niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Czytelnicy alarmują: Ruina w byłej szkole w Sobieskiej Woli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 kwietnia 2011, 18:47

Zdaniem wójta, odpowiedzialność za bałagan w budynku byłej szkoły ponoszą mieszkańcy Sobieskiej Woli
Zdaniem wójta, odpowiedzialność za bałagan w budynku byłej szkoły ponoszą mieszkańcy Sobieskiej Woli

Rozbite szkło, sterty śmieci, książki i pomoce naukowe – to wszystko poniewiera się po salach lekcyjnych i korytarzach zamkniętej szkoły. – Pomóżcie – zaalarmował nas Czytelnik, oburzony postępującą dewastacją publicznego majątku. Po naszej interwencji wójt obiecał posprzątać.

Szkoła Podstawowa w Sobieskiej Woli (gm. Krzczonów) została zlikwidowana w 2007 roku. Powodem była zbyt mała liczba uczniów. Dzieci przeniesiono do innej placówki. – Ale zostało wiele sprawnych urządzeń i różnego rodzaju pomocy naukowych, które teraz są niszczone, a z pewnością mogłyby być wykorzystane w innej, słabiej zaopatrzonej szkole – alarmuje pan Piotr, Czytelnik Dziennika.

Wczoraj pojechaliśmy do Sobieskiej Woli. W opuszczonym budynku szkoły część okien zabito deskami. Wszystkie drzwi pozamykano na klucz. Ale wejście do środka nie sprawiło nam większego trudu, bo w jednym z okien na parterze ktoś wybił szyby. – To miejscowa młodzież, schodzą się wieczorami i szaleją – mówi nam kobieta w starszym wieku.

Wnętrze budynku wygląda jak po przejściu huraganu. Po podłodze poniewierają się zeszyty, książki i gazety. Na ścianach wciąż wiszą krzyże i godła państwowe. W gabinecie dyrektora znaleźliśmy dokumenty rozliczeń z Telekomunikacją Polską, z podpisami osób upoważnionych i datą 05.10.2007.

W jednej z sal na tablicy ktoś wypisał wulgarne słowa. Porozrzucał pomoce dydaktyczne. Część z nich to eksponaty z pracowni biologicznej z częściami ciał zwierząt. W budynku natrafiliśmy też na zdezelowany sprzęt komputerowy, rzutniki do wyświetlania slajdów i kserokopiarkę. – Jestem absolwentem tej szkoły i żal patrzeć, jak z dnia na dzień zmienia się w ruinę – bulwersuje się pan Piotr.

O sprawie poinformowaliśmy wczoraj wójta gminy Krzczonów, który jednak nie widzi większego problemu. – W budynku zostały tylko resztki, które do niczego się już nie nadają – uważa Marian Podsiadły. – Wszystko zostało zinwentaryzowane. Nie było sensu tego zabierać.

Wójt zapewnia też, że budynek został zabezpieczony. – Nie odpowiadam za to, że ktoś go demoluje. Powiadomiłem policję, żeby zaglądała tam co jakiś czas. Mieszkańcy też mogliby się zastanowić nad sobą, bo przecież nikt obcy tego nie robi.

Gmina od czterech lat bezskutecznie szuka chętnego na kupno szkoły. Były już dwa przetargi, ale nikt się nie zgłosił. Cena: 415 tys. zł. Być może jednak nie wszystko stracone, bo lokalem zainteresowała się ostatnio warszawska fundacja, szukająca miejsca na ośrodek dla osób niepełnosprawnych.

A co z bałaganem, który tam powstał? – W ciągu tygodnia wszystko zostanie posprzątane – deklaruje wójt Podsiadły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
mosquito
Armiliusz
Armiliusz
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mosquito
mosquito (4 kwietnia 2011 o 23:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakie to polskie, wsioki rozpieprzają swoje dobro !
Rozwiń
Armiliusz
Armiliusz (4 kwietnia 2011 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Janki Muzykanty,Antki i Anielki po jasna cholerę wam pomoce naukowe? Zamiatać i obsługiwać
kasę fiskalną w firmie u Rosensafta nauczą was w miesiąc . Natomiast inteligencję ;lekarzy,prawników,redaktorów,kostruktorów dostarczą wam z importu. To się ziści ,te 1000 szkół na 1000-lecie Polski które wybudowano za Gomułki,Halowa już zdążyła doprowadzić do stanu takiego jak ta wasza. Ignoranci ,nie wyciągacie wniosków z kart historii i przyjdzie wam za to zapłacić- i to szybciej niż wam się wydaje.
Rozwiń
Armiliusz
Armiliusz (4 kwietnia 2011 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Janki Muzykanty,Antki po jasna cholerę wam pomoce naukowe. Zamiatać i obsługiwać kasę fiskalną w firmie u Blumsztajna nauczą was w ciągu miesiąca. Doktorów,mecenasów,
prezesów,inżynierów bedziecie mieli z importu. Hallowa o to zadba i jeszcze jej dobrze za to zapłacą.Gomułka na 1000-lecie Państwa Polskiego wybudował 1000 szkół,Hallowa jak widać ma zamiar je zlikwidować i o jedną więcej - chociaż w tym czasie liczba Polaków wzrosła o kilka milionów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!