czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Lubelskie

Czy Gut naciskała prezesa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2007, 19:31
Autor: Rafał Panas

Małgorzata Gut miała nakłaniać szefa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Dariusza Rohde, żeby to jej firma wygrała przetarg na obsługę prawną KRUS.

Córka lubelskiej posłanki Samoobrony, która jest doradczynią w gabinecie politycznym Andrzeja Leppera, powoływała się na wicepremiera - napisała dziś Gazeta Wyborcza.

Rohde miał o wszystkim poinformować Leppera, jednak nie doczekał się reakcji. W piątek napisał do premiera, ale ten wcześniej odwołał go z fotela prezesa. Lepper i Gut wszystkiemu zaprzeczają. - Zaproszona do udziału w przetargu odmówiłam z powodu konfliktu interesów. Pracowałam w zespole, który nadzorował kontrolę prowadzoną przez ministerstwo w funduszu składkowym KRUS - mówi "Dziennikowi Wschodniemu” Małgorzata Gut. I dodaje: - Mam dokumenty, które potwierdzają moją wersję. Trafią do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Będę broniła dobrego imienia w sądzie.
Popiera ją Lepper. Twierdzi, że korupcji w KRUS nie było, pisma od Rohdego nie dostał, a prezesa odwołał, bo stracił do niego zaufanie. A Rohde się mści. - Dlaczego nie mówił wcześniej o żadnej korupcji? Dlaczego powiedział o tym dopiero po otrzymaniu wypowiedzenia? - spekuluje wicepremier. Wczoraj o sprawie rozmawiał z premierem Jarosławem Kaczyńskim.
Małgorzata Gut jest córka posłanki Samoobrony z Lubelszczyzny Aliny Gut. W 1995 roku Alina Gut została zatrzymana i oskarżona o płatną protekcję. Po trzyletnim procesie sąd uznał ją winną, ale sprawę warunkowo umorzył. W ubiegłym roku Alina Gut znalazła się w Krajowej Radzie Sądownictwa, ale zrezygnowała po przypomnieniu przez dziennikarzy afery z agencją celną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!