sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Dostali pieniądze na walkę z agresją

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2009, 17:06

Trzy szkoły z naszego regionu zwyciężyły w konkursie grantowym programu "Szkoła bez przemocy”. Uczniowie z Chełma, Wilczysk i miejscowości Gołąbki otrzymali dziś w Warszawie dotacje na poznawanie historii swoich miejscowości czy zajęcia sportowe i pozalekcyjne.

A wszystko po to, żeby w ich szkołach nie było przemocy. Takie jest założenie programu grantowego, który jest organizowany w ramach "Sbp” już po raz trzeci.

Głównym celem programu jest zachęcenie szkół i lokalnych społeczności do wspólnych inicjatyw przeciwko przemocy i agresji szkolnej. Organizatorzy chcieli też namówić uczniów i nauczycieli do działania na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy, diagnozowania i reagowania na lokalne potrzeby społeczne.

Swoje projekty uczniowie i nauczyciele przesyłali przez całą jesień. Ich propozycje musiały się mieścić w 5 kategoriach: kultura i sztuka, tolerancja i integracja, mój region, wolontariat oraz sport.

Efekt? Przyszło prawie 1 tys. zgłoszeń.Spośród nich Rada Programowa wybrała właśnie 80 najlepszych projektów.

- Ich autorzy otrzymają pieniądze na realizację - wyjaśnia Jarosław Hermann, koordynator "Szkoły bez przemocy”. - Każdy w wysokości do 5 tys. zł. Środki daje Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dziś w Belwederze. Wśród zwycięzców są trzy szkoły z Lubelszczyzny. Młodzież z Gimnazjum nr 5 w Chełmie dostanie pieniądze na projekt "Dużo wrażeń, dużo mocy, baw się z nami bez przemocy”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w miejscowości Gołąbki (gm. Łuków) będzie poznawać swój najbliższy region. A dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska) wezmą udział w "Wędrówkach po Wilczyskach”.

Co ciekawe, szkoła z Wilczysk wygrała w konkursie grantowym drugi rok z rzędu. W ub. roku jej uczniowie dostali pieniądze na program "Jak Andrzej Grubba”.

Program "Szkoła bez przemocy” prowadzi Dziennik Wschodni wraz z Fundacją Grupy Telekomunikacji Polskiej. Patronem honorowym jest prezydent RP.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!