piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Dostali pieniądze na odbudowę dróg i mostów po powodzi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2012, 16:33
Autor: (rp)

Dzisiejsze wręczenie promes w Urzędzie Wojewódzkim (Urząd Wojewódzki)
Dzisiejsze wręczenie promes w Urzędzie Wojewódzkim (Urząd Wojewódzki)

27 mln zł z kasy państwa dostało 37 gmin i powiatów z naszego województwa na odbudowę dróg, mostów, kanalizacji zniszczonych w latach 2009 – 2011 przez wielką wodę oraz zabezpieczenie wąwozów lessowych przed erozją.

Promesy dotacji wręczyli dzisiaj Stanisław Rakoczy, wiceminister z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz wojewoda lubelska Jolanta Szołno – Koguc.

Samorządy wyremontują lub odbudują drogi, cztery mosty (m. in. kolejki wąskotorowej w Wilkowie i Urządkowie) oraz przyłącza kanalizacji deszczowej i przepusty drogowe.

W ubiegłym roku 27,5 mln zł dotacji celowych na usunięcie skutków klęsk żywiołowych dostało w ubiegłym roku 58 samorządów. Dzięki tym pieniądzom odbudowano 46 km dróg, trzy mosty i zabezpieczono 57 wąwozów, które przecinają drogi publiczne. Dwa lata temu rządowe pieniądze pomogły w remoncie m. in. 60 km dróg, dwóch mostów, trzech szkół, oczyszczalni ścieków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Josef
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef
Josef (15 marca 2012 o 08:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To kpina.Ile wypada na gminę z tych pieniędzy?Po 730 tys zł średnio.Co można za te pieniadze zrobić?Jaki remont drogi ,czy mostów?Można udroznic przepusty,które są do zrobienia własnymi środkami.Jest to kompromiatcja urzędu i lekcewazenie społeczności gminnej.Nie dość,że się nie zabezpieczyło w należyty sposób wałów to jeszcze wciska się ludziom kit podając kwotę 27 mln zł.Niech ktoś zapyta dyrekcji dróg co za to można zrobić?.Otóz można naprawić część pęknięc na autostradzie.Hazardziści i gumo -filcowi lekceważą problem i ludzi!!!Dziwię się ,że wójtowie przyjęli jałmużnę!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!