środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Cuda z Puław i Chełma. Szansa na nagrodę National Geographic

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 czerwca 2012, 19:22

Muzeum Czartoryski w Puławach. (Archiwum)
Muzeum Czartoryski w Puławach. (Archiwum)

Puławskie Muzeum Czartoryskich i chełmskie podziemia kredowe walczą w drugiej edycji plebiscytu na "7 nowych cudów Polski”. Pierwszą wygrał Pałac w Kozłówce.

– "Polska jest najfajniejsza”. To hasło rzuciliśmy w ubiegłym roku, kiedy ogłaszaliśmy plebiscyt. Zależało nam, żeby odkryć na nowo zapomniane zabytki, docenić jedyną w swoim rodzaju polską przyrodę – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna "National Geographic Traveler”.

– To miała być jednorazowa, wakacyjna zabawa – dodaje. – Ale okazało się, że odzew czytelników, liczba głosów i zainteresowanie plebiscytem przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zapadła więc decyzja o kolejnej edycji.

W tym roku z prośbą o wyszukanie niezwykłych miejsc organizatorzy zwrócili się do regionów – samorządów, regionalnych organizacji turystycznych i lokalnych patriotów. Efekt? 32 kandydatury nowych cudów – po 2 z każdego województwa. Od nas – z Puław (Muzeum Czartoryskich) i Chełma (podziemia kredowe).

Głosowanie drogą SMS-ową trwa do 24 września. Każda osoba, która odda swój głos, otrzyma w prezencie "Przewodnik po 7 nowych cudach Polski 2011”, zawierający zdjęcia i opisy zwycięzców ubiegłorocznego plebiscytu. Osoby, które swój głos uzupełnią uzasadnieniem wyboru, dodatkowo wezmą udział w konkursie z cennymi nagrodami. Więcej informacji na: www.7cudow.national-geographic.pl.

Pierwszą edycję plebiscytu na "7 nowych cudów Polski” wygrał Pałac w Kozłówce. 6. miejsce zajęła Kaplica św. Trójcy na Zamku w Lublinie.

Jak głosować

Muzeum Czartoryskich – Puławy
• Głos: SMS o treści: TR.CUD.5.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001.
• Głos i udział w konkursie: SMS o treści: TR.kod wybranej nagrody.5.twój kod pocztowy. uzasadnienie wyboru, pod numer 71001.
Podziemia kredowe – Chełm
• Głos: SMS o treści: TR.CUD.6.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001.
• Głos i udział w konkursie: SMS o treści: TR.kod wybranej nagrody.6.twój kod pocztowy. uzasadnienie wyboru, pod numer 71001.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
olo
realista
bady
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olo
olo (2 lipca 2012 o 06:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cud to będzie na Puławach jak Tusk nie sprzeda Azotów...
Rozwiń
realista
realista (1 lipca 2012 o 13:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ogóle mało mówi się o atrakcjach Puławszczyzny i Chełmszczyzny. Zresztą nie tylko: na Lubartowszczyźnie istnieje Kozłówka. A o jej zwiazkach z ziemią lubartowską niewiele słychać... W Puławach pierwsze muzeum na Ziemiach Polskich. A Chełm niepowtarzalne podziemia. O muzeum puławskim wspomina się tylko przy nagrodach muzealników 'Sybillach', a w przypadku Chełma wykorzystuje się tylko Ducha Bielucha na nadruku pewnych serków. I to wszystko?! Mało tego! Być może Lublin chce zamilczeć na śmierć konkurencję i nadaje ciagle o ... Lublinie. A w Lubinie NIC ciekawego. Osoby, które odwiedzają stolyce województwa są rozczarowane!
Rozwiń
bady
bady (1 lipca 2012 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Faktycznie takich pałacyków w lepszym lub gorszym stanie jest więcej a podziemia kredowe w Chełmie to unikat . Jezeli chcemy pokazać rzecz oryginalną i nie powtarzalną stawiam na podziemia z Chełma . Są Pałace do których ten z Puław to jak ubogi krewny.
Rozwiń
henry
henry (1 lipca 2012 o 09:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masz racje takich obiektow jak Pulawach jest bardzo duzo zas podziemi takich jak w Chelmie to unikat na skale swiatowa.
Rozwiń
olo
olo (1 lipca 2012 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem z Puław ale jestem też obiektywny. Moim zdaniem taki pałac jak w Puławach, to jedna z bardzo wielu obiektów tego typu. Słowem - żadne to cudo.... bez jaj...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!