Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 lutego 2010 r.
10:36
Edytuj ten wpis

Chmielarze z Lubelszczyzny na skraju bankructwa. Browary wolą chmiel z Niemiec

0 28 A A

Rynek chmielowy załamał się. Straty plantatorów w gminie Wilków sięgają nawet 80 tys. zł w skali hektara. Po dwóch latach impasu plantatorzy zobaczyli światło w tunelu. Ministerstwo Rolnictwa obiecuje pomoc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Krzysztof Giza, plantator z Wilkowa przez ostatnie dwa lata nie sprzedał ani tony chmielu. – Nie możemy dłużej czekać na poprawę sytuacji. Przystaliśmy więc na propozycję Perły: 3 zł za kilogram. To nie do pomyślenia, przecież koszt produkcji jest siedem razy większy – skarży się pan Krzysztof. – Chmielem, który już stracił wartość ścielimy w kurniku. Aż serce boli, że tyle naszej pracy poszło na marne – dodaje Barbara Giza.

W podobnej sytuacji jest większość plantatorów. – Straty sięgają nawet 70–80 tys. zł w skali hektara, przy koszcie produkcji 20–25 zł za kilogram – mówi Daniel Kuś z Krajowego Związku Chmielarzy. – W przeliczeniu na całą gminę to będzie 700–800 tys. zł. Jak ludzie mają to wytrzymać?

Problemy zaczęły się dwa lata temu, kiedy koncerny piwowarskie zaczęły sprowadzać surowiec z Niemiec - czytaj więcej na MM Puławy

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
truskaweczka16 / 27 września 2010 o 19:45
~wipet~

*

* Grupa Goście

Napisano 15 minut temu #27
Chmiel ma być po 30zł/kg



A skąd wiesz ze po 30zł/kg?/
Avatar
wipet / 27 września 2010 o 19:25
Chmiel ma być po 30zł/kg
Avatar
malina / 25 marca 2010 o 15:08
To kiedy ten protest?
Avatar
obserwator / 22 marca 2010 o 12:10
Do momentu aż sprawa trafi do mediów - nikt się problemem nie zajmie.
Rolnicy - nie liczcie na to że którykolwiek polityk wam pomoże bo zostaliście oszukani i teraz toniecie w długach.
Jedynie duży protest, blokada dużego skrzyżowania (ronda) w Warszawie, rozsypywanie i palenie chmielu - pozwoli zwrócić na was uwagę opinii publicznej...
Przed protestem podzwońcie po dziennikarzach, redakcjach gazet, TV... żeby wiedzieli gdzie przyjechać i zrobić wartościowy materiał.

Nie ma problemu w mediach - to znaczy że problem nie istnieje.

A jeśli gazety o czymś piszą, a w TV pojawia się reportaż - politycy muszą z tym coś zrobić - idą wybory.

Obserwujcie jak zakończy się sprawa Suchodołów - kto kupi zakłady za pół darmo.
Założę się że nikt z zarządu spółki Chmiel Polski - nie poniesie konsekwencji...

A Piątek, Szałas będa zarabiać solidne pieniądze...

A wy? Jak długo zamierzacie pracować za darmo?

Nie dajcie się nabić w butelkę po piwie z niemieckiego chmielu - protestujcie.
Do momentu aż sprawa trafi do mediów - nikt się problemem nie zajmie.
Rolnicy - nie liczcie na to że którykolwiek polityk wam pomoże bo zostaliście oszukani i teraz toniecie w długach.
Jedynie duży protest, blokada dużego skrzyżowania (ronda) w Warszawie, rozsypywanie i palenie chmielu - pozwoli zwrócić na was uwagę opinii publicznej...
Przed protestem podzwońcie po dziennikarzach, redakcjach gazet, TV... żeby wiedzieli gdzie przyjechać i zrobić wartościowy materiał.

Nie ma problemu w mediach - to znaczy że pro... rozwiń
Avatar
Gość / 4 marca 2010 o 19:14
A może by my zrobili zadyme na Targach w Kielcach, ot poprostu protest rolników udeżyłoby to w Ministra Rolnictwa. Ciekawe co na to powiedzą przedstawiciele Zrzeszeń chmielarskich i grup producenckich. Jeśli nie to tylko protest przed siedzibą UE, w tym napewno nie wezmą udziału plantatorzy którzy chmiel sprzedali.
Avatar
xxx / 17 lutego 2010 o 16:17
Gość napisał:
piątek i szałas to ludzie odpowiedzialni za obecną sytuację. realizują w Polsce politykę na zamówienie NIENIECKICH chmielarzy, tj. zniszczenia polskiego chmielarstwa. Tak jak stało się w Czechach.
Chłopy nie dajcie się.
tych panów powinniście na taczkach wywieźć.


Tak, tak, tak... A Chmiel Polski niewinny... Najwięcej brudów narobili, a teraz zganiają na browary. I jeszcze upadłość ogłoszą... Oni doprowadzili do tej sytuacji razem z Powiślem, prowadząc swoją "małą wojnę".


Tak, tak, tak... A Chmiel Polski niewinny... Najwięcej brudów narobili, a teraz zganiają na browary. I jeszcze upadłość ogłoszą... Oni doprowadzili do tej sytuacji razem z Powiślem, prowadząc swoją "małą wojnę". rozwiń
Avatar
ŚWAGIER WANDALINIOKA / 17 lutego 2010 o 10:59
Gość napisał:
piątek i szałas to ludzie odpowiedzialni za obecną sytuację. realizują w Polsce politykę na zamówienie NIENIECKICH chmielarzy, tj. zniszczenia polskiego chmielarstwa. Tak jak stało się w Czechach.
Chłopy nie dajcie się.
tych panów powinniście na taczkach wywieźć.

CMOKNIJCIE ICH W POMPKĘ !!!!!
BURAKI ZAPYZIAŁE Z WILKOWA I OKOLIC.
CI LUDZIE MAJĄ TYLE KASY ŻE MOGĄ CAŁY WILKÓW KUPIĆ RAZEM Z TYMI BRUDNYMI CHŁOPAMI Z WILKOWA!

CMOKNIJCIE ICH W POMPKĘ !!!!!
BURAKI ZAPYZIAŁE Z WILKOWA I OKOLIC.
CI LUDZIE MAJĄ TYLE KASY ŻE MOGĄ CAŁY WILKÓW KUPIĆ RAZEM Z TYMI BRUDNYMI CHŁOPAMI Z WILKOWA! rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 o 20:10
piątek i szałas to ludzie odpowiedzialni za obecną sytuację. realizują w Polsce politykę na zamówienie NIENIECKICH chmielarzy, tj. zniszczenia polskiego chmielarstwa. Tak jak stało się w Czechach.
Chłopy nie dajcie się.
tych panów powinniście na taczkach wywieźć.
Avatar
Waldi / 16 lutego 2010 o 17:16
ratio napisał:
Popieram! Nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy, w końcu chmiel to roślina tradycyjnie uprawiana w moich najbliższych okolicach ale w pełni się z Tobą zgadzam Janku, co do przyczyn tego stanu rzeczy. Rolnicy nie raz podobnie się zachowywali. Kiedy po naszym wejsciu do UE gwałtownie wzrosły ceny np wołowiny (i wielu osób nie było stać na zakup tego mięsa) zadowoleni rolnicy mówili, że jak Polaków nie będzie stać na zakup ich mięsa toje sprzedadzą drożej na zachodzie. Identycznie było wcześniej z jabłkami, malinami i truskawką, wszyscy chwalili rynek; przejadali zyski zamiast się zorganizować i negocjować lepsze warunki.

A przy okazji, nie rozumiem dlaczego wszyscy zapomnieli że PSL to też postkomuna. Znacie jakiegoś obecnego prominentnego działacza tej partii, który mógłby się pochwalić działalnością w opozycji?



Ludzie co wy wypisujecie? Jakie kontrakty? Nikt nie podpisywał umów. Jedynie Chmiel Polski na chmiel którego leży nadal na magazynie.
Apropo kontraktów U nas w Polsce kontrakty to tyle warte co ...... Jak chcieli to brali a jak nie to każdy mógł ich w d..... pocałowac (jedynie Piątek i Szałas zawsze wywiązali się z umów - za to trzeba ich pochwalić).



Ludzie co wy wypisujecie? Jakie kontrakty? Nikt nie podpisywał umów. Jedynie Chmiel Polski na chmiel którego leży nadal na magazynie.
Apropo kontraktów U nas w Polsce kontrakty to tyle warte co ...... Jak chcieli to brali a jak nie to każdy mógł ich w d..... pocałowac (jedynie Piątek i Szałas zawsze wywiązali się z umów - za to trzeba ich pochwalić). rozwiń
Avatar
xxx / 16 lutego 2010 o 15:50
~xyz~ napisał:
Z tego co mi wiadomo „Perła” Browary Lubelskie nie skupują chmielu. To Firma "Chmiel Polski" S.A. zajmuje(zajmowała) się kontraktacją , skupem i przetwórstwem chmielu dla browarów krajowych takich jak Browary Grupy Żywiec, Kompanię Piwowarską, grupę BBAG, „Perła” Browary Lubelskie i inne małe i średnie browary ale również zagranicznych (Czechy, Macedonia , Belgia , Ukraina , Litwa, Wielka Brytania).
Lecz Polski Chmiel SA, największa w regionie firma skupująca chmiel niedługo może przestać istnieć. Firma zgłosiła do Sądu Gospodarczego wniosek o upadłość).Ja powiem wprost. Zarząd spółki świadomie doprowadził do upadłości. Sprawa nadaje się do Prokuratury i tam trafi z pewnością.
Dlatego też Polskie Browary zmuszone są brać chmiel z Niemiec.



Jakie polskie browary??? Nie ma już polskich browarów. Nie wiesz co się dzieje w Polsce??



Jakie polskie browary??? Nie ma już polskich browarów. Nie wiesz co się dzieje w Polsce?? rozwiń
Avatar
truskaweczka16 / 27 września 2010 o 19:45
~wipet~

*

* Grupa Goście

Napisano 15 minut temu #27
Chmiel ma być po 30zł/kg



A skąd wiesz ze po 30zł/kg?/
Avatar
wipet / 27 września 2010 o 19:25
Chmiel ma być po 30zł/kg
Avatar
malina / 25 marca 2010 o 15:08
To kiedy ten protest?
Avatar
obserwator / 22 marca 2010 o 12:10
Do momentu aż sprawa trafi do mediów - nikt się problemem nie zajmie.
Rolnicy - nie liczcie na to że którykolwiek polityk wam pomoże bo zostaliście oszukani i teraz toniecie w długach.
Jedynie duży protest, blokada dużego skrzyżowania (ronda) w Warszawie, rozsypywanie i palenie chmielu - pozwoli zwrócić na was uwagę opinii publicznej...
Przed protestem podzwońcie po dziennikarzach, redakcjach gazet, TV... żeby wiedzieli gdzie przyjechać i zrobić wartościowy materiał.

Nie ma problemu w mediach - to znaczy że problem nie istnieje.

A jeśli gazety o czymś piszą, a w TV pojawia się reportaż - politycy muszą z tym coś zrobić - idą wybory.

Obserwujcie jak zakończy się sprawa Suchodołów - kto kupi zakłady za pół darmo.
Założę się że nikt z zarządu spółki Chmiel Polski - nie poniesie konsekwencji...

A Piątek, Szałas będa zarabiać solidne pieniądze...

A wy? Jak długo zamierzacie pracować za darmo?

Nie dajcie się nabić w butelkę po piwie z niemieckiego chmielu - protestujcie.
Do momentu aż sprawa trafi do mediów - nikt się problemem nie zajmie.
Rolnicy - nie liczcie na to że którykolwiek polityk wam pomoże bo zostaliście oszukani i teraz toniecie w długach.
Jedynie duży protest, blokada dużego skrzyżowania (ronda) w Warszawie, rozsypywanie i palenie chmielu - pozwoli zwrócić na was uwagę opinii publicznej...
Przed protestem podzwońcie po dziennikarzach, redakcjach gazet, TV... żeby wiedzieli gdzie przyjechać i zrobić wartościowy materiał.

Nie ma problemu w mediach - to znaczy że pro... rozwiń
Avatar
Gość / 4 marca 2010 o 19:14
A może by my zrobili zadyme na Targach w Kielcach, ot poprostu protest rolników udeżyłoby to w Ministra Rolnictwa. Ciekawe co na to powiedzą przedstawiciele Zrzeszeń chmielarskich i grup producenckich. Jeśli nie to tylko protest przed siedzibą UE, w tym napewno nie wezmą udziału plantatorzy którzy chmiel sprzedali.
Avatar
xxx / 17 lutego 2010 o 16:17
Gość napisał:
piątek i szałas to ludzie odpowiedzialni za obecną sytuację. realizują w Polsce politykę na zamówienie NIENIECKICH chmielarzy, tj. zniszczenia polskiego chmielarstwa. Tak jak stało się w Czechach.
Chłopy nie dajcie się.
tych panów powinniście na taczkach wywieźć.


Tak, tak, tak... A Chmiel Polski niewinny... Najwięcej brudów narobili, a teraz zganiają na browary. I jeszcze upadłość ogłoszą... Oni doprowadzili do tej sytuacji razem z Powiślem, prowadząc swoją "małą wojnę".


Tak, tak, tak... A Chmiel Polski niewinny... Najwięcej brudów narobili, a teraz zganiają na browary. I jeszcze upadłość ogłoszą... Oni doprowadzili do tej sytuacji razem z Powiślem, prowadząc swoją "małą wojnę". rozwiń
Avatar
ŚWAGIER WANDALINIOKA / 17 lutego 2010 o 10:59
Gość napisał:
piątek i szałas to ludzie odpowiedzialni za obecną sytuację. realizują w Polsce politykę na zamówienie NIENIECKICH chmielarzy, tj. zniszczenia polskiego chmielarstwa. Tak jak stało się w Czechach.
Chłopy nie dajcie się.
tych panów powinniście na taczkach wywieźć.

CMOKNIJCIE ICH W POMPKĘ !!!!!
BURAKI ZAPYZIAŁE Z WILKOWA I OKOLIC.
CI LUDZIE MAJĄ TYLE KASY ŻE MOGĄ CAŁY WILKÓW KUPIĆ RAZEM Z TYMI BRUDNYMI CHŁOPAMI Z WILKOWA!

CMOKNIJCIE ICH W POMPKĘ !!!!!
BURAKI ZAPYZIAŁE Z WILKOWA I OKOLIC.
CI LUDZIE MAJĄ TYLE KASY ŻE MOGĄ CAŁY WILKÓW KUPIĆ RAZEM Z TYMI BRUDNYMI CHŁOPAMI Z WILKOWA! rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2010 o 20:10
piątek i szałas to ludzie odpowiedzialni za obecną sytuację. realizują w Polsce politykę na zamówienie NIENIECKICH chmielarzy, tj. zniszczenia polskiego chmielarstwa. Tak jak stało się w Czechach.
Chłopy nie dajcie się.
tych panów powinniście na taczkach wywieźć.
Avatar
Waldi / 16 lutego 2010 o 17:16
ratio napisał:
Popieram! Nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy, w końcu chmiel to roślina tradycyjnie uprawiana w moich najbliższych okolicach ale w pełni się z Tobą zgadzam Janku, co do przyczyn tego stanu rzeczy. Rolnicy nie raz podobnie się zachowywali. Kiedy po naszym wejsciu do UE gwałtownie wzrosły ceny np wołowiny (i wielu osób nie było stać na zakup tego mięsa) zadowoleni rolnicy mówili, że jak Polaków nie będzie stać na zakup ich mięsa toje sprzedadzą drożej na zachodzie. Identycznie było wcześniej z jabłkami, malinami i truskawką, wszyscy chwalili rynek; przejadali zyski zamiast się zorganizować i negocjować lepsze warunki.

A przy okazji, nie rozumiem dlaczego wszyscy zapomnieli że PSL to też postkomuna. Znacie jakiegoś obecnego prominentnego działacza tej partii, który mógłby się pochwalić działalnością w opozycji?



Ludzie co wy wypisujecie? Jakie kontrakty? Nikt nie podpisywał umów. Jedynie Chmiel Polski na chmiel którego leży nadal na magazynie.
Apropo kontraktów U nas w Polsce kontrakty to tyle warte co ...... Jak chcieli to brali a jak nie to każdy mógł ich w d..... pocałowac (jedynie Piątek i Szałas zawsze wywiązali się z umów - za to trzeba ich pochwalić).



Ludzie co wy wypisujecie? Jakie kontrakty? Nikt nie podpisywał umów. Jedynie Chmiel Polski na chmiel którego leży nadal na magazynie.
Apropo kontraktów U nas w Polsce kontrakty to tyle warte co ...... Jak chcieli to brali a jak nie to każdy mógł ich w d..... pocałowac (jedynie Piątek i Szałas zawsze wywiązali się z umów - za to trzeba ich pochwalić). rozwiń
Avatar
xxx / 16 lutego 2010 o 15:50
~xyz~ napisał:
Z tego co mi wiadomo „Perła” Browary Lubelskie nie skupują chmielu. To Firma "Chmiel Polski" S.A. zajmuje(zajmowała) się kontraktacją , skupem i przetwórstwem chmielu dla browarów krajowych takich jak Browary Grupy Żywiec, Kompanię Piwowarską, grupę BBAG, „Perła” Browary Lubelskie i inne małe i średnie browary ale również zagranicznych (Czechy, Macedonia , Belgia , Ukraina , Litwa, Wielka Brytania).
Lecz Polski Chmiel SA, największa w regionie firma skupująca chmiel niedługo może przestać istnieć. Firma zgłosiła do Sądu Gospodarczego wniosek o upadłość).Ja powiem wprost. Zarząd spółki świadomie doprowadził do upadłości. Sprawa nadaje się do Prokuratury i tam trafi z pewnością.
Dlatego też Polskie Browary zmuszone są brać chmiel z Niemiec.



Jakie polskie browary??? Nie ma już polskich browarów. Nie wiesz co się dzieje w Polsce??



Jakie polskie browary??? Nie ma już polskich browarów. Nie wiesz co się dzieje w Polsce?? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 7 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 23 0

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 11

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 6 21

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego
27 maja 2018, 9:00

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego 0 0

Msza i odsłonięcie Kolumny Pamięci na terenie Drogi Krzyżowej przy kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim – tak wyglądać będą uroczystości 397. rocznicy podpisania Przywileju Lokacyjnego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!