wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Diagnoza Społeczna 2011: Mieszkańcy Lubelskiego są pobożni i nieufni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 września 2011, 16:22

Do kościoła chodzimy średnio 3 razy w miesiącu. Najbardziej religijni są nauczyciele, rolnicy i piel
Do kościoła chodzimy średnio 3 razy w miesiącu. Najbardziej religijni są nauczyciele, rolnicy i piel

Choć żyjemy w klimacie nieufności i zawiści, to jest nam z tym dobrze. Niskie dochody zmuszają nas do zaradności. Mamy sporo przyjaciół, regularnie chodzimy do kościoła i coraz aktywniej bierzemy udział w życiu społecznym.

Tak widzą nas autorzy Diagnozy Społecznej 2011. Organizowane co dwa lata badanie obejmuje niemal wszystkie sfery naszego życia. Naukowcy sprawdzili m.in. poziom cywilizacyjny poszczególnych regionów. W tej kategorii mieści się np. wykształcenie, posiadanie i obycie z nowoczesnymi urządzeniami, czy stopień znajomości języków obcych. Lubelskie nie ma się czym chwalić. Zajęliśmy 14 miejsce. Za nami są tylko województwo warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie.

Pod względem dobrobytu materialnego zamykamy krajową stawkę. Badanie dowiodło jednak, że bez względu na dochody mieszkańcy naszego regionu są całkiem szczęśliwi. Czujemy się kochani i nie narzekamy na brak przyjaciół. Pod względem tzw. dobrostanu społecznego zajmujemy trzecią pozycję w kraju. Lepiej czują się tylko mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski.

Naukowcy zbadali również nasz kapitał społeczny. Okazało się, że coraz częściej działamy na rzecz lokalnego środowiska, mam pozytywny stosunek do demokracji i chętnie głosujemy w wyborach. Pod względem społecznej aktywności wyprzedzają nas jedynie mieszkańcy Mazowsza.

Ponad 60 proc. rodzin z naszego regionu nie ma żadnych oszczędności. Gorzej jest tylko w warmińsko-mazurskiem, gdzie pieniędzy nie odkłada trzy czwarte mieszkańców. Z badania wynika, że najgorzej pod tym względem jest na wsi.

Wśród oszczędzających dominują mieszkańcy dużych miast. Zwykle zakładają lokaty w banku. W Lubelskiem ponad połowa wszystkich oszczędzających odkłada gotówkę do… skarpety.

Nie można nam jednak odmówić zaradności. Autorzy badania sprawdzili, czy podejmujemy dodatkową pracę, jeśli stałe dochody nie pozwalają na zaspokojenie bieżących potrzeb. Okazało się, że robi tak co czwarty mieszkaniec naszego regionu. Pod tym względem trafiliśmy do krajowej czołówki. Lekarstwa na finansowe problemy szukamy również w kredytach. Co ciekawe, aż 17 proc. zadłużonych rodzin pożycza z instytucji innych niż banki. W tej kategorii również jesteśmy krajowym liderem.

Paradoksalne wyniki przynosi badanie naszych aspiracji edukacyjnych. Chcemy, by nasze dzieci skończyły studia wyższe. Takie plany ma ponad 80 proc. rodzin z lubelskiego. To jeden z najlepszych wyników w kraju. Z drugiej strony w wielu domach trudno o choćby jedną książkę. Tak jest przede wszystkim na wsi. Z Diagnozy wynika, że żadnych księgozbiorów nie ma w co piątym domu w regionie. Gorszy wynik uzyskało tylko świętokrzyskie.

Zamiast na książki, coraz więcej pieniędzy wydajemy na Internet. Mamy co nadrabiać, bo pod względem dostępu do sieci jesteśmy na przedostatnim miejscu w kraju. Stały dostęp do Internetu ma tylko niewiele ponad połowa domów w regionie.

Słowniczek socjologa

* Kapitał społeczny - aktywność na rzecz środowiska lokalnego, udział w wyborach, nieobowiązkowych zebraniach, pozytywny stosunek do demokracji, przynależność do organizacji i pełnienie w nich funkcji, przekonanie, że większości ludzi można ufać.

* Dobrostan psychiczny - poczucie szczęścia, ocena całego dotychczasowego życia, nasilenie objawów depresji psychicznej, ocena minionego roku.

* Dobrostan fizyczny - poważna choroba w minionym roku, stopień niepełnosprawności, natężenie stresu związanego ze zdrowiem.

* Dobrostan społeczny - brak poczucia osamotnienia, poczucie, że jest się kochanym i szanowanym, liczba przyjaciół.

* Poziom cywilizacyjny - poziom wykształcenia, posiadanie nowoczesnych urządzeń komunikacyjnych i obycie z nimi i posiadanie prawa jazdy.

* Dobrobyt materialny - dochód gospodarstwa domowego, liczba posiadanych przez gospodarstwo dóbr i urządzeń od pralki automatycznej po łódź motorową i dom letniskowy.

* Patologie - nadużywanie alkoholu i używanie narkotyków, palenie papierosów, wizyty u psychiatry lub psychologa, bycie sprawcą lub ofiarą łamania prawa (włamania, napady, kradzieże).

* Warunki życia – dochody, wyżywienie, warunki mieszkaniowe, kształcenie dzieci, ochrona zdrowia, uczestnictwo w kulturze, wypoczynek
Rozmodleni

Lublin jest jednym z najbardziej religijnych miast w Polsce. Dorównują nam tylko mieszkańcy Rzeszowa i Częstochowy. Do kościoła chodzimy średnio 3 razy w miesiącu. Najbardziej religijni są nauczyciele, rolnicy i pielęgniarki. Na przeciwnym biegunie znaleźli się informatycy, służby mundurowe, mechanicy i robotnicy.

Nie wystarcza na zdrowie

Blisko co czwarta rodzina w regionie rezygnowała z zakupu leków z powodów finansowych. W co trzecim domu zrezygnowano w z wizyty u dentysty lub wyjazdu do sanatorium. Kilkanaście procent z nas odkłada również konieczne badania i zabiegi rehabilitacyjne.

Komu ufamy

Wśród instytucji publicznych największym zaufaniem w naszym regionie cieszy się Narodowy Bank Polski. Blisko czterdzieści procent mieszkańców ufa bankom komercyjnym i ZUS. Tylko co piąty obdarza zaufaniem giełdę i OFE.

Ile wypalamy

Co czwarty mieszkaniec regionu pali papierosy. Średnio 15 sztuk dziennie. Ale w ciągu 10 lat liczba palaczy nieznacznie spadła. Pod względem ilości wypalanych papierosów jesteśmy w krajowej średniej. Przodują mieszkańcy województwa łódzkiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pan Buk
anty
Piotr
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pan Buk
pan Buk (30 września 2011 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#4B0082"]„WESOŁY NAM DZIEŃ DZIŚ NASTAŁ”czyli NADCHODZI[color="#FF0000"] ERA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color]:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color] oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Była już I R.P., II,III, IV...jednym słowem [color="#FF0000"]Cyfrowa Ojczyzna[/color]. Ksiądz Prymas Polski – Emeryt Józef Glemp rozpaczał nad Prezydentem Kwaśniewskim, że „PRZEYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY” dopiero wpadł w zachwyt na Lechem Wałęsą twierdząc, że to „NAJJAŚNIEJSZA R.P.”, w efekcie żadna nie wyszła, a teraz wszystko zmierza do KULejnej -[color="#FF0000"] NAJŚWIĘSZEJ R.P.[/color], która też nie wyjdzie...
Trwa na dobre [color="#FF0000"]kampania wyborcza 2011 sprawowana przez CICHĄ WŁADZĘ [/color] – zza Krat Konfesjonałów – w której wszyscy żrą się ze wszystkimi bo są KATolikami i [color="#FF0000"]chcą wszystkich [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]!

W Krakowie kard. Stanisław Dziwisz opanował P.O. reszta daje poPiSy w Radio Maryja pokazując, że to radio Ma Ryja!

W internetowych mediach PiS-anych Ks. Bp. Wiesław Mering i Ks. Abp. Leszek Sławoj Głódź (9; 10.IX.2011r. „newsweek” i „superexpress”) napier...niczają na NERGALA niczym na KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980... chcąc ponownie dojść do władzy[color="#FF0000"] Kościelną metodą PO TRUPIE ABY DO CELU[/color]...
Przyzwyczajeni do ROZPACZY ROZPACZLIWIE ROZPACZAJĄ aktualnie nad CUDAMI dokonywanymi nad KSIĘGĄ (z)BAWIENIA:

Nie pierwszy to przypadek porwania KSIĘGI (z)BAWIENIA i nie ostatni – nikomu nycz się nie stało ino księŻULKOM odbija szajba! Aby zaspokoić głódź wiedzy Axcelencji KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zauważa,że sama KSIEGA (z)BAWIENIA ma wiele zalet:
4) Można Ją czytać w Kościele, w domu.... - wszędzie - jak uczą księŻULKI;
5) można ją porwać;
6) można ją spalić...
i można rozpalać Nią w piecu – jest tania, wydajna – pod warunkiem,że nie zawilgocona! Jak Axcelencji kiedyś zmarznie d... z powodzeniem może ogrzać się Słowem Bożym zwartym w KSIĘDZE (z)BAWIENIA, czyli Nau(cz)kę Bożą obróci w czyn!
[color="#FF0000"]Axcelencje dążą do ZAKAZANIA WSZYSTKIEGO niczym PZPR-owski Cenzor bo sami chcą [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ LUDZI[/color] i tu sprawdza się Proroctwo polskiego satyryka kandydującego w owym czasie do fotela prezydenckiego [color="#FF0000"]Jana Pietrzaka: „JAK MNIE WYBIERZECIE, TO W KRAJU LEPIEJ NIE BĘDZIE, ALE ŚMIESZNIEJ NA PEWNO” i historia pokazała prawdziwosć proroctwa XX wieku: Maestro Pietrzak prezydentem nie został, a w kraju kupa śmiechu się zrobiła[/color]...
Poza tym Axcelencje zapomniały, że księŻULKI Święcą dzieciom książki, zeszyty, tornistry, plecaki... i:
1) Książki Świecone są rwane – niczym Biblia!
2) Zeszyty Święcone są rwane – niczym Biblia!
3) Plecaki, Tornistry Święcone wędrują na śmietnik...;
4) Książki i Zeszyty Święcone wędrują na śmietnik...

Na ten temat panuje Święty Spokój i nycz nikomu się nie dzieje, a ani Axcelencjom, ani księŻULKOM nie odbija szajba!
I tu wyłania się KULejne PATologiczne zastosowanie Biblii – na śmietniku! - Ciekawe, co wtedy zrobią Axcelencje?

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie grzeszył ambicją, a [color="#FF0000"]obecnie ambitnie chce SKOŃCZYĆ KUL, PAT i pozostałe KATolickie[/color]...

Jak widać Polska to KATolicki Kraj, nad którym panuje ePiS(z)KOPat!
Jak do tej Pory księŻULKOM nie udało się PiSdnąć Polski, ale teraz chyba też PO-PiS-y nycz nie dadzą, bo: po opanowaniu wszystkiego przez czarnych powołany zostanie Św.(irnięty) Rząd:

1) Ksiądz Minister Rolnictwa będzie siał Słowo Boże zawarte w Księdze (z)BAWIENIA – problem tylko kiedy to zbierać, czym i gdzie przechowywać oraz kto to kupi..., powstaną plantacje Róży Duchownej i kąKULi (kąKUL – Biblijny chwast KĄKOL podlewany Wodą Święconą i hodowany na KUL-u Wydz. Filozofii Przyrody);

2) Ksiądz Minister Zdrowia wyda nowy oKULnik zamiast ustawy lepszy nawet od biotechnologii
zawierający Sakramentalne „Zdrowaś Maryjo...”; faKULtet gineKULogii kościelnej, na której rozważać się będzie jak Mańka(g)ruchała z Gołębiem i (z)BAWIŁA ŚWIAT. Będą też transfuzje Krwi Pańskiej i Przeszczepy Ciała Pańskiego... jednym słowem: Naród będzie NARĄBANY jak Harnaś!

3) Ksiądz Minister Obrony – zastosuje najnowszą Broń Niebieską „Pod Twoją Obronę...” ( Św.(irnięty) Regulamin: w razie ataku należy przyjąć pozycję na KULanach, ze złożonymi rękami i oczami wzniesionymi do Nieba; w maju trzeba będzie śpiewać);

4) Ksiądz Minister Skarbu – wymieni walutę obligowaną w Bonach o nazwie Zabo – takie Zabo-
Bony rzucą na KULana wszelkie waluty światowe, wszelkie oszczędności ZABO – BONÓW znajdą się na rachunkach Ro-ratnich, zadłużenie będzie można splacać w Ro-ratach, reklama MINI RATKI zastąpiona będzie Ro-ratką, wszelkie pogańskie Promocje zmienią się w obniżki i w miejsce OPŁAT będą OPŁATKI, każdy księŻULEK dostanie kasę fiskalną, na której będzie wystawiał Rachunki Kościelne – Rachunki … Sumienia;

5) Ksiądz Minister MSWiA wprowadzi nowy podział terytorialny na Diecezje, Parafie i Wikariaty..., a wszelkie Urzędy będą ino Zakrystiami..., w których po cichu, z wielką tęsknotą będziesię nucić: „BORze coś Polskę...”

6) Ksiądz Minister od Gospodarki Wodnej w Cudowny Sposób zamieni wodę w kranach, Źródłach,
Jeziorach, Rzekach i Morzu na Wodę Święconą;

7) Ksiądz Minister od Infrastruktury zapewni Drogę do Nieba, Drogę Mleczną, Drogę (z)BAWIENIA, Drogę Krzyżową... przed EURO 2012 w Kraju będzie jak w Raju i na czas...

8) Ksiądz Minister KULtury i szKULnictwa powoła Ministerstwo KULtury i szKULnictwa w Lublinie (al. Racławickie 14) o PATologicznym poziomie KATolickim Pożal Się Boże... z KATolickimi tytułami naukowymi:
1) mgr - to BARANEK - skrót BARAN.
2) dr - to BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.
3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.
4) prof. - to OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.*
Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach, nad tym czuwać będą KURIAtorzy...
Powołanie dostanie nowy Uniwerytet MARYI SKŁODOWSKIEJ – KURII, problem stanowi jeszcze UMK w Toruniu, bo 15.VIII.2011 r. na Jasnej Górze Abp. Andrzej Dzięga tłumaczył Tłum(ok)owi Wiernych, że Pan Bóg jest nawet Władcą Pogody, a już Mikołaj Kopernik tłumaczył Panu Bogu, że coś spier...niczył stwarzając świat i kręci nie tym, co się kręci.
W miejsce Instytutów powołanie dostaną faKULtety z Rozważaniami miast wykładów...
Jednym słowem – Wielka „Stolica Mądrości”...

9) Ksiądz Minister Spotu i KULturystyki dotknięty ECCLESIOFOBIĄ, TEOFILIĄ i telepsychoPATią wprowadzi Msze Stadionowe – Świątynie już na ukończeniu...  Polski K(i)EP – jak podaje „Newsweek” z dn. 23.IX.2011 r. art. „Piwo na stadionach? Biskupi są przeciw”  - troszczy się o kiboli zakazując piwa na stadionach, a sami chlają każdego dnia w kościele – chla jeden, a reszta patrzy..., a to nazywa się Najświętsza Ofiara, której ofiary zbierane są na drogach...
Poza tym stadionowe piwo ma być 4x słabsze od KRWI PAŃSKIEJ! Taki to już PO-PiS-owy polski K(i)EP jak ŚW.(irnięte) ochlajTUSKi.

10) Ksiądz Minister Sprawiedliwości powoła proKURIAtorów..., najnowszym oKULnikiem będzie:
„OTWIERAĆ, MAMY NAKAZ KULędy...”** ewentualnie: „OTWIERAĆ! Mamy NAKAZ SPOWIEDZI!” - takie przepisy jak (z)BAWIĆ LUDZI.

11) Powołana zostanie stolica - miasto KLECHÓW – to wszystko podane zostanie w Ogłoszeniach Duszpasterskich...

12) Każdy obowiązkowo dostanie najnowszy komputer:

Monitror to Książeczka do Nabożeństwa;
Klawiatura to Różaniec;
Biurko to Klęcznik;
Obsługa na KULanach...

13) W Warszawie na ul. Wiejskiej powstanie SEJMinarium, w którym Parlamentarzyści i pracownicy Ministerstw (księŻULKI i ZAKONNICE) przejdą oKULicznościowe szKULenie gestyKULacji – nie będą trzymać rąk w obecnych poselskich miejscach lecz będą mieć złożone,w czasie przemawiania będą gestyKULować w stylu „Pan z Wami” lub „Niech was Błogosławi...”.
Z Ambony SEJMinarium będą odmawiać „Wierzę w B(L)OGA, OJCA WSZECHMOGĄCEGO...”; „WIERZĘ W B(L)OGA...”; „NIE BĘDZIESZ MIAŁ B(L)OGÓW CUDZYCH...” - to nie będzie Prof. Zyta Gilowska zapier...niczająca „Ojcze nasz...”.
Już teraz wszyscy zachowują się jakby zaszkodziło im Ciało Pańskie lub byli Upojeni Krwią Pańską, a co będzie później?

Zaraz po wyborach ogłoszone zostaną reKULekcje narodowe, po których WSZYSCY SIĘ NAWRÓCĄ z tym, że[color="#FF0000"] prosto do domu[/color]. Podobne „Nawrócenie” miało miejsce w Krakowie po Mszy Św.(irniętej) „POJEDNAWCZEJ” na stadionie sportowym między KIBICAMI i KIBOLAMI pod patronatem JP 2 – efekt był taki, że zabójstw było więcej po Mszy Św. niż przed Mszą Św. Pojednawczą!

Wywalczona przez SOLIDARNOŚĆ Wolność Słowa zagwarantuje WOLNOŚĆ ino dla SŁOWA BOŻEGO zawartego w Księdze(z)BAWIENIA. 
Tak wyglądają efekty jak Naród nie chce chodzić na KULanach...
Wszystkim poczynaniom [color="#FF0000"]przyświecać będzie Światło Ducha Św.[/color](irniętego) pod postacią [color="#FF0000"]KULoPATwy[/color] pokazującej [color="#FF0000"]jak Kościół prowadzi Lud Boży w pole[/color]...

Poza tym w Kościele bez przebrania nycz nie funkcjonuje:

księŻULEK zapier...niczając do miasta przebiera się w „cywila” zęby nikt Go nie poznał;
idąc do roboty, czyli do Kościoła z cywila przebiera się w Habitowego, a w zakrystii przebierania ciąg dalszy...,bo Msza Św. Nieważna..., a to już nie zakrystia lecz GARDEROBA i nie Kościelny, a GARDEROBIANY! Ludziom każe się żegnać idąc obok Kościoła, a sam zapier...nicza i nawet Krzyża nie machnie..., każdy ma się przyznawać publicznie, że KATolik, a księŻULKI jadą samochodem w cywilu...

Przebieranie to ino jeden problem – drugi to Niebieska Nomenklatura – poczynając już od samego Nieba, czyli Ojca ŚW.(irniętego) wstyd przed własnymi danymi personalnymi i konieczny jest pseudonim artystyczny, a tam wybór... ostatni to Benek XVI.

Bratu Jarosławowi po wyrokach w trybie wyborczym (24.VIII.2011 i 8.IX.2011) nie podobały się Sądy, co wskazuje,że ulegną likwidacji, a zastąpią je istniejące Kur...iewne Sądy...z obowiązkowym Hymnem przed rozprawą „BOŻE, SĘDZIO SPRAWIEDLIWY...”, a po rozprawie „DOBRY JEZU, A NASZ PANIE...”. 23.IX.2011 r. Brat Jarosław na Jasnej Górze dał PO-PiS w Trybie PO-kuty wyborzej bronić wartości chrześcijańskich! Wcześniej zaś Brat Jarosław idąc DROGĄ (z)BAWIENIA w Trybie Wyborczym PO-PiS-uje się Mszami w dzień wyborów („Dziennik Wschodni” z dn. 15.IX.2011 r., art.: „PiS chce zamówić msze niedzielę wyborczą”.), a katechetka szczuje dzieci przeciw Nergalowi ("Dziennik Wschodni", art. z dn. 21.IX.2011 r. "Poniatowa: Katechetka zachęcała na religii żeby głosować przeciw Nergalowi"). 

W imię czego Ludzie robią z siebie takich Idiotów?

Chyba jedynie „W Imię Ojca i Syna, i Ducha Św.(irniętego)” Enter!

Po wyborach światowe media donosić będą o tym, co słychać w Klechowie,serwować będą znaną Modlitwę jakiej nauczył Jezus Chrystus (z)BAWICIEL ŚWIATA:

„OJCZE NASZ, któryś jest w Niebie,
Święć się Imię Twoje.
bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi. 
Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj 
I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom 
I nie wódź nas na pokuszenie 
[color="#FF0000"]ALE NAS[/color] (z)[color="#FF0000"]BAW[/color] …"

Sam Błogosławiony jeżdżąc po świecie marudził w mediach w okresie tworzenia UE „[color="#FF0000"]NIE PODCINA SIĘ KORZENI, Z KTÓRYCH SIĘ WYROSŁO[/color]”, a że nikt nie podciął w porę korzeni to [color="#FF0000"]teraz ludzie podcinają sobie gardła[/color]!

Ludzie zaś kląć będą z całego serca: „[color="#FF0000"]Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać[/color]”, ale się narobiło! - „I tak to właśnie działa”.

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami  na wieść o Związku klną na czym świat stoi – [color="#FF0000"]Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać[/color] - , a [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak [color="#FF0000"]silna konKULencja dla IQ [/color]– poziom inteligencji mierzony w [color="#FF0000"]INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich,[color="#FF0000"] pomiaru może dokonać każdy[/color]: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [color="#FF0000"]trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność.

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color]

* - Badania przeprowadzono w mieście KLECHÓW.
** - cytat z „NIE”. 
Rozwiń
anty
anty (30 września 2011 o 12:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
He he he...co ten gościu trzyma w rękach ?
Rozwiń
Piotr
Piotr (30 września 2011 o 11:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wśród instytucji publicznych największym zaufaniem w naszym regionie cieszy się Narodowy Bank Polski. Blisko czterdzieści procent mieszkańców ufa bankom komercyjnym i ZUS. Tylko co piąty obdarza zaufaniem giełdę i OFE. - banki komercyjne i ZUS?? no no, pogratulować dobrej orientacji w świecie
Rozwiń
crx
crx (30 września 2011 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Krótkie pytanie:Czy to Bóg stworzył człowieka, czy też człowiek stworzył Boga?Filozoficznie-gdzieś i od czegoś jest początek.I ten początek nazwano Bogiem....!
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2011 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1317360914' post='541919']
Swoim wpisem dałeś przykład pychy, ignorancji i głupoty. Uważasz się za wszechwiedzącego, głoszącego jedyną prawdę i jedynego sprawiedliwego który może i ocenia wszystkich naokoło. Moja rada dla ciebie jest taka. Stań przed lustrem. Wytęż swoje wszystkie fałdy /prawdopodobnie dwie/ na mózgownicy, przyjrzyj się bardzo wnikliwie swojej facjacie to zobaczysz jak kretynizm wprost spływa po niej. Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia.
[/quote]
Przygadał kocioł garnkowi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!