Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 czerwca 2010 r.
21:04
Edytuj ten wpis

Drogi na Lubelszczyźnie: O ekspresówkach na Euro 2012 nie ma co marzyć

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 28 A A

Kibice, którzy przyjadą na Euro 2012, nie pojadą na mecze do Lwowa obwodnicą omijającą Lublin. Pierwszy fragment ekspresówki S-17 będzie gotowy co najmniej pół roku później.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie opublikowała listę przedsięwzięć ujętych w Programie Budowy Dróg Krajowych (PBDK) po 2010 roku. I nie ma tam dobrych wiadomości dla Lubelszczyzny. W grupie najbardziej pewnych inwestycji na lata 2010–2012 jest tylko obwodnica Kraśnika. Pojedziemy nią już jesienią.

– 5,3-kilometrowy odcinek nowoczesnej, niezwykle malowniczej drogi wchodzi w końcowy etap budowy – mówi Andrzej Truszkowski z Budimexu, szef inwestycji. Za 115 milionów złotych odetchnie od samochodów Kraśnik, a kierowcy skrócą drogę do Kielc. W przyszłym roku nowa obwodnica ominie także Kock i Wolę Skromowską.

I na tym koniec dobrych informacji. Komplikuje się budowa 68-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S-17 Kurów–Lublin–Piaski wraz z obwodnicą Lublina. GDDKiA podzieliła ten fragment na 5 zadań, które mają być realizowane jednocześnie. Każde zadanie jest objęte odrębnym przetargiem.

– Pierwotnie planowaliśmy podpisanie umów z wykonawcami w czerwcu, tak by budowy ruszyły we wrześniu tego roku. Ale przez protesty firm, które brały udział w już ogłoszonych przetargach, będzie to możliwe dopiero w IV kwartale – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

I dodaje, że wykonawcy od tej daty będą mieli 2 lata na zakończenie budowy. A to oznacza, że drogą, którą planowano oddać na Euro 2012, pojedziemy najwcześniej pod koniec 2012 roku. – Te drogi budujemy nie dla kibiców, ale dla kierowców, którym mają służyć przez długie lata – dodaje Nalewajko.

Jeszcze gorzej jest z mazowieckim odcinkiem "siedemnastki”. GDDKiA chce go wybudować dopiero po 2012 roku.

Identyczny los czeka większość planowanych inwestycji drogowych w naszym regionie. To m.in. budowa zachodniej części obwodnicy Lublina pomiędzy węzłami Dąbrowica–Konopnica, droga ekspresowa S-19 od Kraśnika do granicy województwa, II etap obwodnicy Puław (droga S12) oraz długo oczekiwana obwodnica Tomaszowa Lubelskiego.

Wśród inwestycji, które mogą powstać po 2012 roku wymieniane są także "ekspresówki” z Piask do Dorohuska i Hrebennego, droga Lubartów–Kraśnik (ekspresowy fragment "19”) i Puławy–Kurów. Za to jest szansa, że do 2012 powstaną obwodnice Frampola i Hrubieszowa.

Tymczasem kierowcy mają dość obietnic. Bo np. budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego miała według wcześniejszych zapewnień regionalnej dyrekcji dróg i autostrad ruszyć jeszcze w 2009 roku. – Kolejne władze od lat mówią o tomaszowskiej obwodnicy – mówi Ryszard Bartecki z Tomaszowa Lub. – Efektów nie widać. Bez tego miasto się dusi. (BN)

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyPOPiS / 25 czerwca 2010 o 15:36
Nie będzie dróg bo mamy takich POrąbanych POsłów koalicji rządzącej z LUbelszczyzny jak POlikot, Mucha, Żmijan, Bergier, Stefanieuk, Sławecki. Rząd doszedł do wniosku, że na LUbelszczyźnie sama możliwość POśmiania się z pajaca z BIłgoraja POwinna nam wystarczyć.
Avatar
Paweł / 25 czerwca 2010 o 13:51
No przecież to było oczywiste.
Wczoraj miałem "przyjemność" odwiedzenia miasta wojewódzkiego Lublin, po raz pierwszy od roku. Ach łudziłem się, że coś się zmieniło...
Jedynie Mełgiewską poprawiono... Tak na marginesie. Po co ludziom się mydli oczy takimi głupimi i nierealnymi terminami realizacji zadań inwestycyjnych? Po to żeby z Lubelaków robić idiotów??? Nie uważam Lubelaków za idiotów, ale widzę, że była, obecna i przyszła władza dąży do tego, aby to społeczeństwo ogłupić do reszty. A głupi (i ciemny) naród przecież to kupi...
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 12:15
tomcio napisał:
przeciez PO nie kryje sie z tym ze nie chce inwestowac na wschodzie polski. i nie wazne czy polnocny czy poludniowy wschod. poprostu omijaja to szerokim lukiem. buduja enta autostrade na trasie krakow poznan warszawa wroclaw, a z tej strony nie ma prawie nic. z tego co pamietam PIS wprowadzil wschodnie strony polski do planu restrukturyzacji drog ale PO w celem uzyskania oszczednosci przeniosla to na zachod jakby to mialo im tam pomoc. zgroza.



wlasnie, najwiecej glosow na Kaczynskiego oddala wchodnia strona natomiast na Komorowskiego oddala zachodnia strona, zbieg okolicznosci?



wlasnie, najwiecej glosow na Kaczynskiego oddala wchodnia strona natomiast na Komorowskiego oddala zachodnia strona, zbieg okolicznosci? rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 12:12
moze zrobimy cos takiego jak tu pisza [url="######motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/bez-drogi-nie-pojda-glosowac,1477859,1718"]######motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/c...ac,1477859,1718[/url]

nie idziemy glosowac wcale jak nie beda budowac
Avatar
Misza / 25 czerwca 2010 o 11:03
Jechałem ostatnio do Rzeszowa tam budowa drogi S-19 jest już w trakcie, to samo tyczy się autostrady A4 wyburzone zostały pierwsze domy jest dużo sprzętu na placu budowy, nie wspomnę już o lotnisku gdzie jadąc drogą krajową 19 widać również prace ziemne i budowlane. W Rzeszowie potrafią coś zrobić dla swojego regionu a u nas stagnacja..
Avatar
prankster / 25 czerwca 2010 o 10:43
kasa pójdzie dla tych, którym było szkoda 200 zł na ubezpieczenie przed powodzią
Avatar
tomcio / 25 czerwca 2010 o 10:41
przeciez PO nie kryje sie z tym ze nie chce inwestowac na wschodzie polski. i nie wazne czy polnocny czy poludniowy wschod. poprostu omijaja to szerokim lukiem. buduja enta autostrade na trasie krakow poznan warszawa wroclaw, a z tej strony nie ma prawie nic. z tego co pamietam PIS wprowadzil wschodnie strony polski do planu restrukturyzacji drog ale PO w celem uzyskania oszczednosci przeniosla to na zachod jakby to mialo im tam pomoc. zgroza.
Avatar
J-k / 25 czerwca 2010 o 09:56
Zapewne zwolennicy PiS się oburzą, ale to organizacja EURO2012 (która to decyzja bardzo była wspierana przez rząd Kaczyńskiego) w znacznej mierze jest wynikiem tych opóźnień inwestycyjnych. Środki finansowe i moce przerobowe kierowane są na inwestycje drogowe, które łączyć mają miasta, w których odbywać się będą mecze. O tym jakie regiony skorzystają trochę informacji w dzisiejszym Dzienniku. Lubelszczyzny wśród beneficjentów nie ma.
[url="######www.dziennik.pl/sport/euro2012/article633655/Sprawdz_kto_oblowi_sie_na_Euro_2012.html"]######www.dziennik.pl/sport/euro2012/arti..._Euro_2012.html[/url]
Z wielu zaprogramowanych inwestycji przed 2012 wykonane zostaną tylko dwie jedno-jezdniowe obwodnice; Kraśnika i Kocka. Pełen ich program ciągle zawieszony jest na stronach GDDKiA. Pytanie, które się nasuwa w tej sytuacji brzmi; co się stanie ze środkami zarezerwowanymi na budowę dróg na Lubelszczyźnie? Zostaną zainwestowane w innych regionach?
Zapewne zwolennicy PiS się oburzą, ale to organizacja EURO2012 (która to decyzja bardzo była wspierana przez rząd Kaczyńskiego) w znacznej mierze jest wynikiem tych opóźnień inwestycyjnych. Środki finansowe i moce przerobowe kierowane są na inwestycje drogowe, które łączyć mają miasta, w których odbywać się będą mecze. O tym jakie regiony skorzystają trochę informacji w dzisiejszym Dzienniku. Lubelszczyzny wśród beneficjentów nie ma.
[url="######www.dziennik.pl/sport/euro2012/article633655/Sprawdz_kto_oblowi_sie_na_Euro_2012.html"]####... rozwiń
Avatar
obserwer / 25 czerwca 2010 o 09:19
mzl napisał:
tak zabiera nam kasę PO z Tuskiem i komorowskim na czele !!! tylko kompletny idiota z Lubelszczyzny zagłosuje na PO !!!!

Tak, jakby PIS coś w drogownictwie zrobił!!! Teraz cos robią , próbują robić...
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 09:14
mzl napisał:
tak zabiera nam kasę PO z Tuskiem i komorowskim na czele !!! tylko kompletny idiota z Lubelszczyzny zagłosuje na PO !!!!


lepiej żeby kasa szła na czarnych kościelnych? to ja juz wole PO, bo tylko kompletny idiota zagłosuje na PiS
Avatar
antyPOPiS / 25 czerwca 2010 o 15:36
Nie będzie dróg bo mamy takich POrąbanych POsłów koalicji rządzącej z LUbelszczyzny jak POlikot, Mucha, Żmijan, Bergier, Stefanieuk, Sławecki. Rząd doszedł do wniosku, że na LUbelszczyźnie sama możliwość POśmiania się z pajaca z BIłgoraja POwinna nam wystarczyć.
Avatar
Paweł / 25 czerwca 2010 o 13:51
No przecież to było oczywiste.
Wczoraj miałem "przyjemność" odwiedzenia miasta wojewódzkiego Lublin, po raz pierwszy od roku. Ach łudziłem się, że coś się zmieniło...
Jedynie Mełgiewską poprawiono... Tak na marginesie. Po co ludziom się mydli oczy takimi głupimi i nierealnymi terminami realizacji zadań inwestycyjnych? Po to żeby z Lubelaków robić idiotów??? Nie uważam Lubelaków za idiotów, ale widzę, że była, obecna i przyszła władza dąży do tego, aby to społeczeństwo ogłupić do reszty. A głupi (i ciemny) naród przecież to kupi...
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 12:15
tomcio napisał:
przeciez PO nie kryje sie z tym ze nie chce inwestowac na wschodzie polski. i nie wazne czy polnocny czy poludniowy wschod. poprostu omijaja to szerokim lukiem. buduja enta autostrade na trasie krakow poznan warszawa wroclaw, a z tej strony nie ma prawie nic. z tego co pamietam PIS wprowadzil wschodnie strony polski do planu restrukturyzacji drog ale PO w celem uzyskania oszczednosci przeniosla to na zachod jakby to mialo im tam pomoc. zgroza.



wlasnie, najwiecej glosow na Kaczynskiego oddala wchodnia strona natomiast na Komorowskiego oddala zachodnia strona, zbieg okolicznosci?



wlasnie, najwiecej glosow na Kaczynskiego oddala wchodnia strona natomiast na Komorowskiego oddala zachodnia strona, zbieg okolicznosci? rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 12:12
moze zrobimy cos takiego jak tu pisza [url="######motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news/bez-drogi-nie-pojda-glosowac,1477859,1718"]######motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/c...ac,1477859,1718[/url]

nie idziemy glosowac wcale jak nie beda budowac
Avatar
Misza / 25 czerwca 2010 o 11:03
Jechałem ostatnio do Rzeszowa tam budowa drogi S-19 jest już w trakcie, to samo tyczy się autostrady A4 wyburzone zostały pierwsze domy jest dużo sprzętu na placu budowy, nie wspomnę już o lotnisku gdzie jadąc drogą krajową 19 widać również prace ziemne i budowlane. W Rzeszowie potrafią coś zrobić dla swojego regionu a u nas stagnacja..
Avatar
prankster / 25 czerwca 2010 o 10:43
kasa pójdzie dla tych, którym było szkoda 200 zł na ubezpieczenie przed powodzią
Avatar
tomcio / 25 czerwca 2010 o 10:41
przeciez PO nie kryje sie z tym ze nie chce inwestowac na wschodzie polski. i nie wazne czy polnocny czy poludniowy wschod. poprostu omijaja to szerokim lukiem. buduja enta autostrade na trasie krakow poznan warszawa wroclaw, a z tej strony nie ma prawie nic. z tego co pamietam PIS wprowadzil wschodnie strony polski do planu restrukturyzacji drog ale PO w celem uzyskania oszczednosci przeniosla to na zachod jakby to mialo im tam pomoc. zgroza.
Avatar
J-k / 25 czerwca 2010 o 09:56
Zapewne zwolennicy PiS się oburzą, ale to organizacja EURO2012 (która to decyzja bardzo była wspierana przez rząd Kaczyńskiego) w znacznej mierze jest wynikiem tych opóźnień inwestycyjnych. Środki finansowe i moce przerobowe kierowane są na inwestycje drogowe, które łączyć mają miasta, w których odbywać się będą mecze. O tym jakie regiony skorzystają trochę informacji w dzisiejszym Dzienniku. Lubelszczyzny wśród beneficjentów nie ma.
[url="######www.dziennik.pl/sport/euro2012/article633655/Sprawdz_kto_oblowi_sie_na_Euro_2012.html"]######www.dziennik.pl/sport/euro2012/arti..._Euro_2012.html[/url]
Z wielu zaprogramowanych inwestycji przed 2012 wykonane zostaną tylko dwie jedno-jezdniowe obwodnice; Kraśnika i Kocka. Pełen ich program ciągle zawieszony jest na stronach GDDKiA. Pytanie, które się nasuwa w tej sytuacji brzmi; co się stanie ze środkami zarezerwowanymi na budowę dróg na Lubelszczyźnie? Zostaną zainwestowane w innych regionach?
Zapewne zwolennicy PiS się oburzą, ale to organizacja EURO2012 (która to decyzja bardzo była wspierana przez rząd Kaczyńskiego) w znacznej mierze jest wynikiem tych opóźnień inwestycyjnych. Środki finansowe i moce przerobowe kierowane są na inwestycje drogowe, które łączyć mają miasta, w których odbywać się będą mecze. O tym jakie regiony skorzystają trochę informacji w dzisiejszym Dzienniku. Lubelszczyzny wśród beneficjentów nie ma.
[url="######www.dziennik.pl/sport/euro2012/article633655/Sprawdz_kto_oblowi_sie_na_Euro_2012.html"]####... rozwiń
Avatar
obserwer / 25 czerwca 2010 o 09:19
mzl napisał:
tak zabiera nam kasę PO z Tuskiem i komorowskim na czele !!! tylko kompletny idiota z Lubelszczyzny zagłosuje na PO !!!!

Tak, jakby PIS coś w drogownictwie zrobił!!! Teraz cos robią , próbują robić...
Avatar
Gość / 25 czerwca 2010 o 09:14
mzl napisał:
tak zabiera nam kasę PO z Tuskiem i komorowskim na czele !!! tylko kompletny idiota z Lubelszczyzny zagłosuje na PO !!!!


lepiej żeby kasa szła na czarnych kościelnych? to ja juz wole PO, bo tylko kompletny idiota zagłosuje na PiS
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 0 0

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 5

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 1

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.