wtorek, 23 maja 2017 r.

Lubelskie

''Chmielaki 2001'' pod patronatem Dziennika Wschodniego

Dodano: 16 września 2001, 23:33
Autor: (ja)

Rekordową frekwencję miały tegoroczne krasnostawskie ''Chmielaki''. Wprost trudno było przecisnąć się między amatorami piwa, okupującymi karczmy 15 polskich browarów i stoiska z garmażerką oraz pamiątkami. Przez dwa dni całe miasto rozbrzmiewało muzyką i śpiewem. Piwo pito z kufli, szklanek, butelek, a nawet... przez rurkę

Krasnystaw upodobał sobie ostatnio rekordy. Organizatorzy postanowili powtórzyć ubiegłoroczny sukces promocyjny związany z nowym rekordem Guinnessa w układaniu piramidy z kapsli i w tym roku zlecili bezrobotnym splecenie najdłuższego warkocza na świecie z pędów chmielowych. Pięć osób w ciągu 12 godzin uwiło warkocz o długości 30,3 m, który - podczepiony do ramienia dźwigu i specjalnie podświetlony - można było podziwiać przez dwa chmielakowe dni. Kiedy już został utrwalony na taśmie i fotografii, chmielowe szyszki skierowano na taśmę produkcyjną. Teraz należy poczekać na werdykt Biura Rekordów Guinnessa.

Tradycyjnie w czasie krasnostawskich ''Chmielaków'' konsumenci oceniają jakość piwa produkowanego w krajowych browarach. W tym roku jurorom, wśród których był także przedstawiciel naszej redakcji Paweł Puzio, najbardziej smakował Żywiec 12,5. Doceniono także Książęce 12,5 z Lwówka Śląskiego. Dziewięciu zawodowych kiperów przyznało pierwsze miejsce piwu Kasztelan 12,5 z browaru Sierpc. Lubelska Perła Chmielowa zajęła drugie miejsca, a Łomża Wyborowe - trzecie.

Swoją nagrodę przyznali także dziennikarze. Uznali, że przy pisaniu tekstów najbardziej inspiruje ich Warka Strong i producentowi tego piwa wręczyli ''Złamane Pióro''. Oprócz piwa nagrodzono również wygląd karczm, ofertę handlową i własny sposób promocji. W tej dziedzinie Browary Lubelskie nie miały sobie równych, choć wiele słów uznania za pomysłowość i oryginalność należy się Browarowi Łomża i Kasztelan w Sierpcu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24