ pod Zamkiem).

– Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku przygotowaliśmy ponad 32 tysiące chlebków – informuje Mateusz Jocek, rzecznik Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

To nie jedyna forma pomocy osobom w potrzebie. Caritas prowadzi również akcję charytatywną „Paka Miłosierdzia”, w którą włącza się również Caritas AL. Jej celem jest także zbiórka żywności, tyle że w dość nietypowy sposób. „Paka Miłosierdzia” to bowiem papierowa torba, którą można odebrać w parafiach i siedzibie Caritas AL. Do torby wkłada się żywność długoterminową – np. mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, ale też i artykuły chemiczne.
Przygotowaną paczkę przekazuje się z powrotem do parafii. Można ją przynieść również do siedziby Caritas. – Najlepiej byłoby, gdyby darczyńcy przynosili te paczki jeszcze przez świętami, tak abyśmy zebraną żywność zdążyli przekazać potrzebującym – dodaje Jocek. 

Jeśli dary zostaną dostarczone już po Wielkanocy, zostaną również przekazane osobom, które potrzebują pomocy.

Więcej informacji o akcji „Paka Miłosierdzia” można uzyskać pod numerem telefonu 81 532 95 71.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!