wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Nie mogłeś dostać kredytu, bo nie masz uregulowanego stosunku do służby wojskowej? Teraz już nie będziesz już mieć z tym problemów.

Weszły w życie nowe przepisy Ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Wszystkie osoby, które nie zostały powołane do odbycia zasadniczej służby wojskowej do 4 grudnia 2008 r., zostaną przeniesione do rezerwy.

To samo stanie się z tymi, którzy nigdy nie stawali do poboru. Te osoby będą musiały stawić się jedynie do tzw. kwalifikacji wojskowej, która zastąpi dotychczasowy pobór. Ale mężczyźni, którzy nie chcą wstąpić do wojska, już w trakcie kwalifikacji będą przenoszeni do rezerwy. Na swój wniosek otrzymają od przedstawiciela WKU zaświadczenie o uregulowanym stosunku
do służby wojskowej. To jeden z warunków wymaganych przez wielu pracodawców przy zatrudnieniu, a także przez banki, w których chcemy wziąć kredyt.

Identyczne zaświadczenia dostaną teraz wszyscy automatycznie przeniesieni do rezerwy. Będą je wydawały komendy uzupełnień w całym kraju.

- Już zgłaszają się pierwsi chętni: po 30-40 osób dziennie - mówi ppłk Zdzisław Zwierz z WKU Lublin-2. - To głównie osoby, którym adnotacja o przeniesieniu do rezerwy jest potrzebna, bo np. wymaga jej bank.

Wojsko obawia się, że takich zainteresowanych może być tak wielu, że... sparaliżują pracę komend. - W celu uniknięcia zbytnich kolejek zaleca się jednak, aby w pierwszej kolejności do WKU zgłaszały się osoby, które pilnie potrzebują adnotacji o przeniesieniu do rezerwy np. z uwagi na chęć wzięcia kredytu - czytamy w komunikacie zamieszczonym właśnie na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
5604
bankowiec
123
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

5604
5604 (23 lutego 2009 o 17:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jakiś chory przepis....nie jesteś rezerwistą, nie dostaniesz kredytu!!!!! Tak jakby wojsko zarządzało bankami!!!!! Odkąd zaniechano poborów i zrobiono armię zawodową przepis bankowy powinien przestac istnieć....wiadomo, że kto nie jest czynnym żołnierzem jest automatycznie rezerwistą!!!!
Po co dodatkowa biurokracja.......mamy(podobno) kryzys.....jak widać banków jak i wojsko On nie dotyczy?????
Rozwiń
bankowiec
bankowiec (23 lutego 2009 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
po co ta cała biurokracja, jeszcze chwila i nie będziemy potrzebować żadnych potwierdzeń, to pozostałości biurokratyczne PRLu i Układu Warszawskiego
Rozwiń
123
123 (23 lutego 2009 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwi mnie, że wojsko utrudnia sobie i przyszłym rezerwistom życie. Jeżeli chodzi o pobór wojsko nie miało problemów z dotarciem do poborowych z wezwaniami na komisje i poboru !!!! Na tej samej zasadzie można przecież wypisać zaświadczenia w/g ewidencji roczników i przesłac je na adres "rezerwistów" - a może chodzi o utrzymanie etatów w wojsku ?????
Rozwiń
mareczek
mareczek (23 lutego 2009 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
troszkę późno ten artykuł, przepisy weszły w życie już 11 lutego i tego dnia już wszyscy spełniający określone warunki, zostali automatycznie przeniesieni do rezerwy, tak więc wpis do książeczki jest tylko potwierdzeniem tego faktu, ale oczywiście koniecznym, właśnie np. w celu wzięcia kredytu
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!