niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lubelskie

Dożynki Radawiec 2015 już w niedzielę

Dodano: 25 sierpnia 2015, 13:27

Gwiazdą tegorocznych Dożynek Powiatowych w Radawcu będzie zespół Video (fot. materiały prasowe)
Gwiazdą tegorocznych Dożynek Powiatowych w Radawcu będzie zespół Video (fot. materiały prasowe)

Ostatnia niedziela wakacji już na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny Lubelszczyzny, jako dzień Dożynek Powiatowych odbywających się corocznie w Radawcu. I tym razem, już 30 sierpnia będziemy mogli się spotkać na terenie lotniska sportowego, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.

Dożynki Powiatu Lubelskiego są jedną z największych, bezpłatnych imprez plenerowych Województwa Lubelskiego. Niewątpliwie, ich podstawową zaletą jako imprezy masowej, jest fakt, że w wyjątkowy sposób łączą tradycję z nowoczesnością, co nadaje im wielopokoleniowego, uniwersalnego charakteru.

Program tegorocznej imprezy został skonstruowany tak, aby każdy bez względu na wiek, mógł w nim znaleźć coś dla siebie. Połączono w nim  elementy kultury, obyczajowości, regionalnych kulinariów z bogatym wachlarzem atrakcji rozrywkowych i muzycznych.

Coroczne Święto Plonów jest połączeniem tradycyjnych obrzędów z piknikiem rodzinnym, na którym oprócz barwnego korowodu wieńców dożynkowych, mszy dziękczynnej, występów lokalnych grup muzycznych, każdy z przybyłych może wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, pobawić się na wesołym miasteczku, czy też posłuchać gwiazd muzyki współczesnej.

Na dożynkach odbędzie się również wystawa sprzętu rolniczego, kiermasz produktów regionalnych oraz prezentacje gmin powiatu lubelskiego. Wśród dodatkowych atrakcji zaplanowano m.in. pokaz Lubelskiej Chorągwi Husarskiej i skoków spadochronowych – Antygrawitacja Radawca oraz wirtualne zwiedzanie powiatu lubelskiego w 3D.

Repertuar muzyczny tegorocznej imprezy również zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Dla miłośników tańca ludowego wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Jawor”, na folkową nutę zagra Chudoba, a w rytmach disco polo rozgrzeje publiczność zespół Effect. Nie zabraknie też klimatu reggae, w który uczestników dożynek wprowadzi Mesajah oraz pop-rockowego występu w wykonaniu gwiazdy wieczoru zespołu VIDEO. Zapraszamy do Radawca.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!