Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 czerwca 2015 r.
12:30

Długi weekend na drogach Lubelskiego. Trzy osoby nie żyją

0 9 A A

Kierowcy muszą się dzisiaj spodziewać wzmożonych kontroli na drogach. Policjanci podsumowali długi weekend. Trzy osoby zginęły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od początku długiego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 18 wypadków drogowych w których śmierć poniosły 3 osoby, a rannych zostało 28. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierujących.

Do najtragiczniejszych wypadków doszło w piątek. Około 16.30 na drodze krajowej 48 w Dęblinie kierujący renaultem 46-latek podczas cofania najechał na kobietę przechodzącą przez jezdnię. 81-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Niestety urazy okazały się na tyle groźne, że kobieta zmarła. Kierowca był trzeźwy.

W sobotę motocykliści spowodowali 3 poważne zdarzenia drogowe. Do jednego z nich doszło w Ostrowie Lubelskim. 34-letni kierowca kawasaki doprowadził do zderzenia z oznakowanym radiowozem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mieszkaniec Ostrowa Lubelskiego, na prostej drodze zaczął nieprawidłowo wyprzedzać i doprowadził do zderzenia z radiowozem, który w tym czasie skręcał w lewo. Oznakowany opel został uderzony w momencie, gdy opuszczał już skrzyżowanie. Funkcjonariusze, po opatrzeniu opuścili szpital. Poważniejszych obrażeń doznał motocyklista, który pozostał w szpitalu.

Kierowcy, którzy wyruszą dzisiaj w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. - Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasy wyjadą także radiowozy wyposażone w wideorejestratory - mówi Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 8 czerwca 2015 o 07:29

Chlali, chleją i chleć będą. Bo to Polacy, naród opijów, co to (nie wszyscy, ale jednak) są wśród nich tacy, co to bez wódy nie pociągnie dnia. A że się przy okazji nie zastanawia, że wsiada za kółko po wódzie narażając innych - a co to takiego obchodzi...

JUDE ???

Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 07:02
Chlali, chleją i chleć będą. Bo to Polacy, naród opijów, co to (nie wszyscy, ale jednak) są wśród nich tacy, co to bez wódy nie pociągnie dnia. A że się przy okazji nie zastanawia, że wsiada za kółko po wódzie narażając innych - a co to takiego obchodzi...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 00:41
To wyprzedź takiego i nie jęcz, ze ci się wlecze. Nie każdy ma ochotę zap... i też ma do tego prawo.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 23:07
Wszystko rozumiem,ale naprawdę nie bardzo obczajam zawalidrogi,które w terenie na dobrej drodze gdzie można jechać 70 wloką się 50-60.Za to jak zwykle z kolejnego wyjazdu mam jak najgorsze wspomnienia dotyczące kierowców z audi,m.in.tego,który tak popędzał auta na rondzie w Łęcznej.Mam nadzieję że kiedyś nie zdążysz,albo trafisz na takiego samego idiotę.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 21:31
Bo wszędzie siedzą sami geniusze, tak jak policja nie robi niczego pożytecznego, tak i GDDKiA powinna zastąpić bramki na autostradach winietami albo rozszerzyć viaToll, ale nikt nie pójdzie po rozum do głowy bo tak to już u nas jest
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 18:00
Nie tak dawno wszyscy "mędrcy od ruchu drogowego" przekonywali nas, jak to cało dobowe używanie świateł mijania zmniejszy wypadkowość!, coś statystyki milczą.Czy ktoś ostatnio widział policjanta, który kieruje ruchem na zatłoczonym skrzyżowaniu? - Oni siedzą w samochodach, w reku suszarka i polują, na jakiegoś pirata jadącego 60km w dzień na terenie zabudowanym.POLICJA nie POMAGA, POLICJA ZASTAWIA PUŁAPKI na kierowców!!!
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 15:48
Wszystko da się zrozumieć pod warunkiem że wszyscy stosujemy się do zasad ruchu drogowego POLICJA , POSŁOWIE, LIMUZYNY RZĄDOWE a nie polujemy na zwykłego podatnika
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 12:39
No i co obrońcy zaostrzania przepisów i zabierania prawa jazdy za stłuczkę? Nadal będziecie bronić szykanowania kierowców w Polsce? Dlaczego mimo zaostrzania kar wypadków nie ubywa? Tu nie chodzi o to czy będzie się zabierać PJ za przekroczenie prędkości o 60, 50, 40, 30, czy 20 km/h. Tu chodzi o to, że policja nie używa tych narzędzi w celu poprawy bezpieczeństwa, ale poprawy statystyki. Po 18.05.2015 r. gdzie jak wiemy dano policji arbitralne prawo do zabierania PJ bez udziału sądu, nie zauważyłem, aby zwiększyła się ilość patroli w miejscach niebezpiecznych, koło szkół, przejść skrzyżowań- wręcz przeciwnie, policja wyszukuje miejsca, w których jest szeroko, nie ma przejść, ale jest ten nieszczęsny znak "teren zabudowany", pokochali obwodnice i wylotówki, choć ostatni dom jest 300 metrów wcześniej. Tymczasem ludzie giną w centrum miejscowości, w okolicach przejść, w okolicach skrzyżowań oraz jadąc z szaloną prędkością poza terenem zabudowanym gdzie patrolu się nie uświadczy.
No i co obrońcy zaostrzania przepisów i zabierania prawa jazdy za stłuczkę? Nadal będziecie bronić szykanowania kierowców w Polsce? Dlaczego mimo zaostrzania kar wypadków nie ubywa? Tu nie chodzi o to czy będzie się zabierać PJ za przekroczenie prędkości o 60, 50, 40, 30, czy 20 km/h. Tu chodzi o to, że policja nie używa tych narzędzi w celu poprawy bezpieczeństwa, ale poprawy statystyki. Po 18.05.2015 r. gdzie jak wiemy dano policji arbitralne prawo do zabierania PJ bez udziału sądu, nie zauważyłem, aby zwiększyła się ilość patroli w miejs... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 12:38
Od miesiąca jeżdżę tak jak nakazują znaki i przepisy ruchu!!! ....oj jakie korki powoduję i wyprzedzania na podwójnej ciągłej, zakrętach, wzniesieniach, klaksony, miganie, gesty psełdokierowców....ale co mi tam póki nie zmienią znaków będę tak jeździł!!!!!
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 8 czerwca 2015 o 07:29

Chlali, chleją i chleć będą. Bo to Polacy, naród opijów, co to (nie wszyscy, ale jednak) są wśród nich tacy, co to bez wódy nie pociągnie dnia. A że się przy okazji nie zastanawia, że wsiada za kółko po wódzie narażając innych - a co to takiego obchodzi...

JUDE ???

Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 07:02
Chlali, chleją i chleć będą. Bo to Polacy, naród opijów, co to (nie wszyscy, ale jednak) są wśród nich tacy, co to bez wódy nie pociągnie dnia. A że się przy okazji nie zastanawia, że wsiada za kółko po wódzie narażając innych - a co to takiego obchodzi...
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 00:41
To wyprzedź takiego i nie jęcz, ze ci się wlecze. Nie każdy ma ochotę zap... i też ma do tego prawo.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 23:07
Wszystko rozumiem,ale naprawdę nie bardzo obczajam zawalidrogi,które w terenie na dobrej drodze gdzie można jechać 70 wloką się 50-60.Za to jak zwykle z kolejnego wyjazdu mam jak najgorsze wspomnienia dotyczące kierowców z audi,m.in.tego,który tak popędzał auta na rondzie w Łęcznej.Mam nadzieję że kiedyś nie zdążysz,albo trafisz na takiego samego idiotę.
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 21:31
Bo wszędzie siedzą sami geniusze, tak jak policja nie robi niczego pożytecznego, tak i GDDKiA powinna zastąpić bramki na autostradach winietami albo rozszerzyć viaToll, ale nikt nie pójdzie po rozum do głowy bo tak to już u nas jest
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 18:00
Nie tak dawno wszyscy "mędrcy od ruchu drogowego" przekonywali nas, jak to cało dobowe używanie świateł mijania zmniejszy wypadkowość!, coś statystyki milczą.Czy ktoś ostatnio widział policjanta, który kieruje ruchem na zatłoczonym skrzyżowaniu? - Oni siedzą w samochodach, w reku suszarka i polują, na jakiegoś pirata jadącego 60km w dzień na terenie zabudowanym.POLICJA nie POMAGA, POLICJA ZASTAWIA PUŁAPKI na kierowców!!!
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 15:48
Wszystko da się zrozumieć pod warunkiem że wszyscy stosujemy się do zasad ruchu drogowego POLICJA , POSŁOWIE, LIMUZYNY RZĄDOWE a nie polujemy na zwykłego podatnika
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 12:39
No i co obrońcy zaostrzania przepisów i zabierania prawa jazdy za stłuczkę? Nadal będziecie bronić szykanowania kierowców w Polsce? Dlaczego mimo zaostrzania kar wypadków nie ubywa? Tu nie chodzi o to czy będzie się zabierać PJ za przekroczenie prędkości o 60, 50, 40, 30, czy 20 km/h. Tu chodzi o to, że policja nie używa tych narzędzi w celu poprawy bezpieczeństwa, ale poprawy statystyki. Po 18.05.2015 r. gdzie jak wiemy dano policji arbitralne prawo do zabierania PJ bez udziału sądu, nie zauważyłem, aby zwiększyła się ilość patroli w miejscach niebezpiecznych, koło szkół, przejść skrzyżowań- wręcz przeciwnie, policja wyszukuje miejsca, w których jest szeroko, nie ma przejść, ale jest ten nieszczęsny znak "teren zabudowany", pokochali obwodnice i wylotówki, choć ostatni dom jest 300 metrów wcześniej. Tymczasem ludzie giną w centrum miejscowości, w okolicach przejść, w okolicach skrzyżowań oraz jadąc z szaloną prędkością poza terenem zabudowanym gdzie patrolu się nie uświadczy.
No i co obrońcy zaostrzania przepisów i zabierania prawa jazdy za stłuczkę? Nadal będziecie bronić szykanowania kierowców w Polsce? Dlaczego mimo zaostrzania kar wypadków nie ubywa? Tu nie chodzi o to czy będzie się zabierać PJ za przekroczenie prędkości o 60, 50, 40, 30, czy 20 km/h. Tu chodzi o to, że policja nie używa tych narzędzi w celu poprawy bezpieczeństwa, ale poprawy statystyki. Po 18.05.2015 r. gdzie jak wiemy dano policji arbitralne prawo do zabierania PJ bez udziału sądu, nie zauważyłem, aby zwiększyła się ilość patroli w miejs... rozwiń
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 12:38
Od miesiąca jeżdżę tak jak nakazują znaki i przepisy ruchu!!! ....oj jakie korki powoduję i wyprzedzania na podwójnej ciągłej, zakrętach, wzniesieniach, klaksony, miganie, gesty psełdokierowców....ale co mi tam póki nie zmienią znaków będę tak jeździł!!!!!