piątek, 23 marca 2018 r.

Lubelskie

Droga Lublin-Krasienin. Mieszkańcy chcą znaków, zarządca się nie zgadza


Mieszkańcy Jakubowic Konińskich proszą o ustawienie dodatkowych znaków na wyremontowanej drodze powiatowej Lublin-Krasienin. Wskazują miejsca, gdzie kierowcy powinni zwolnić do 30 km/h. Ich argumenty Zarządu Dróg Powiatowych nie przekonują.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

„My, mieszkańcy Jakubowic Konińskich, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i uczniów (…) prosimy o natychmiastową reakcję w sprawie odpowiedniego oznakowania drogi powiatowej Lublin-Krasienin od skrzyżowania ulic: Lubelskiej i Szkolnej do mostu na rzece Ciemiędze i wprowadzenia tam ograniczenia prędkości do 30km/h.”. Tak zaczyna się list adresowany do zarządcy drogi.

Mieszkańcy podkreślają, że ten odcinek drogi jest szczególnie niebezpieczny ze względu na: wzniesienie na zakręcie, most na rzece Ciemiędze i skrzyżowanie z ul. Szkolną. Przypominają też, że są tu też dwa przystanki, a w najbliższym sąsiedztwie parking i plebania. Dodają, że zanim rozpoczęły się prace, były tam znaki m.in. ograniczające prędkość. – Jednak po remoncie drogi wykonawca nie umieścił (zarówno od strony Lublina jak i Krasienina) znaków informujących o skrzyżowaniu z ulicą Szkolną – czytamy w piśmie.

Swoją prośbę argumentują także tym, że po nowej nawierzchni kierowcy jeżdżą bardzo szybko.
– Wykonawca realizował projekt sporządzony przez projektanta i zatwierdzony w trybie ustawowym – mówi Anna Woźnicka, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach. – Projekt był konsultowany z policją i nami oraz zatwierdzony przez Starostwo Powiatowe w Lublinie – zapewnia.

Według zarządcy drogi, trasa jest dobrze oznakowana i dodatkowego oznakowania nie potrzebuje. – Przed remontem były znaki ograniczające prędkość, ale to ze względu na wyboje. Były też znaki ostrzegawcze informujące o wybojach. Teraz nawierzchnia drogi jest bardzo dobra, więc takiej potrzeby nie ma – tłumaczy Woźnicka.

Woźnicka przypuszcza, że ustawienie znaków ograniczający prędkość do 30 km/h niewiele by pomogło. – Mieszkańcy powinni zwrócić się do policji, aby prowadziła wzmożony nadzór nad tym odcinkiem drogi – podpowiada.

Policja zapewnia, że ta droga, podobnie jak inne, są regularnie patrolowane. – Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z priorytetów policji – podkreśla podkom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie. I dodaje: Jeśli mieszkańcy uważają, że coś jest nie tak, to powinni zwrócić się do nas z pismem. Sprawdzimy i się tym zajmiemy.

Z policyjnych statystyk

W 2014 roku w Jakubowicach Konińskich doszło do 3 wypadków i 31 kolizji drogowych. Cztery osoby zostały ranne. W tym roku policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy i 13 kolizji. Cztery osoby odniosły obrażenia ciała.

Czytaj więcej o: drogi Jakubowice Konińskie
Marek
Zenek
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marek
Marek (28 października 2015 o 21:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za durnie chcą ograniczenia do 30 km/h jezeli i tak jest 50 km/h i to co wystarczy. Na dodatek nasyłają jeszcze policje na kierowcòw ktòra i tak czai sie na kazdym kroku i czeka aby upierd.. za byle gòw..
Rozwiń
Zenek
Zenek (28 października 2015 o 13:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem mieszkańcem i nie uważam iż ograniczenie do 30 km/h jest potrzebne.  Żadnego listu nie podpisywałem a nawet o nim nie słyszałem. Jest teraz chodnik/ścieżka rowerowa jest OK. 

Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2015 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj już tam suszyli.
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2015 o 08:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
My to znaczy kto, my naród polski ? czy my trzy dewotki. jeżdżę tamtędy dość często i jakoś nie zauważyłem potrzeby ograniczenia do 30km/h. faktem jest że mało kto jedzie 50, większość ok 70 a są tacy co jadą koło 100, ale to raczej sprawa policji i przestrzegania przepisów
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2015 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
30 km na godzinę to jest prędkość na super ostre zakręty a nie na takie miejsce......ja takiej potrzeby nie widzę.. ps. dzięki za drogę rowerową na tej trasie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!