wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lubelskie

Dotacje z UE dla mikro i małych firm. W czwartek rusza nabór wniosków

Dodano: 29 czerwca 2016, 20:16

Od czwartku właściciele mikro i małych firm mogą starać się o dotacje na rozwój swoich przedsiębiorstw. Mamy na to 272 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 8 września

To kolejny konkurs ogłoszony w tym roku przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości, w ramach którego do przedsiębiorców trafi najwięcej pieniędzy. W sumie – we wszystkich tegorocznych projektach – mają oni otrzymać blisko miliard złotych.

– Od dłuższego czasu stawiamy na rozwój małej i średniej przedsiębiorczości. Chcemy, żeby te pieniądze kumulowały się i tworzyły potencjał eksportowy naszego województwa. Dzisiejsze dane wskazują, że eksport z naszego regionu jest najwyższy – podkreśla marszałek województwa Sławomir Sosnowski

W startującym właśnie konkursie o dotacje mogą ubiegać się mikro i małe przedsiębiorstwa, czyli te zatrudniające do 50 osób. Maksymalna kwota dofinansowania może wynieść 2 mln zł. Konieczne będzie zapewnienie wkładu własnego w wysokości 30 proc. wartości projektu.

– Mogą to być dotacje na poszerzenie działalności, zakup maszyn i nowych linii produkcyjnych. Te konkursy wpisują się w te już rozstrzygnięte: na badania i rozwój oraz na zakup sprzętu do laboratoriów. A przed nami jeszcze m.in. konkursy dla średnich firm na odnawialne źródła energii czy efektywność energetyczną przedsiębiorstw – mówi Marceli Niezgoda, dyrektor LAWP.

Dwa konkursy już wcześniej ogłoszone przez agencję cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do rozdania jest w nich 230 mln zł. O dotacje na badania i rozwój wystąpiło 124 przedsiębiorców, którzy zgłosili projekty warte 177 mln zł przy limicie 115 mln zł.

66 chętnych stara się o dofinansowanie na zakup sprzętu laboratoryjnego. – W tym przypadku nie wyczerpano całej puli, dlatego konkurs będzie powtórzony pod koniec roku – zapowiada dyr. Niezgoda.
Wyniki naboru wniosków w przypadku tych dwóch konkursów powinny być ogłoszone w ciągu wakacji.

Czytaj więcej o: pieniądze LAWP dotacje z UE
Ola
loko
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ola
Ola (30 czerwca 2016 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konkursy jeszcze nie rozstrzygnięte, ale Pan Marceli Niezgoda już wie, jakie będą rozstrzygnięcia. Po prostu jest dyrektorem, to wie. A oceniający też mają wiedzieć, jakie będzie rozstrzygnięcie, nieprawdaż?
Rozwiń
loko
loko (30 czerwca 2016 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
konkursy są ale kryteria i wytyczne do nich są tak stworzone, że szary przedsiębiorca nie jest w stanie ich prze***yć a klucz do ich rozgryzieni ma kilku ex dyrektorów z umarszałkowskiego którzy wiedzą jak pisać. znam i mogę potwierdzić, że kręcą się po firmach ludzie z firmy powiązanej z jednym z vice marszałków i gwarantują osobą pana g. że przez nich napisane wnioski przejdą w 100%.
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2016 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"– Mogą to być dotacje na poszerzenie działalności, zakup maszyn i nowych linii produkcyjnych. Te konkursy wpisują się w te już rozstrzygnięte: na badania i rozwój oraz na zakup sprzętu do laboratoriów. A przed nami jeszcze m.in. konkursy dla średnich firm na odnawialne źródła energii czy efektywność energetyczną przedsiębiorstw – mówi Marceli Niezgoda, dyrektor LAWP." - Pan Niezgoda powinien się zorientować co się dzieje w instytucji którą zarządza - żadne konkursy nie zostały rozstrzygnięte.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!