poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Cmentarze w Lublinie, Jastkowie, Garbowie, Kraśniku, Puławy i Świdniku. Jak dojechać?

  Edytuj ten wpis
Autor: (red)

Od jutra nie wolno jeździć na pamięć. Na trzy dni, w okolicach cmentarzy, zmieniają się zasady ruchu. Zobacz, jak dojechać do cmentarzy w Lublinie, Jastkowie, Garbowie, Kraśniku, Puławach, oraz w Świdniku.

Jastków i Garbów

Cmentarze w Jastkowie i Garbowie są położone przy drodze krajowej Warszawa–Lublin. Oba te miejsca są niezwykle niebezpieczne podczas Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. Dlatego po obu stronach jezdni przy tych nekropoliach obowiązuje bezwzględny zakaz handlu. Natomiast po przeciwnej do cmentarzy stronie jezdni obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju.

– Będziemy rygorystycznie egzekwować te zakazy. Mieliśmy już przypadki, gdy ludzie wysiadając z zaparkowanych naprzeciwko cmentarza samochodów, wpadali pod koła innych pojazdów – mówi komisarz Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.(pp)

Kraśnik

Spore utrudnienia napotkają przy cmentarzu mieszkańcy Kraśnika. Będzie mniej miejsc do parkowania i zmieniona organizacja ruchu w pobliżu nekropolii.

Kierowcy nie zostawią już samochodu przy ul. Kościuszki. – Nie będzie możliwości zaparkowania pojazdu na boisku przy podstawówce nr 1 – zapowiada mł. asp. Janusz Majewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – Przy szkole zbudowano boisko Orlik.

– Mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z m.in. z parkingów za amfiteatrem na ulicy Festiwalowej, na ulicy Kościuszki naprzeciwko KRUS, na targowisku miejskim na ul Oboźnej – wylicza Majewski.

Policja zapowiada także, że w mieście zostanie zmieniona organizacja ruchu. Kierowcy nie będą mogli pojechać ul. Ceramiczną. Będzie ona wyłączona z ruchu. Główny dwukierunkowy dojazd do cmentarza będzie możliwy ul. Polną, gdzie zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania. Tymczasowo jednokierunkowa będzie ul. Żytnia (wjazd od ul. Oboźnej).

Policjanci pełniący służbę w okolicach cmentarzy będą na bieżąco informowali o utrudnieniach i miejscach parkingowych. (aa)

Puławy

Nekropolie usytuowane są przy głównych drogach dojazdowych do miasta, ale w Puławach nie ma zmian w organizacji ruchu. O nasze bezpieczeństwo zadbają policjanci z wydziału ruchu drogowego i prewencji.

– W okolice cmentarzy skierujemy wszystkie nasze służby. Policjanci w razie potrzeby będą kierować ruchem. Mamy w Puławach obwodnicę, więc ruch na drogach z pewnością będzie płynny – mówi Waldemar Łazuga z puławskiej policji. (bk)

Świdnik

Od 30 października do 2 listopada zmienia się organizacja ruchu wokół cmentarza komunalnego. Ul. Wyszyńskiego (na odcinku od ul. Wiejskiej do stacji paliw, skrzyżowanie z ul. Piasecką) będzie drogą jednokierunkową.

– Dojazd do cmentarza możliwy będzie jedynie ul. Wyszyńskiego od strony miasta. Natomiast wyjeżdżający będą kierowani w kierunki ul. Piaseckiej – informuje Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej policji.

Policjanci apelują również o szczególną ostrożność 1 listopada w Wygnanowicach i Częstoborowicach (gm. Rybczewice), gdzie cmentarz znajduje się po obu stronach jezdni.

– Nad bezpieczeństwem będzie czuwać więcej policjantów – zapewnia Szczepanowska. Policja przestrzega także przed kieszonkowcami, którzy mogą wykorzystać nasz pośpiech przy porządkowaniu grobów czy różnego rodzaju zakupach. Szczególnie chodzi o okolice centrów handlowych, targowiska miejskiego i cmentarzy. (mm)

Lublin

• Majdanek

Od soboty do poniedziałku włącznie droga wjazdowa będzie zamknięta i oddana pieszym. Wjazd jest drogą, która zwykle służy do wyjazdu. Wyjazd możliwy jest nową drogą jednokierunkową. W sobotę, niedzielę i poniedziałek wyjeżdżając spod cmentarza nie da się skręcić w lewo w Drogę Męczenników Majdanka. By wrócić do centrum, trzeba skręcić w prawo i jechać Doświadczalną i al. Witosa.
Natomiast między 30 października a 1 listopada po obu stronach ul. Grenadierów obowiązywać ma zakaz zatrzymywania się, by zapewnić dojazd do szpitala. Parkować będzie można m.in. przy cmentarzu, na trawniku przy drodze dojazdowej i na terenie muzeum.

• Lipowa

Od jutra do 1 listopada ul. Obrońców Pokoju będzie drogą dwukierunkową (pomiędzy ul. Raabego z Uniwersytecką). Ma to ułatwić dojazd do cmentarza przy Białej od Głębokiej przez Raabego. 1 listopada od godz. 7 bezpłatnie można parkować pod Plazą. Od dziś zatoka przy Plazie na Obrońców Pokoju będzie dostępna wyłącznie dla niepełnosprawnych. Między 30 października a 1 listopada będzie można parkować na Głębokiej od Narutowicza do Raabego.

• Unicka

Od jutra do poniedziałku na ul. Walecznych (od ul. Ponikwoda do Rudnickiej) obowiązywać ma ruch jednokierunkowy, co powinno uwolnić trochę miejsc parkingowych.

• Zemborzyce

Od soboty do poniedziałku włącznie na ul. Pszczelej (na odcinku od torów do Kukułczej) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, by wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe. Powrót do Krężnickiej przez Kukułczą i Letniskową.(red)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
1,2,3
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

1,2,3
1,2,3 (29 października 2010 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszędzie w w/w miejscowościach dba się o kierowców aby mieli gdzie zaparkować.....tylko nie w Bełżycach !!!! Tam miasto "wydzierżawiło" parking przy cmentarzu handlarzom.....a kierowcy mają do dyspozycji trasę 747,po obu stronach.....skutecznie korkując ją !!!! A wystarczyło wyłączyć z ruchu ulicę biegnącą od kościoła do cmentarza i przekazać handlarzom !!! No cóż....wybory przsłoniły niektórym...."zdrowy rozsądek"......?????
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!