Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 stycznia 2011 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Czytelnicy wybrali: HIT roku - koniec dopalaczy, KIT - Gessler w Jesz Burgerze

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga aj
0 12 A A
HIT 2010 – zamknięcie sklepów z dopalaczami, KIT – klapa restauracji Jesz Burger po programie telewi
HIT 2010 – zamknięcie sklepów z dopalaczami, KIT – klapa restauracji Jesz Burger po programie telewi

Czytelnicy Dziennika Wschodniego zdecydowali. HIT roku 2010 to zamknięcie sklepów z dopalaczami, dla których początkiem końca była akcja lubelskiego sanepidu. KIT roku – to kiepski koniec restauracji Jesz Burger, która zniknęła latem z deptaka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
HIT i KIT roku wybrali nasi Czytelnicy. W każdej z tych kategorii mieli do wyboru po 10 propozycji wyłonionych przez redakcyjne kolegium.

HITY 2010

Choć konkurencja była ostra, bezapelacyjnie wygrało zamknięcie sklepów z dopalaczami. Jesienią podczas spektakularnej akcji policja i służby sanitarne zaplombowały w całym kraju wszystkie punkty handlujące takimi środkami.

To właśnie lubelski sanepid jako pierwszy znalazł pretekst, by – choć na pewien czas – zamknąć działający przy deptaku sklep z dopalaczami. Taka twarda postawa zdobyła uznanie i na tę kandydaturę do tytułu HIT roku swoje głosy oddało 1264 Czytelników.

– To, co powinno być czymś normalnym, zostaje uznane za coś nadzwyczajnego – komentuje Paweł Policzkiewicz, szef lubelskiego sanepidu. – Dopalacze powinny być zamknięte już dawno, tak jak próbowałem to robić dwa lata temu. Tylko wtedy nikt się tym nie przejmował, mogliśmy liczyć tylko na media, a nie decydentów.

Zdaniem Pawła Policzkiewicza, teraz mamy podobny problem, choć o wiele poważniejszy niż dopalacze. – Od kilku lat bezskutecznie proszę w mieście o 80 tys. złotych na zakup testów na obecność wirusa HCV wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu C – mówi dyr. Policzkiewicz. – Chcę przebadać 10 tys. lublinian. Wielu ludzi żyje z tym wirusem nic o tym nie wiedząc i rozsiewa go, a to u dentysty, a to kochając się z żoną lub kochanką. O chorobie dowiadują się w ostatnim stadium.

• Drugie miejsce, z wynikiem 650 głosów, przypadło rozpoczęciu budowy lotniska w Świdniku. Nowy port lotniczy ma być gotowy w 2012 roku, a w listopadzie zeszłego roku ruszyły prace porządkowe przygotowujące teren do budowy.

• Trzecie miejsce (498 głosów) zajęło wpisanie Puław, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego na listę potencjalnych centrów pobytowych piłkarzy z reprezentacji na Euro 2012.

KITY 2010

Za KIT roku Czytelnicy uznali spektakularną klapę restauracji Jesz Burger z Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie. Kandydatura ta zebrała 1412 głosów. Problemy popularnej restauracji zaczęły się, gdy we wrześniu telewizja TVN wyemitowała zrealizowany w tym lokalu odcinek programu Magdy Gessler "Kuchenne rewolucje”. Autorce programu nie spodobało się, że właściciele Jesz Burgera zignorowali jej zalecenia, a w końcówce audycji cała Polska zobaczyła, jak Magda Gessler wypluwa hamburgera, mówiąc, że mięso w nim jest zepsute.

Po emisji programu w lokalu pojawiły się kontrole sanepidu i inspekcji pracy, klienci przestali przychodzić i lokal trzeba było zamknąć.

– Z afery związanej z programem Magdy Gessler wyciągnęliśmy lekcję i pomimo medialnej nagonki spotkaliśmy się z życzliwością osób, które pomogły nam przetrwać ciężki okres – komentuje Bogumił Kubejko, współwłaściciel Jesz Burgera. – Poza zamknięciem starego lokalu, wprowadziliśmy do tej pory wiele zmian organizacyjnych i możemy się skupić na tym, na czym powinniśmy. Nie jesteśmy gwiazdką telewizji, robimy hamburgery, a nie tańczymy z gwiazdami – kwituje.

• Drugie miejsce w plebiscycie na KIT roku zajęły ex aequo: kontrowersyjny wynik konkursu na projekt przebudowy pl. Litewskiego w Lublinie, który zamienia plac w betonową pustynię oraz wyjazd Elżbiety Kołodziej-Wnuk, byłej zastępcy prezydenta Lublina. Pojechała ona służbowym autem Ratusza, pod pretekstem wizyty w ministerstwie, na lotnisko Okęcie, skąd odleciała na urlop do Malezji. Obie te kandydatury zyskały po 840 głosów.

• Trzecie miejsce, z wynikiem 696 głosów, zajęli drogowcy, którzy znów dali się zaskoczyć zimie.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
30sekund / 6 stycznia 2011 o 16:11
Co do dopalaczy to z czego tutaj robić HIT? Uważam, że ludzie je biorący są/byli idiotami, ale czy należało się posuwać do bezprawnego szczucia urzędasami i zamykania sklepów, które legalnie prosperowały, odprowadzały podatki, zatrudniały pracowników? Moim zdaniem to się nadaje na KIT roku. Wystarczyło jedynie obciążyć ewentualnymi kosztami leczenia amatorów dopalaczy i tyle. Niech każdy myśli za siebie, niech państwo nie pokazuje co jest dobre a co złe dla nas. Wóda dobra bo jest podatek, a że jest sprawczynią tylu nieszczęść to już nie ważne, bo kasa płynie.
Co do dopalaczy to z czego tutaj robić HIT? Uważam, że ludzie je biorący są/byli idiotami, ale czy należało się posuwać do bezprawnego szczucia urzędasami i zamykania sklepów, które legalnie prosperowały, odprowadzały podatki, zatrudniały pracowników? Moim zdaniem to się nadaje na KIT roku. Wystarczyło jedynie obciążyć ewentualnymi kosztami leczenia amatorów dopalaczy i tyle. Niech każdy myśli za siebie, niech państwo nie pokazuje co jest dobre a co złe dla nas. Wóda dobra bo jest podatek, a że jest sprawczynią tylu nieszczęść to już nie waż... rozwiń
Avatar
arnold / 4 stycznia 2011 o 23:11
[quote name='Jesz Burger' timestamp='1294175236' post='416930']
Nie portale podały nieprawdę, a Ty, Drogi Arnoldzie, pisząc (cytujemy): "Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu!". Dziennik Wschodni napisał: "Inspekcja pracy skierowała wniosek do sądu (...) Grozi za to grzywna do 30 tys. zł.". A to robi wielką różnicę w opiniach podobnych do Twojej, szczególnie firmie młodych przedsiębiorców z Lublina, który i tak jest trudnym rynkiem.
[/quote]
To dlaczego się z nimi nie sądujecie? Taki proces to żyła złota dla Was. Po kilkadziesiąt tysięcy złotych od portalu plus zwrot utraconych korzyści. Mają z czego płacić bo to w końcu dosyć poczytne portale...
[quote name='Jesz Burger' timestamp='1294175236' post='416930']
Nie portale podały nieprawdę, a Ty, Drogi Arnoldzie, pisząc (cytujemy): "Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu!". Dziennik Wschodni napisał: "Inspekcja pracy skierowała wniosek do sądu (...) Grozi za to grzywna do 30 tys. zł.". A to robi wielką różnicę w opiniach podobnych do Twojej, szczególnie firmie młodych przedsiębiorców z Lublina, który i tak jest trudnym ... rozwiń
Avatar
Jesz Burger / 4 stycznia 2011 o 22:07
[quote name='arnold' timestamp='1294085778' post='416105']
Drogi Jesz Burgerze to co napisałem jest tylko powtórzeniem informacji zawartych na stronie internetowej dziennika wschodniego, http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100927/LUBLIN/391721178 (artykuł autorstwa dziennikarza o pseudonimie mag), nowej trybuny polskiej http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 (autor Miłosz Bednarczyk / Dziennik Wschodni), oraz reality tv pl http://www.reality-tv.pl/2010/10/01/to-nie-koniec-problemow-wlascicieli-restauracji-jesz-burger/ (autora brak). Rozumiem, że te portale podały nieprawdę.
[/quote]

Nie portale podały nieprawdę, a Ty, Drogi Arnoldzie, pisząc (cytujemy): "Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu!". Dziennik Wschodni napisał: "Inspekcja pracy skierowała wniosek do sądu (...) Grozi za to grzywna do 30 tys. zł.". A to robi wielką różnicę w opiniach podobnych do Twojej, szczególnie firmie młodych przedsiębiorców z Lublina, który i tak jest trudnym rynkiem.
[quote name='arnold' timestamp='1294085778' post='416105']
Drogi Jesz Burgerze to co napisałem jest tylko powtórzeniem informacji zawartych na stronie internetowej dziennika wschodniego, http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100927/LUBLIN/391721178 (artykuł autorstwa dziennikarza o pseudonimie mag), nowej trybuny polskiej http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 (autor Miłosz Bednarczyk / Dziennik Wschodni), oraz reality tv pl http://www.reality-tv.pl/2010/1... rozwiń
Avatar
arnold / 3 stycznia 2011 o 21:16
[quote name='Jesz Burger' timestamp='1294051057' post='415609']
@arnold: Rzuciłeś w naszą stronę poważne oskarżenia i kilkukrotnie minąłeś się z prawdą, jednak postaramy się zrozumieć Twoje podejście.

Miałeś rację pisząc, że nie mieliśmy pomysłu na to, jak "uratować" naszą restaurację. Dostaliśmy informację o możliwości udziału w programie Magdy Gessler i zauważyliśmy w tym szansę świetnej promocji i motywacji do zmian. Skorzystaliśmy z niej, nie licząc się z zagrożeniami. Materiał nakręcony podczas wizyty ekipy telewizyjnej obejmował wg naszej wiedzy ok 50 godzin nagrań (program trwał 40 minut). I rzeczywiście, nadawał się do zmontowania nieudanego odcinka. Program Kuchenne Rewolucje jest emitowany na licencji brytyjskiego programu "Kitchen Nightmares", którego gospodarzem jest Gordon Ramsay. Ten program zdobywa oglądalność między innymi dzięki kontrowersjom, a licencja zobowiązuje. http://serwis-restauratorski.gastrona.pl/art/article_9301.php

Inspekcja Pracy nie skierowała do sądu wniosku o ukaranie nas grzywną 30.000 zł i nie zostaliśmy taką ukarani. Faktem jest grzywna w wysokości 600 zł. Pokryliśmy ją, a zaległości w wypłacie wynagrodzeń dla pracowników już wtedy były uregulowane. Zalegając z wypłatami (nie był to tak długi czas, o jaki nas oskarżano) nie kierowaliśmy się nieuczciwością jak napisałeś, a było to spowodowane ciągnącą się już wtedy nierentownością naszego lokalu przy Krakowskim. Teraz na szczęście wszystko jest już na dobrej drodze.
[/quote]

Drogi Jesz Burgerze to co napisałem jest tylko powtórzeniem informacji zawartych na stronie internetowej dziennika wschodniego, http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100927/LUBLIN/391721178 (artykuł autorstwa dziennikarza o pseudonimie mag), nowej trybuny polskiej http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 (autor Miłosz Bednarczyk / Dziennik Wschodni), oraz reality tv pl http://www.reality-tv.pl/2010/10/01/to-nie-koniec-problemow-wlascicieli-restauracji-jesz-burger/ (autora brak). Rozumiem, że te portale podały nieprawdę.
[quote name='Jesz Burger' timestamp='1294051057' post='415609']
@arnold: Rzuciłeś w naszą stronę poważne oskarżenia i kilkukrotnie minąłeś się z prawdą, jednak postaramy się zrozumieć Twoje podejście.

Miałeś rację pisząc, że nie mieliśmy pomysłu na to, jak "uratować" naszą restaurację. Dostaliśmy informację o możliwości udziału w programie Magdy Gessler i zauważyliśmy w tym szansę świetnej promocji i motywacji do zmian. Skorzystaliśmy z niej, nie licząc się z zagrożeniami. Materiał nakręc... rozwiń
Avatar
Jesz Burger / 3 stycznia 2011 o 11:37
[quote name='arnold' timestamp='1294046827' post='415550']
Kolego cała Polska o tym trąbiła. Nie jest tajemnicą, że inspekcja pracy dopatrzyła się nieprawidłowości i skierowała wniosek do sądu o ukaranie właścicieli grzywną 30 000 zł za nie płacenie składek pracowniczych. Możesz łatwo w necie znaleźć taką informację. http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 Jeżeli jak piszesz jesteś świeżym pracownikiem i czerpiesz informacje od pracodawcy to nie dziwię się tobie, że nie wiesz o tych nieuczciwych praktykach stosowanych w przeszłości...
[/quote]

@arnold: Rzuciłeś w naszą stronę poważne oskarżenia i kilkukrotnie minąłeś się z prawdą, jednak postaramy się zrozumieć Twoje podejście.

Miałeś rację pisząc, że nie mieliśmy pomysłu na to, jak "uratować" naszą restaurację. Dostaliśmy informację o możliwości udziału w programie Magdy Gessler i zauważyliśmy w tym szansę świetnej promocji i motywacji do zmian. Skorzystaliśmy z niej, nie licząc się z zagrożeniami. Materiał nakręcony podczas wizyty ekipy telewizyjnej obejmował wg naszej wiedzy ok 50 godzin nagrań (program trwał 40 minut). I rzeczywiście, nadawał się do zmontowania nieudanego odcinka. Program Kuchenne Rewolucje jest emitowany na licencji brytyjskiego programu "Kitchen Nightmares", którego gospodarzem jest Gordon Ramsay. Ten program zdobywa oglądalność między innymi dzięki kontrowersjom, a licencja zobowiązuje. http://serwis-restauratorski.gastrona.pl/art/article_9301.php

Inspekcja Pracy nie skierowała do sądu wniosku o ukaranie nas grzywną 30.000 zł i nie zostaliśmy taką ukarani. Faktem jest grzywna w wysokości 600 zł. Pokryliśmy ją, a zaległości w wypłacie wynagrodzeń dla pracowników już wtedy były uregulowane. Zalegając z wypłatami (nie był to tak długi czas, o jaki nas oskarżano) nie kierowaliśmy się nieuczciwością jak napisałeś, a było to spowodowane ciągnącą się już wtedy nierentownością naszego lokalu przy Krakowskim. Teraz na szczęście wszystko jest już na dobrej drodze.
[quote name='arnold' timestamp='1294046827' post='415550']
Kolego cała Polska o tym trąbiła. Nie jest tajemnicą, że inspekcja pracy dopatrzyła się nieprawidłowości i skierowała wniosek do sądu o ukaranie właścicieli grzywną 30 000 zł za nie płacenie składek pracowniczych. Możesz łatwo w necie znaleźć taką informację. http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 Jeżeli jak piszesz jesteś świeżym pracownikiem i czerpiesz informacje od pracodawcy to nie dziwię się tobie, że nie wiesz o ... rozwiń
Avatar
Jesz Burger / 3 stycznia 2011 o 11:07
[quote name='gość' timestamp='1294035991' post='415475']
A ja słyszałam, że właścicielami nowej restauracji, która powstała na miejscu Jeszburgera są... właściciele Jeszburgera, a cała afera w 'Jeszu' była ustawiona! Opłacało się i Gesslerowej (oglądalność wzrosła), i chłopakom (rzekomo dostali pieniądze od TVN). A teraz - nowa knajpa, nowa historia...
[/quote]

Dzień dobry! Za zgodą redakcji Dziennika Wschodniego utworzyliśmy to konto, aby móc oficjalnie ustosunkowywać się do Waszych wypowiedzi.

@gość: Nie jesteśmy właścicielami naszego starego lokalu. Co więcej, straciliśmy a nie zarobiliśmy na jego sprzedaży, ponieważ była związana z poniesieniem wielu dodatkowych kosztów. Za udział w programie Kuchenne Rewolucje nie otrzymaliśmy żadnego wynagrodzenia.
[quote name='gość' timestamp='1294035991' post='415475']
A ja słyszałam, że właścicielami nowej restauracji, która powstała na miejscu Jeszburgera są... właściciele Jeszburgera, a cała afera w 'Jeszu' była ustawiona! Opłacało się i Gesslerowej (oglądalność wzrosła), i chłopakom (rzekomo dostali pieniądze od TVN). A teraz - nowa knajpa, nowa historia...
[/quote]

Dzień dobry! Za zgodą redakcji Dziennika Wschodniego utworzyliśmy to konto, aby móc oficjalnie ustosunkowywać się do W... rozwiń
Avatar
arnold / 3 stycznia 2011 o 10:27
[quote name='buźka' timestamp='1294012109' post='415453']
Jesteś z konkurencji? Skąd tyś to sobie ubzdurał? Pracowałam dopiero co w Jeszu dlatego mnie denerwują takie plotki. Bredzisz o jakiejś karze, a Gesslerowa to było przegięcie. Z pracownikami z tego co mi wiadomo wszystko było wyprostowane już grubo ponad pół roku temu, a na bieżąco każdy dostaje pensję. I ja już pomijam, ile tam jest wprowadzanych pomysłów, ciągle coś się dzieje. Więc nie udzielaj się, kiedy pojęcia nie masz o czym mówisz.
[/quote]


Kolego cała Polska o tym trąbiła. Nie jest tajemnicą, że inspekcja pracy dopatrzyła się nieprawidłowości i skierowała wniosek do sądu o ukaranie właścicieli grzywną 30 000 zł za nie płacenie składek pracowniczych. Możesz łatwo w necie znaleźć taką informację. http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 Jeżeli jak piszesz jesteś świeżym pracownikiem i czerpiesz informacje od pracodawcy to nie dziwię się tobie, że nie wiesz o tych nieuczciwych praktykach stosowanych w przeszłości...
[quote name='buźka' timestamp='1294012109' post='415453']
Jesteś z konkurencji? Skąd tyś to sobie ubzdurał? Pracowałam dopiero co w Jeszu dlatego mnie denerwują takie plotki. Bredzisz o jakiejś karze, a Gesslerowa to było przegięcie. Z pracownikami z tego co mi wiadomo wszystko było wyprostowane już grubo ponad pół roku temu, a na bieżąco każdy dostaje pensję. I ja już pomijam, ile tam jest wprowadzanych pomysłów, ciągle coś się dzieje. Więc nie udzielaj się, kiedy pojęcia nie masz o czym mówisz.
[/quote]<... rozwiń
Avatar
gość / 3 stycznia 2011 o 07:26
A ja słyszałam, że właścicielami nowej restauracji, która powstała na miejscu Jeszburgera są... właściciele Jeszburgera, a cała afera w 'Jeszu' była ustawiona! Opłacało się i Gesslerowej (oglądalność wzrosła), i chłopakom (rzekomo dostali pieniądze od TVN). A teraz - nowa knajpa, nowa historia...
Avatar
buźka / 3 stycznia 2011 o 00:48
[quote name='arnold' timestamp='1294009001' post='415441']
A dlaczego jeżhotdog wezwał Geslerową? Czy przypadkiem nie dlatego, że groziła im klapa i nie mieli pomysłów jak uratować swoją knajpę? Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu! Do dzisiaj nie wiadomo co szefowie restauracji zrobili z pieniędzmi, które powinni zapłacić na składki pracowników...
[/quote]

Jesteś z konkurencji? Skąd tyś to sobie ubzdurał? Pracowałam dopiero co w Jeszu dlatego mnie denerwują takie plotki. Bredzisz o jakiejś karze, a Gesslerowa to było przegięcie. Z pracownikami z tego co mi wiadomo wszystko było wyprostowane już grubo ponad pół roku temu, a na bieżąco każdy dostaje pensję. I ja już pomijam, ile tam jest wprowadzanych pomysłów, ciągle coś się dzieje. Więc nie udzielaj się, kiedy pojęcia nie masz o czym mówisz.
[quote name='arnold' timestamp='1294009001' post='415441']
A dlaczego jeżhotdog wezwał Geslerową? Czy przypadkiem nie dlatego, że groziła im klapa i nie mieli pomysłów jak uratować swoją knajpę? Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu! Do dzisiaj nie wiadomo co szefowie restauracji zrobili z pieniędzmi, które powinni zapłacić na składki pracowników...
[/quote]

Jesteś z konkurencji? Skąd tyś to sobie ubzdurał? Pracowałam dopiero... rozwiń
Avatar
arnold / 2 stycznia 2011 o 23:56
A dlaczego jeżhotdog wezwał Geslerową? Czy przypadkiem nie dlatego, że groziła im klapa i nie mieli pomysłów jak uratować swoją knajpę? Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu! Do dzisiaj nie wiadomo co szefowie restauracji zrobili z pieniędzmi, które powinni zapłacić na składki pracowników...
Avatar
30sekund / 6 stycznia 2011 o 16:11
Co do dopalaczy to z czego tutaj robić HIT? Uważam, że ludzie je biorący są/byli idiotami, ale czy należało się posuwać do bezprawnego szczucia urzędasami i zamykania sklepów, które legalnie prosperowały, odprowadzały podatki, zatrudniały pracowników? Moim zdaniem to się nadaje na KIT roku. Wystarczyło jedynie obciążyć ewentualnymi kosztami leczenia amatorów dopalaczy i tyle. Niech każdy myśli za siebie, niech państwo nie pokazuje co jest dobre a co złe dla nas. Wóda dobra bo jest podatek, a że jest sprawczynią tylu nieszczęść to już nie ważne, bo kasa płynie.
Co do dopalaczy to z czego tutaj robić HIT? Uważam, że ludzie je biorący są/byli idiotami, ale czy należało się posuwać do bezprawnego szczucia urzędasami i zamykania sklepów, które legalnie prosperowały, odprowadzały podatki, zatrudniały pracowników? Moim zdaniem to się nadaje na KIT roku. Wystarczyło jedynie obciążyć ewentualnymi kosztami leczenia amatorów dopalaczy i tyle. Niech każdy myśli za siebie, niech państwo nie pokazuje co jest dobre a co złe dla nas. Wóda dobra bo jest podatek, a że jest sprawczynią tylu nieszczęść to już nie waż... rozwiń
Avatar
arnold / 4 stycznia 2011 o 23:11
[quote name='Jesz Burger' timestamp='1294175236' post='416930']
Nie portale podały nieprawdę, a Ty, Drogi Arnoldzie, pisząc (cytujemy): "Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu!". Dziennik Wschodni napisał: "Inspekcja pracy skierowała wniosek do sądu (...) Grozi za to grzywna do 30 tys. zł.". A to robi wielką różnicę w opiniach podobnych do Twojej, szczególnie firmie młodych przedsiębiorców z Lublina, który i tak jest trudnym rynkiem.
[/quote]
To dlaczego się z nimi nie sądujecie? Taki proces to żyła złota dla Was. Po kilkadziesiąt tysięcy złotych od portalu plus zwrot utraconych korzyści. Mają z czego płacić bo to w końcu dosyć poczytne portale...
[quote name='Jesz Burger' timestamp='1294175236' post='416930']
Nie portale podały nieprawdę, a Ty, Drogi Arnoldzie, pisząc (cytujemy): "Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu!". Dziennik Wschodni napisał: "Inspekcja pracy skierowała wniosek do sądu (...) Grozi za to grzywna do 30 tys. zł.". A to robi wielką różnicę w opiniach podobnych do Twojej, szczególnie firmie młodych przedsiębiorców z Lublina, który i tak jest trudnym ... rozwiń
Avatar
Jesz Burger / 4 stycznia 2011 o 22:07
[quote name='arnold' timestamp='1294085778' post='416105']
Drogi Jesz Burgerze to co napisałem jest tylko powtórzeniem informacji zawartych na stronie internetowej dziennika wschodniego, http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100927/LUBLIN/391721178 (artykuł autorstwa dziennikarza o pseudonimie mag), nowej trybuny polskiej http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 (autor Miłosz Bednarczyk / Dziennik Wschodni), oraz reality tv pl http://www.reality-tv.pl/2010/10/01/to-nie-koniec-problemow-wlascicieli-restauracji-jesz-burger/ (autora brak). Rozumiem, że te portale podały nieprawdę.
[/quote]

Nie portale podały nieprawdę, a Ty, Drogi Arnoldzie, pisząc (cytujemy): "Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu!". Dziennik Wschodni napisał: "Inspekcja pracy skierowała wniosek do sądu (...) Grozi za to grzywna do 30 tys. zł.". A to robi wielką różnicę w opiniach podobnych do Twojej, szczególnie firmie młodych przedsiębiorców z Lublina, który i tak jest trudnym rynkiem.
[quote name='arnold' timestamp='1294085778' post='416105']
Drogi Jesz Burgerze to co napisałem jest tylko powtórzeniem informacji zawartych na stronie internetowej dziennika wschodniego, http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100927/LUBLIN/391721178 (artykuł autorstwa dziennikarza o pseudonimie mag), nowej trybuny polskiej http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 (autor Miłosz Bednarczyk / Dziennik Wschodni), oraz reality tv pl http://www.reality-tv.pl/2010/1... rozwiń
Avatar
arnold / 3 stycznia 2011 o 21:16
[quote name='Jesz Burger' timestamp='1294051057' post='415609']
@arnold: Rzuciłeś w naszą stronę poważne oskarżenia i kilkukrotnie minąłeś się z prawdą, jednak postaramy się zrozumieć Twoje podejście.

Miałeś rację pisząc, że nie mieliśmy pomysłu na to, jak "uratować" naszą restaurację. Dostaliśmy informację o możliwości udziału w programie Magdy Gessler i zauważyliśmy w tym szansę świetnej promocji i motywacji do zmian. Skorzystaliśmy z niej, nie licząc się z zagrożeniami. Materiał nakręcony podczas wizyty ekipy telewizyjnej obejmował wg naszej wiedzy ok 50 godzin nagrań (program trwał 40 minut). I rzeczywiście, nadawał się do zmontowania nieudanego odcinka. Program Kuchenne Rewolucje jest emitowany na licencji brytyjskiego programu "Kitchen Nightmares", którego gospodarzem jest Gordon Ramsay. Ten program zdobywa oglądalność między innymi dzięki kontrowersjom, a licencja zobowiązuje. http://serwis-restauratorski.gastrona.pl/art/article_9301.php

Inspekcja Pracy nie skierowała do sądu wniosku o ukaranie nas grzywną 30.000 zł i nie zostaliśmy taką ukarani. Faktem jest grzywna w wysokości 600 zł. Pokryliśmy ją, a zaległości w wypłacie wynagrodzeń dla pracowników już wtedy były uregulowane. Zalegając z wypłatami (nie był to tak długi czas, o jaki nas oskarżano) nie kierowaliśmy się nieuczciwością jak napisałeś, a było to spowodowane ciągnącą się już wtedy nierentownością naszego lokalu przy Krakowskim. Teraz na szczęście wszystko jest już na dobrej drodze.
[/quote]

Drogi Jesz Burgerze to co napisałem jest tylko powtórzeniem informacji zawartych na stronie internetowej dziennika wschodniego, http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100927/LUBLIN/391721178 (artykuł autorstwa dziennikarza o pseudonimie mag), nowej trybuny polskiej http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 (autor Miłosz Bednarczyk / Dziennik Wschodni), oraz reality tv pl http://www.reality-tv.pl/2010/10/01/to-nie-koniec-problemow-wlascicieli-restauracji-jesz-burger/ (autora brak). Rozumiem, że te portale podały nieprawdę.
[quote name='Jesz Burger' timestamp='1294051057' post='415609']
@arnold: Rzuciłeś w naszą stronę poważne oskarżenia i kilkukrotnie minąłeś się z prawdą, jednak postaramy się zrozumieć Twoje podejście.

Miałeś rację pisząc, że nie mieliśmy pomysłu na to, jak "uratować" naszą restaurację. Dostaliśmy informację o możliwości udziału w programie Magdy Gessler i zauważyliśmy w tym szansę świetnej promocji i motywacji do zmian. Skorzystaliśmy z niej, nie licząc się z zagrożeniami. Materiał nakręc... rozwiń
Avatar
Jesz Burger / 3 stycznia 2011 o 11:37
[quote name='arnold' timestamp='1294046827' post='415550']
Kolego cała Polska o tym trąbiła. Nie jest tajemnicą, że inspekcja pracy dopatrzyła się nieprawidłowości i skierowała wniosek do sądu o ukaranie właścicieli grzywną 30 000 zł za nie płacenie składek pracowniczych. Możesz łatwo w necie znaleźć taką informację. http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 Jeżeli jak piszesz jesteś świeżym pracownikiem i czerpiesz informacje od pracodawcy to nie dziwię się tobie, że nie wiesz o tych nieuczciwych praktykach stosowanych w przeszłości...
[/quote]

@arnold: Rzuciłeś w naszą stronę poważne oskarżenia i kilkukrotnie minąłeś się z prawdą, jednak postaramy się zrozumieć Twoje podejście.

Miałeś rację pisząc, że nie mieliśmy pomysłu na to, jak "uratować" naszą restaurację. Dostaliśmy informację o możliwości udziału w programie Magdy Gessler i zauważyliśmy w tym szansę świetnej promocji i motywacji do zmian. Skorzystaliśmy z niej, nie licząc się z zagrożeniami. Materiał nakręcony podczas wizyty ekipy telewizyjnej obejmował wg naszej wiedzy ok 50 godzin nagrań (program trwał 40 minut). I rzeczywiście, nadawał się do zmontowania nieudanego odcinka. Program Kuchenne Rewolucje jest emitowany na licencji brytyjskiego programu "Kitchen Nightmares", którego gospodarzem jest Gordon Ramsay. Ten program zdobywa oglądalność między innymi dzięki kontrowersjom, a licencja zobowiązuje. http://serwis-restauratorski.gastrona.pl/art/article_9301.php

Inspekcja Pracy nie skierowała do sądu wniosku o ukaranie nas grzywną 30.000 zł i nie zostaliśmy taką ukarani. Faktem jest grzywna w wysokości 600 zł. Pokryliśmy ją, a zaległości w wypłacie wynagrodzeń dla pracowników już wtedy były uregulowane. Zalegając z wypłatami (nie był to tak długi czas, o jaki nas oskarżano) nie kierowaliśmy się nieuczciwością jak napisałeś, a było to spowodowane ciągnącą się już wtedy nierentownością naszego lokalu przy Krakowskim. Teraz na szczęście wszystko jest już na dobrej drodze.
[quote name='arnold' timestamp='1294046827' post='415550']
Kolego cała Polska o tym trąbiła. Nie jest tajemnicą, że inspekcja pracy dopatrzyła się nieprawidłowości i skierowała wniosek do sądu o ukaranie właścicieli grzywną 30 000 zł za nie płacenie składek pracowniczych. Możesz łatwo w necie znaleźć taką informację. http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 Jeżeli jak piszesz jesteś świeżym pracownikiem i czerpiesz informacje od pracodawcy to nie dziwię się tobie, że nie wiesz o ... rozwiń
Avatar
Jesz Burger / 3 stycznia 2011 o 11:07
[quote name='gość' timestamp='1294035991' post='415475']
A ja słyszałam, że właścicielami nowej restauracji, która powstała na miejscu Jeszburgera są... właściciele Jeszburgera, a cała afera w 'Jeszu' była ustawiona! Opłacało się i Gesslerowej (oglądalność wzrosła), i chłopakom (rzekomo dostali pieniądze od TVN). A teraz - nowa knajpa, nowa historia...
[/quote]

Dzień dobry! Za zgodą redakcji Dziennika Wschodniego utworzyliśmy to konto, aby móc oficjalnie ustosunkowywać się do Waszych wypowiedzi.

@gość: Nie jesteśmy właścicielami naszego starego lokalu. Co więcej, straciliśmy a nie zarobiliśmy na jego sprzedaży, ponieważ była związana z poniesieniem wielu dodatkowych kosztów. Za udział w programie Kuchenne Rewolucje nie otrzymaliśmy żadnego wynagrodzenia.
[quote name='gość' timestamp='1294035991' post='415475']
A ja słyszałam, że właścicielami nowej restauracji, która powstała na miejscu Jeszburgera są... właściciele Jeszburgera, a cała afera w 'Jeszu' była ustawiona! Opłacało się i Gesslerowej (oglądalność wzrosła), i chłopakom (rzekomo dostali pieniądze od TVN). A teraz - nowa knajpa, nowa historia...
[/quote]

Dzień dobry! Za zgodą redakcji Dziennika Wschodniego utworzyliśmy to konto, aby móc oficjalnie ustosunkowywać się do W... rozwiń
Avatar
arnold / 3 stycznia 2011 o 10:27
[quote name='buźka' timestamp='1294012109' post='415453']
Jesteś z konkurencji? Skąd tyś to sobie ubzdurał? Pracowałam dopiero co w Jeszu dlatego mnie denerwują takie plotki. Bredzisz o jakiejś karze, a Gesslerowa to było przegięcie. Z pracownikami z tego co mi wiadomo wszystko było wyprostowane już grubo ponad pół roku temu, a na bieżąco każdy dostaje pensję. I ja już pomijam, ile tam jest wprowadzanych pomysłów, ciągle coś się dzieje. Więc nie udzielaj się, kiedy pojęcia nie masz o czym mówisz.
[/quote]


Kolego cała Polska o tym trąbiła. Nie jest tajemnicą, że inspekcja pracy dopatrzyła się nieprawidłowości i skierowała wniosek do sądu o ukaranie właścicieli grzywną 30 000 zł za nie płacenie składek pracowniczych. Możesz łatwo w necie znaleźć taką informację. http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101002/KRAJSWIAT/650290729 Jeżeli jak piszesz jesteś świeżym pracownikiem i czerpiesz informacje od pracodawcy to nie dziwię się tobie, że nie wiesz o tych nieuczciwych praktykach stosowanych w przeszłości...
[quote name='buźka' timestamp='1294012109' post='415453']
Jesteś z konkurencji? Skąd tyś to sobie ubzdurał? Pracowałam dopiero co w Jeszu dlatego mnie denerwują takie plotki. Bredzisz o jakiejś karze, a Gesslerowa to było przegięcie. Z pracownikami z tego co mi wiadomo wszystko było wyprostowane już grubo ponad pół roku temu, a na bieżąco każdy dostaje pensję. I ja już pomijam, ile tam jest wprowadzanych pomysłów, ciągle coś się dzieje. Więc nie udzielaj się, kiedy pojęcia nie masz o czym mówisz.
[/quote]<... rozwiń
Avatar
gość / 3 stycznia 2011 o 07:26
A ja słyszałam, że właścicielami nowej restauracji, która powstała na miejscu Jeszburgera są... właściciele Jeszburgera, a cała afera w 'Jeszu' była ustawiona! Opłacało się i Gesslerowej (oglądalność wzrosła), i chłopakom (rzekomo dostali pieniądze od TVN). A teraz - nowa knajpa, nowa historia...
Avatar
buźka / 3 stycznia 2011 o 00:48
[quote name='arnold' timestamp='1294009001' post='415441']
A dlaczego jeżhotdog wezwał Geslerową? Czy przypadkiem nie dlatego, że groziła im klapa i nie mieli pomysłów jak uratować swoją knajpę? Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu! Do dzisiaj nie wiadomo co szefowie restauracji zrobili z pieniędzmi, które powinni zapłacić na składki pracowników...
[/quote]

Jesteś z konkurencji? Skąd tyś to sobie ubzdurał? Pracowałam dopiero co w Jeszu dlatego mnie denerwują takie plotki. Bredzisz o jakiejś karze, a Gesslerowa to było przegięcie. Z pracownikami z tego co mi wiadomo wszystko było wyprostowane już grubo ponad pół roku temu, a na bieżąco każdy dostaje pensję. I ja już pomijam, ile tam jest wprowadzanych pomysłów, ciągle coś się dzieje. Więc nie udzielaj się, kiedy pojęcia nie masz o czym mówisz.
[quote name='arnold' timestamp='1294009001' post='415441']
A dlaczego jeżhotdog wezwał Geslerową? Czy przypadkiem nie dlatego, że groziła im klapa i nie mieli pomysłów jak uratować swoją knajpę? Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu! Do dzisiaj nie wiadomo co szefowie restauracji zrobili z pieniędzmi, które powinni zapłacić na składki pracowników...
[/quote]

Jesteś z konkurencji? Skąd tyś to sobie ubzdurał? Pracowałam dopiero... rozwiń
Avatar
arnold / 2 stycznia 2011 o 23:56
A dlaczego jeżhotdog wezwał Geslerową? Czy przypadkiem nie dlatego, że groziła im klapa i nie mieli pomysłów jak uratować swoją knajpę? Przypominam - kontrola z inspekcji pracy ukarała Jeża 30 000 zł kary za oszukiwanie pracowników i ZUSu! Do dzisiaj nie wiadomo co szefowie restauracji zrobili z pieniędzmi, które powinni zapłacić na składki pracowników...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 0

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 0

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 54 7

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 3 14

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 16

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 14 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 3 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 1 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.