poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

Do szkoły wychodź po śniadaniu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2013, 17:26
Autor: (j)

Śniadanie Daje Moc – jeden z plakatów kampanii
Śniadanie Daje Moc – jeden z plakatów kampanii

Rusza III edycja programu Śniadanie Daje Moc, którego organizatorem jest koalicja Partnerstwo dla Zdrowia. W ubiegłym roku do programu przyłączyło się 278 szkół z województwa lubelskiego. Organizatorzy liczą, że teraz będzie podobnie.

W ramach programu nauczyciele klas 0–3 szkół podstawowych będą mogli zakładać w swoich klasach Kluby Śniadanie Daje Moc, a 8 listopada wychowawcy wraz z rodzicami zorganizują wspólne śniadanie dla uczniów w klasie.

W tym roku nowością jest konkurs na grant finansowy dla 16 klas z całej Polski (jedna w każdym województwie).

– Rolą nauczyciela jest rozmowa z dziećmi o odżywianiu, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz edukacja rodziców i informowanie ich – w razie konieczności – o dostępnych formach pomocy. Współpraca na linii szkoła–dom jest bardzo istotna w walce z niedożywieniem dzieci – mówi psycholog Anna Kałuba-Korczak.

Jak pokazują przeprowadzone przez Partnerstwo dla Zdrowia badania, poprzednie edycje programu miały realny wpływ na edukację najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania. Biorący udział w programie uczniowie częściej niż ich rówieśnicy przynoszą do szkoły owoce lub warzywa oraz produkty mleczne, a rzadziej słodycze.

Program wpłynął pozytywnie również na postawę rodziców. Zwiększył ich zaangażowanie w żywienie dzieci. Ponad połowa nauczycieli biorących udział w programie zauważyła pozytywną zmianę wśród rodziców uczniów ze swojej klasy, podczas gdy w pozostałych klasach tylko 29 proc. nauczycieli miało takie obserwacje.

Nowością w tegorocznej edycji programu jest konkurs na Grant Śniadanie Daje Moc. Wychowawcy klas, przy wsparciu rodziców, mogą ubiegać się o grant finansowy na zrealizowanie działań mających na celu edukację najmłodszych w kwestii prawidłowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka. O grant można się starać przez wypełnienie formularza na stronie www.sniadaniedajemoc.pl. Granty zostaną przyznane 16 klasom – jeden grant w każdym województwie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!