Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 grudnia 2007 r.
16:14
Edytuj ten wpis

Czubiński znajomym byłego szefa ABW?

0 12 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokurator Apelacyjny w Lublinie Robert Bednarczyk ujawnił kolejne szczegóły
dotyczące śledztwa w sprawie podejrzeń korupcji w Urzędzie Miejskim w Kraśniku. (WIDEO)
Prokurator Bednarczyk potwierdził również, że w tej sprawie kontaktowali się z nim zarówno politycy Prawa i Sprawiedliwości jak i Platformy Obywatelskiej.

Śledczy już od ponad roku badają podejrzenia korupcji w Urzędzie Miejskim w Kraśniku. Burmistrzem jest tam wiceprezes zarządu regionalnego PO, Piotr Czubiński. Żadne zarzuty nie zostały mu dotychczas postawione.

Dziś Bednarczyk zwołał konferencję prasową po tym, jak lokalny dodatek "Gazety Wyborczej" w Lublinie napisał, że sposób prowadzenia tego śledztwa może świadczyć o upolitycznieniu lubelskiej prokuratury. Według "GW", postępowanie ruszyło z miejsca po telefonie, w kwietniu tego roku, od poprzedniego wojewody lubelskiego, który poprosił Bednarczyka o pilne przesłuchanie w tej sprawie posła PiS Jarosława Stawiarskiego.

Bednarczyk przyznał, że wojewoda Wojciech Żukowski z PiS dzwonił do niego, ale nie widzi w tym niczego niestosownego, a z posłem i tak spotkałby się, tak jak spotyka się z innymi obywatelami. "Telefon od wojewody był zbędny, bo i tak bym się spotkał (ze Stawiarskim). We wtorki spotykam się z obywatelami, którzy przychodzą ze swoimi problemami, mam taki obowiązek" - powiedział Bednarczyk.

Prokurator Bednarczyk ujawnił, że Stawiarski, który jest posłem z Kraśnika, był już wcześniej w tej sprawie przesłuchiwany przez ABW. Przez prokuratora został przesłuchany trzy miesiące po telefonie od wojewody. Stawiarski kilkakrotnie kontaktował się w tej sprawie z prokuraturą, m.in. sygnalizował nieprawidłowości w prowadzeniu śledztwa, zgłosił świadka, który bał się zeznawać, informował o nowych wątkach.

"Miałem informacje, mające charakter plotki, że poseł Stawiarski jest motywowany konfliktem politycznym" - przyznał Bednarczyk.

Szef Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie poinformował także, że lubelskie prokuratury od 2000 r. umorzyły 15 postępowań dotyczących burmistrza Kraśnika. "Akta tych postępowań są obecnie analizowane" - zaznaczył.

Bednarczyk ujawnił też, że w maju uzyskał informacje o bliskich kontaktach burmistrza Kraśnika z poprzednim dyrektorem delegatury ABW w Lublinie. Te informacje są sprawdzane, a sprawę w maju przejęła do samodzielnego prowadzenia lubelska prokuratura okręgowa i wyłączyła z niej ABW. Postępowanie przeniesiono też do innego wydziału i zmieniony został prowadzący je prokurator.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 10 lutego 2008 o 17:42
No może nie tak ostro!!
Ale lewaszow to był naprawdę uczciwy.
Avatar
owieczka / 10 lutego 2008 o 17:24
Gość napisał:
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu!


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu! rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2007 o 12:00
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam d... rozwiń
Avatar
straszne / 7 grudnia 2007 o 22:28
Teraz wiecie , dlaczego u Cz. były wszystkie zeznania na biurku ?
Dużo można by opowiadać, ale niestety koniec będzie taki, że nastąpi zmiana prokuratorów.
A pamiętacie komunikat sprzed kilku lat : " z sejfu komendy ( lub prokuratury - nie pamiętam) zginęły materiały dochodzeniowe, w tym związane z dochodzeniami w/s kraśnickich samorządowców " .
Kto z Was był przesłuchiwany ( a jest nas trochę ), wie aż nazbyt dobrze , jak świetnie poinformowany był TEn. I dlaczego straszył.
Avatar
nauczyciel / 7 grudnia 2007 o 21:18
gaz napisał:
Skandal! Poseł Stawiarski szuka wsparcia u PiS-owskiego wojewody, kiedy moze przyjsc jak zwykły obywatel i zglosic sprawe. Ale przeciez to nie styl PiS - trzeba zalatwiac sprawy telefonami z góry, a nie jak kazdy obywatel.


Jemu nawet dziewczyny przywozili na telefon, nie mowiac juz o koledze lekarzu, ktory na drugi dzien "leczyl" go kroploweczkami po zakrapianych imprezach
Avatar
kraśnik hehehe / 7 grudnia 2007 o 20:47
Kraśnik jest Wielki - nic nam nie zrobią. U nas wszystko można. Jest fajnie, jak się będą czepiać to zwiniemy asfalt przed Kraśnikiem i ABW, NIK i inni nie dojadą.
Avatar
kraśniczanin / 7 grudnia 2007 o 18:38
Wyszło szydło z worka, już teraz wiemy skąd ta nietykalność i ps. NIEZATAPIALNY!
Avatar
Pietrek z Metalowca / 7 grudnia 2007 o 18:36
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przedtrwać.
PS. Mirek daj se spokój...
Avatar
Irek / 7 grudnia 2007 o 18:31
[size=3]Piotrek trzymaj sie... 11 lat nam wszystko umarzali może i teraz sie uda wyjść z tego. Na koparkę muszę jeszcze dozbierać!!![/size]
Avatar
Gość / 7 grudnia 2007 o 18:27
Stawiarskiemu jako byłemu staroście i nauczycielowi zaufało spóleczeństwo powiatu kraśnickiego,
jednak swoim postępowaniem zniżył się do poziomu PIS jaki prezentuje Giżynński, Karski, Dorn
Brudzińśki,Kempa i im podobni. W semie też jak do tej pory nie zabrał w poważnych sprawach
głosu, szedł na pasku.
Avatar
gosc / 10 lutego 2008 o 17:42
No może nie tak ostro!!
Ale lewaszow to był naprawdę uczciwy.
Avatar
owieczka / 10 lutego 2008 o 17:24
Gość napisał:
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu!


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu! rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2007 o 12:00
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam d... rozwiń
Avatar
straszne / 7 grudnia 2007 o 22:28
Teraz wiecie , dlaczego u Cz. były wszystkie zeznania na biurku ?
Dużo można by opowiadać, ale niestety koniec będzie taki, że nastąpi zmiana prokuratorów.
A pamiętacie komunikat sprzed kilku lat : " z sejfu komendy ( lub prokuratury - nie pamiętam) zginęły materiały dochodzeniowe, w tym związane z dochodzeniami w/s kraśnickich samorządowców " .
Kto z Was był przesłuchiwany ( a jest nas trochę ), wie aż nazbyt dobrze , jak świetnie poinformowany był TEn. I dlaczego straszył.
Avatar
nauczyciel / 7 grudnia 2007 o 21:18
gaz napisał:
Skandal! Poseł Stawiarski szuka wsparcia u PiS-owskiego wojewody, kiedy moze przyjsc jak zwykły obywatel i zglosic sprawe. Ale przeciez to nie styl PiS - trzeba zalatwiac sprawy telefonami z góry, a nie jak kazdy obywatel.


Jemu nawet dziewczyny przywozili na telefon, nie mowiac juz o koledze lekarzu, ktory na drugi dzien "leczyl" go kroploweczkami po zakrapianych imprezach
Avatar
kraśnik hehehe / 7 grudnia 2007 o 20:47
Kraśnik jest Wielki - nic nam nie zrobią. U nas wszystko można. Jest fajnie, jak się będą czepiać to zwiniemy asfalt przed Kraśnikiem i ABW, NIK i inni nie dojadą.
Avatar
kraśniczanin / 7 grudnia 2007 o 18:38
Wyszło szydło z worka, już teraz wiemy skąd ta nietykalność i ps. NIEZATAPIALNY!
Avatar
Pietrek z Metalowca / 7 grudnia 2007 o 18:36
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przedtrwać.
PS. Mirek daj se spokój...
Avatar
Irek / 7 grudnia 2007 o 18:31
[size=3]Piotrek trzymaj sie... 11 lat nam wszystko umarzali może i teraz sie uda wyjść z tego. Na koparkę muszę jeszcze dozbierać!!![/size]
Avatar
Gość / 7 grudnia 2007 o 18:27
Stawiarskiemu jako byłemu staroście i nauczycielowi zaufało spóleczeństwo powiatu kraśnickiego,
jednak swoim postępowaniem zniżył się do poziomu PIS jaki prezentuje Giżynński, Karski, Dorn
Brudzińśki,Kempa i im podobni. W semie też jak do tej pory nie zabrał w poważnych sprawach
głosu, szedł na pasku.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko

Puławy: Szukają miejsca pod nowe targowisko 0 0

Puławscy urzędnicy prowadzą rozmowy z właścicielami działek, na których jeszcze w tym roku może powstać nowe miejskie targowisko. Opcje są dwie: tymczasowy, tańszy obiekt na cudzej ziemi lub pozyskanie gruntu i budowa tego docelowego z pełnym wyposażeniem.

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 1

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 5

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 4

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 4

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 3

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 9

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 10

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 5

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!