Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 marca 2011 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Cyfrowa telewizja już wkrótce i za darmo

0 24 A A
Antenę do odbioru naziemnej telewizji i dekoder można kupić już za 200 zł – mówi Daniel Rębiarz ze s
Antenę do odbioru naziemnej telewizji i dekoder można kupić już za 200 zł – mówi Daniel Rębiarz ze s

W naszym regionie staną trzy nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki nim od 31 lipca będziemy oglądać Polsat czy TVN w najwyższej jakości. I to za darmo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kilka dni temu udało mi się uchwycić sygnał telewizji cyfrowej, który jest nadawany w Łosicach pod Siedlcami – cieszy się Piotr Krupa z podlubelskiego Nasutowa. – Mam profesjonalną antenę telewizyjną, zamontowaną na maszcie i wzmacniacz sygnału.

Naziemną cyfrówkę odbierają także mieszkańcy Białej Podlaskiej i okolic. Sygnał telewizji cyfrowej nie daje się porównać do analogowego. – To jak niebo a ziemia. Obraz jest o wiele ostrzejszy, a dźwięk bardzo dobry – dodaje Krupa.

Za kilka miesięcy mieszkańcy niemal całego województwa będą mogli odbierać naziemny sygnał cyfrowy.

– Od 31 lipca zaczynamy nadawanie programów w ramach tzw. 2 multipleksu – mówi Włodzimierz Sromek z firmy EMITEL, która zajmuje się wprowadzaniem telewizji cyfrowej.

W naszym województwie staną trzy nadajniki: w Rykach, Piaskach i Tarnawatce. Cyfrowa, najwyższa jakość obrazu i dźwięku, będzie możliwa do odbierania bez używania anteny satelitarnej.
– Wszystkie dotychczas używane anteny będą dobrze odbierały cyfrowy sygnał. Wyjątkiem są tzw. anteny siatkowe, w szczególności te ze wzmacniaczami szerokopasmowymi. Trzeba je będzie wymienić – wyjaśnia Piotr Dudek, rzecznik Urzędu Komunikacji Elektronicznej. – Sygnał naziemnej telewizji cyfrowej jest nadawany przez sieci naziemne, więc nie ma potrzeby kupowania zestawów satelitarnych – dodaje.

Co zrobić, by móc oglądać programy w cyfrowej jakości? – Do posiadanego telewizora i anteny wystarczy dołączyć dekoder. Można go kupić już za 100 zł – tłumaczy Dudek. – Niektóre, najnowsze telewizory mają już wmontowane takie urządzenia. Jeśli ktoś zamierza kupić telewizor, powinien wybrać odbiornik o odpowiednich parametrach.

Jakie kanały będziemy mogli oglądać? – Na pewno Polsat, TVN, TVN7, TV Puls i TV4 – mówi W. Sromek. – Kolejne 3 kanały będziemy znali w ciągu najbliższych kilku miesięcy – dodaje.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy będziemy mogli odbierać programy TVP w ramach naziemnego sygnału cyfrowego. – Na pewno do kwietnia 2014 roku. W tym momencie nie ma szczegółowego harmonogramu – zaznacza Sromek.

Cyfrowy sygnał z multipleksu 2 nie będzie docierał w okolice Hrubieszowa i Biłgoraja.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hrubieszow uk.zamojska / 18 kwietnia 2012 o 21:02
popieram u mnie terz obraz się zawiesza,przerywa i obraz rozmarzany czy jest za to winna antena
Avatar
Hrubieszów / 22 lutego 2012 o 21:17
Ja jus odbieram telewizje cyfrową ale od paru dni filmy zaczynają sie zawiesac przerywa obraz no i jak oglondac mam
Avatar
kiki / 7 marca 2011 o 08:29
[quote name='jon' timestamp='1299435481' post='447107']
mnie bardzo dobry sygnał analogowy - w zupełności wystarcza, podejrzewam, że większości widzów - też.
ale producenci sprzętu wymuszają te zamiany, potrzebne dla ich kieszeni.
nadmierna ostrość, którą się tak zachwycasz - może być wadą. fotografowie i filmowcy używali kiedyś tzw.miękkich obiektywów przy min. portretowaniu. dziś 15 megapikselowe fotki modelek, na których widać każdy por skóry czy meszek zachwycają. cóż , to skutek totalnego upadku kultury, tej tzw. pop - całkowitego upadku. dla niektórym ta 300 kanałowa , super ostra , tv sieczka przypadnie do gustu
[/quote]
Powiem tak, jak ktoś jest ślepy albo ograniczony to istotnie może tak pisać. Nie każdy też ogląda modelki. Ale są tez tacy, i pewnie jest ich dość sporo, co oglądają sport. I tu tv analogowa jest totalną porażką. "Miękki" obraz, smużenia, szumy to było w latach 60. czy 80. zeszłego wieku. Popatrz na ostry obraz tv 46-50" w jakości HD, a obok podłącz swój miękki tv i puść to samo. I zobaczysz przepaść. A jeszcze podłącz 5-kanałowy dźwięk i tego sobie posłuchaj. Nie wypisuj, że to upadek kultury - to jest zwyczajny postęp, to dążenie do lepszego oddania wydarzenia sportowego
[quote name='jon' timestamp='1299435481' post='447107']
mnie bardzo dobry sygnał analogowy - w zupełności wystarcza, podejrzewam, że większości widzów - też.
ale producenci sprzętu wymuszają te zamiany, potrzebne dla ich kieszeni.
nadmierna ostrość, którą się tak zachwycasz - może być wadą. fotografowie i filmowcy używali kiedyś tzw.miękkich obiektywów przy min. portretowaniu. dziś 15 megapikselowe fotki modelek, na których widać każdy por skóry czy meszek zachwycają. cóż , to skutek totalnego upadk... rozwiń
Avatar
MAłaJ / 7 marca 2011 o 06:57
Tak, grunt to wiedzieć, o czym się pisze... Z abonamentu to utrzymuje się TVP, a nie stacje prywatne, które będą za darmo
Avatar
Hrubieszowiak / 6 marca 2011 o 22:13
"Sygnał nie dotrze do Biłgoraja i Hrubieszowa"... Czyżby opłacający abonament z tych miast i ich okolic byli obywatelami gorszej kategorii? Jeśli dla wszystkich, to dla wszystkich!
Avatar
jon / 6 marca 2011 o 19:18
[quote name='Gość' timestamp='1299382429' post='446884']
"Sygnał telewizji cyfrowej nie daje się porównać do analogowego.
Obraz jest o wiele ostrzejszy, a dźwięk bardzo dobry.
Jakie kanały będziemy mogli oglądać ?
1. Polsat
2. TVN
3. TVN 7
4. TV Puls
5. TV 4
Kolejne 3 kanały będziemy znali w ciągu najbliższych kilku miesięcy"


Mam nadzieję, że kablówki choć trochę dostaną po tyłku.

Jeśli ktoś ma pakiet podstawowy w kablowce (kosztuje 6 - 8,50 zł) i w miarę nowy TV LCD/Plazma + antena pokojowa, to będzie miał za friko te 5 kanałów. Nie trzeba dawać zarabiać kablówkom.
[/quote]
mnie bardzo dobry sygnał analogowy - w zupełności wystarcza, podejrzewam, że większości widzów - też.
ale producenci sprzętu wymuszają te zamiany, potrzebne dla ich kieszeni.
nadmierna ostrość, którą się tak zachwycasz - może być wadą. fotografowie i filmowcy używali kiedyś tzw.miękkich obiektywów przy min. portretowaniu. dziś 15 megapikselowe fotki modelek, na których widać każdy por skóry czy meszek zachwycają. cóż , to skutek totalnego upadku kultury, tej tzw. pop - całkowitego upadku. dla niektórym ta 300 kanałowa , super ostra , tv sieczka przypadnie do gustu
[quote name='Gość' timestamp='1299382429' post='446884']
"Sygnał telewizji cyfrowej nie daje się porównać do analogowego.
Obraz jest o wiele ostrzejszy, a dźwięk bardzo dobry.
Jakie kanały będziemy mogli oglądać ?
1. Polsat
2. TVN
3. TVN 7
4. TV Puls
5. TV 4
Kolejne 3 kanały będziemy znali w ciągu najbliższych kilku miesięcy"


Mam nadzieję, że kablówki choć trochę dostaną po tyłku.

Jeśli ktoś ma pakiet podst... rozwiń
Avatar
jon / 6 marca 2011 o 19:09
[quote name='Radzio' timestamp='1299401437' post='446932']
[color="#8B0000"][size="4"]Czasami nie mogę dojrzeć za tych trójkącików znaczków i pasków co leci właściwie w programie.[/size][/color]
[/quote]
mnie też doprowadza to do szewskiej pasji
Avatar
smutny marian / 6 marca 2011 o 10:54
za dzarmoche dobre i to.
Avatar
Radzio / 6 marca 2011 o 09:50
[color="#8B0000"][size="4"]Czasami nie mogę dojrzeć za tych trójkącików znaczków i pasków co leci właściwie w programie.[/size][/color]
Avatar
Kazimierz / 6 marca 2011 o 09:47
Wprowadzenie DVB-T to dla niektórych platform cyfrowych zmniejszenie zysku więc nie będą tak ochoczo się pakować w to.Niektórzy obywatele po prostu nie potrzebują oglądać więcej,a mają sat z braku alternatywy dobrego sygnału.
Avatar
Hrubieszow uk.zamojska / 18 kwietnia 2012 o 21:02
popieram u mnie terz obraz się zawiesza,przerywa i obraz rozmarzany czy jest za to winna antena
Avatar
Hrubieszów / 22 lutego 2012 o 21:17
Ja jus odbieram telewizje cyfrową ale od paru dni filmy zaczynają sie zawiesac przerywa obraz no i jak oglondac mam
Avatar
kiki / 7 marca 2011 o 08:29
[quote name='jon' timestamp='1299435481' post='447107']
mnie bardzo dobry sygnał analogowy - w zupełności wystarcza, podejrzewam, że większości widzów - też.
ale producenci sprzętu wymuszają te zamiany, potrzebne dla ich kieszeni.
nadmierna ostrość, którą się tak zachwycasz - może być wadą. fotografowie i filmowcy używali kiedyś tzw.miękkich obiektywów przy min. portretowaniu. dziś 15 megapikselowe fotki modelek, na których widać każdy por skóry czy meszek zachwycają. cóż , to skutek totalnego upadku kultury, tej tzw. pop - całkowitego upadku. dla niektórym ta 300 kanałowa , super ostra , tv sieczka przypadnie do gustu
[/quote]
Powiem tak, jak ktoś jest ślepy albo ograniczony to istotnie może tak pisać. Nie każdy też ogląda modelki. Ale są tez tacy, i pewnie jest ich dość sporo, co oglądają sport. I tu tv analogowa jest totalną porażką. "Miękki" obraz, smużenia, szumy to było w latach 60. czy 80. zeszłego wieku. Popatrz na ostry obraz tv 46-50" w jakości HD, a obok podłącz swój miękki tv i puść to samo. I zobaczysz przepaść. A jeszcze podłącz 5-kanałowy dźwięk i tego sobie posłuchaj. Nie wypisuj, że to upadek kultury - to jest zwyczajny postęp, to dążenie do lepszego oddania wydarzenia sportowego
[quote name='jon' timestamp='1299435481' post='447107']
mnie bardzo dobry sygnał analogowy - w zupełności wystarcza, podejrzewam, że większości widzów - też.
ale producenci sprzętu wymuszają te zamiany, potrzebne dla ich kieszeni.
nadmierna ostrość, którą się tak zachwycasz - może być wadą. fotografowie i filmowcy używali kiedyś tzw.miękkich obiektywów przy min. portretowaniu. dziś 15 megapikselowe fotki modelek, na których widać każdy por skóry czy meszek zachwycają. cóż , to skutek totalnego upadk... rozwiń
Avatar
MAłaJ / 7 marca 2011 o 06:57
Tak, grunt to wiedzieć, o czym się pisze... Z abonamentu to utrzymuje się TVP, a nie stacje prywatne, które będą za darmo
Avatar
Hrubieszowiak / 6 marca 2011 o 22:13
"Sygnał nie dotrze do Biłgoraja i Hrubieszowa"... Czyżby opłacający abonament z tych miast i ich okolic byli obywatelami gorszej kategorii? Jeśli dla wszystkich, to dla wszystkich!
Avatar
jon / 6 marca 2011 o 19:18
[quote name='Gość' timestamp='1299382429' post='446884']
"Sygnał telewizji cyfrowej nie daje się porównać do analogowego.
Obraz jest o wiele ostrzejszy, a dźwięk bardzo dobry.
Jakie kanały będziemy mogli oglądać ?
1. Polsat
2. TVN
3. TVN 7
4. TV Puls
5. TV 4
Kolejne 3 kanały będziemy znali w ciągu najbliższych kilku miesięcy"


Mam nadzieję, że kablówki choć trochę dostaną po tyłku.

Jeśli ktoś ma pakiet podstawowy w kablowce (kosztuje 6 - 8,50 zł) i w miarę nowy TV LCD/Plazma + antena pokojowa, to będzie miał za friko te 5 kanałów. Nie trzeba dawać zarabiać kablówkom.
[/quote]
mnie bardzo dobry sygnał analogowy - w zupełności wystarcza, podejrzewam, że większości widzów - też.
ale producenci sprzętu wymuszają te zamiany, potrzebne dla ich kieszeni.
nadmierna ostrość, którą się tak zachwycasz - może być wadą. fotografowie i filmowcy używali kiedyś tzw.miękkich obiektywów przy min. portretowaniu. dziś 15 megapikselowe fotki modelek, na których widać każdy por skóry czy meszek zachwycają. cóż , to skutek totalnego upadku kultury, tej tzw. pop - całkowitego upadku. dla niektórym ta 300 kanałowa , super ostra , tv sieczka przypadnie do gustu
[quote name='Gość' timestamp='1299382429' post='446884']
"Sygnał telewizji cyfrowej nie daje się porównać do analogowego.
Obraz jest o wiele ostrzejszy, a dźwięk bardzo dobry.
Jakie kanały będziemy mogli oglądać ?
1. Polsat
2. TVN
3. TVN 7
4. TV Puls
5. TV 4
Kolejne 3 kanały będziemy znali w ciągu najbliższych kilku miesięcy"


Mam nadzieję, że kablówki choć trochę dostaną po tyłku.

Jeśli ktoś ma pakiet podst... rozwiń
Avatar
jon / 6 marca 2011 o 19:09
[quote name='Radzio' timestamp='1299401437' post='446932']
[color="#8B0000"][size="4"]Czasami nie mogę dojrzeć za tych trójkącików znaczków i pasków co leci właściwie w programie.[/size][/color]
[/quote]
mnie też doprowadza to do szewskiej pasji
Avatar
smutny marian / 6 marca 2011 o 10:54
za dzarmoche dobre i to.
Avatar
Radzio / 6 marca 2011 o 09:50
[color="#8B0000"][size="4"]Czasami nie mogę dojrzeć za tych trójkącików znaczków i pasków co leci właściwie w programie.[/size][/color]
Avatar
Kazimierz / 6 marca 2011 o 09:47
Wprowadzenie DVB-T to dla niektórych platform cyfrowych zmniejszenie zysku więc nie będą tak ochoczo się pakować w to.Niektórzy obywatele po prostu nie potrzebują oglądać więcej,a mają sat z braku alternatywy dobrego sygnału.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 6 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 9

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 2

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3