wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Dekalog dla burmistrza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2006, 19:50

Podczas zaplanowanej na dzisiejszy wieczór uroczystości z okazji 350-lecia ślubów króla Jana Kazimierza, Marian Jagusiewicz odczyta akt erekcyjny pod tablice z dekalogiem, które zamierza wmurować w ścianę Sądu Rejonowego i Urzędu Miasta w Biłgoraju. Nie ma na to co prawda zgody, ale obiecuje się o nią żarliwie modlić.

O działalności Jagusiewicza, szefa KOZB, pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy. W maju zeszłego roku dowodzony przez Jagusiewicza KOZB przytwierdził do ścian starostwa tablice z dekalogiem. Starosta Stanisław Schodziński (LPR) tylko tej inicjatywie przyklasnął. Przy tej okazji padła zapowiedź, że 10 przykazań będzie można przeczytać także na ścianie Urzędu Miasta i sądu. Burmistrz, jak i prezes sądu, natychmiast zaprotestowali. Jagusiewicz nie ripostował. Sprawa ucichła na kilka miesięcy.
Okazuje się jednak, że szef KOZB w tym czasie wcale nie zmienił swoich planów. Dziś zrobi pierwszy krok, by je wdrożyć. – Nie odstąpimy od zamiaru wmontowania tablic z dekalogiem. Będziemy się modlić o zmianę stanowiska władz sądu i magistratu. Tablice mają służyć wszystkim, zarówno wiernym, jak i niewierzącym – wyjaśnia Marian Jagusiewicz, który dziś wieczorem w kościele pw. św. Jerzego oficjalnie odczyta akt erekcyjny pod tablice z dekalogiem.
– Komentarz do tego typu zachowań jest chyba zbędny. Prezes nie zmienił swojego stanowiska w tej sprawie – mówi Tadeusz Jodłowski, wiceprezes sądu w Biłgoraju. A to oznacza „nie”.
Zdania nie zmienił także burmistrz miasta. – Jeżeli cokolwiek miałbym montować na budynku urzędu, to chyba tylko kodeks postępowania administracyjnego, żeby petenci wiedzieli, czego i w jakich terminach mogą żądać od urzędników – ucina Janusz Rosłan. – A obłudy pana Jagusiewicz mam już szczerze dość. Warto, żeby sam wreszcie przeczytał dziesięć przykazań. Choćby po to, by przestać zasypywać mnie korespondencją pełną agresji. Robi to od trzech lat. (gam)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!