sobota, 24 lutego 2018 r.

Lubelskie

Do stolicy za 20 złotych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2004, 20:11
Autor: (am)

Ostre cięcia czekają pociągi regionalne. Zlikwidowane zostaną połączenia na trasie Zamość - Hrubieszów i Łuków - Pilawa. Mniej składów będzie obsługiwało odcinek Dorohusk - Chełm - Lublin - Dęblin - Pilawa. Podobnie na trasach Dęblin - Radom i Terespol - Łuków - Siedlce. Łącznie to o 30 pociągów mniej w porównaniu z rozkładem jazdy z zeszłego roku. Ale są też i dobre wiadomości. Więcej będzie połączeń do stolicy i możliwe, że dużo tańszych.
Nowy rozkład wchodzi 12 grudnia. Na odcinku Lublin - Warszawa będzie kursować 15 pociągów: w tym jeden pociąg międzynarodowy do Kijowa i trzy kursujące tylko w okresie letnim. Kolejarze chcą, aby ich oferta była konkurencyjna dla busów. Dlatego w niektórych pociągach pospiesznych bilet normalny w drugiej klasie będzie kosztował tylko 19,70 zł. Dziś jego cena to 31,90 zł.
- Czekamy tylko na decyzję Warszawy w tej sprawie - mówi Zbigniew Tracichleb, dyrektor lubelskiego oddziału PKP Przewozy Regionalne. - Jeśli będzie pozytywna, to bilety na niektóre pociągi pośpieszne według taryfy osobowej będą obowiązywać już od 12 grudnia.
Ze względu na częste dewastacje taboru przez przemytników i - jak dodał Tracichleb - służby celne skrócona została trasa pociągu "Roztocze”. Swój bieg będzie kończył w Bełżcu. Do Rawy Ruskiej pojedzie tylko w wakacje.
- Jeśli sytuacja się nie zmieni, to w ogóle zrezygnujemy z obsługi przejścia granicznego w Hrebennem - dodaje Tracichleb. - Nie stać nas na częste naprawy wagonów. Co miesiąc wydajemy na to co najmniej 30 tys. zł.
Nowością jest także bilet sieciowy 7-dniowy, ważny w pociągach pospiesznych i osobowych w całej Polsce. Jego cena to 120 zł w klasie II i 180 w klasie I. Za dodatkowe 10 złotych można dokupić bilet na przewóz roweru lub wózka.
W nowym rozkładzie jazdy pojawiły się też nowe połączenia. W każdy piątek i niedzielę o godz. 23 z Lublina będzie wyjeżdżał pociąg do Szczecina. Codziennie do Kostrzyna na granicy z Niemcami pojedzie "Noteć”. Wyjazd pociągu z Lublina o godz. 7.30. Do Wrocławia, przez Katowice, każdego dnia będzie kursował "Bolko”. Odjazd ze stacji Lublin o godz. 13.40.
Mieszkańcy Zamojszczyzny do Warszawy będą mogli się udać "Soliną”. Na odcinku Zawada - Zamość kursować też będą dwa autobusy komunikacji zastępczej.

Pociągi z Lublina do Warszawy
(od 12 grudnia)
2.57 Kiev Express
(międzynarodowy)
4.05 Warszawa
5.30 Lublinianin
6.25 Bystrzyca
7.30 Noteć
7.50 Nida
(ekspres, sezon letni)
8.30 Chełmianin
9.46 Gałczyński
(InterRegion)
12.40 Rej
15.40 Bydgoszczanin
18.30 Solina
19.17 Hel (sezon letni)
19.45 Roztocze
21.10 Kołobrzeg
(sezon letni)
23.00 Szczecin
(piątki i niedziele).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!