Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 marca 2012 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Drogi wojewódzkie najbardziej oblegane. Gdzie jest najwięcej samochodów?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 14 A A
 (Jacek Świerczyński / Archiwum)
(Jacek Świerczyński / Archiwum)

Najwięcej samochodów przejeżdża przez Biłgoraj. Bardzo ciasno jest na trasie Lublin–Mętów oraz między obiema częściami Kraśnika. Ale nie zawsze pieniądze na remonty idą na drogi najbardziej uczęszczane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Badania natężenia ruchu na drogach wojewódzkich zostały przeprowadzone w 215 punktach. Wynik? Najwięcej pojazdów przejechało w ciągu doby przez Biłgoraj – 14 256. Niemal tak samo ciasno było na trasie Biłgoraj–Majdan (12 807), Lublin–Mętów (12 470) oraz w Puławach (12 991). Między obiema częściami Kraśnika przejechały 12 192 samochody.

O wyniki badań prosił na poniedziałkowej sesji sejmiku radny Jan Kowalik (PSL). Urząd zamawia je co pięć lat, ostatnie pochodzą z 2010 r. – Chcę porównać, co się zmieniło w ciągu tych pięciu lat – mówi Kowalik.

– Samochodów przybywa – mówi Michał Tyburek z-ca dyrektora w Departamencie Polityki Transportowej i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego. Jednak w porównaniu z innymi regionami u nas ruch rośnie, ale – obok woj. zachodnio-pomorskiego, opolskiego i śląskiego – najwolniej w kraju (o 17–18 proc. od 2005 r.). – Badania natężenia ruchu wykorzystujemy, wybierając odcinki do remontu lub przebudowy. Nakładamy mapę ruchu na mapę stanu dróg i mamy podstawę do planowania prac.

Od tej zasady wyjątki. Najwięcej pieniędzy w najbliższych latach pochłonie przebudowa drogi 747 z Lublina do planowanego mostu na Wiśle w Kamieniu. Pochłonie w sumie 750 mln zł (większość dołoży Unia). Tymczasem z badań wynika, że na dobę przejeżdżało tą trasą 1593–7861 samochodów.

Informacja, że największy ruch jest na trasie 835 (m.in. na odcinku Biłgoraj–Majdan), a najwięcej pieniędzy idzie na 747 denerwuje Kowalika. Od lat domaga się przeznaczania większych pieniędzy na pierwszą z nich. – Każda droga jest w województwie potrzebna. Jednak trzeba zadbać przede wszystkim o te, po których jeżdżą ludzie. Jak ktoś biega z gołym tyłkiem, to kupuje majtki, a nie bransoletki – stwierdza radny.

Nie przekonują go argumenty, że teraz jest za mało mostów na Wiśle, a nowa przeprawa otworzy nowe rynki zbytu dla przetwórców i rolników.
W tym roku na drogi wojewódzkie Urząd Marszałkowski ma w budżecie ok. 220 mln zł. Oprócz inwestycji w Kamieniu rozpocznie się budowa dojazdu do powstającego portu lotniczego w Świdniku. Zakończą się przy trasie 865 Jarosław–Oleszyce–Cieszanów–Bełżec oraz 849 Lipsko–Kaczórki (powiat zamojski).

Najbardziej oblegane drogi wojewódzkie

Biłgoraj – 14 256
Puławy – 12 991
Biłgoraj – Majdan 12 807
Lublin – Mętów – 12 470
Kraśnik Fabryczny – Kraśnik 12 192
Kraśnik – 10 787
Puławy – 10 506
Nałęczów – 10 457

Ruch w kraju

Najwięcej samochodów jeździ po drogach wojewódzkich w małopolskim (średnio 5,5 tys. pojazdów na dobę). Najmniejsze natężenie było w warmińsko-mazurskim (2 tys.). Od 2005 roku najwięcej pojazdów przybyło w mazowieckim, świętokrzyskim, małopolskim i wielkopolskim.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qwerty / 21 marca 2012 o 19:03
Poza tym Biłgoraj będzie jedynym miastem powiatowym w województwie do którego wyjazdówka nie będzie się zaczynała od nowej obwodnicy Lublina, tylko z zakorkowanej Kunickiego :/
Avatar
qwerty / 21 marca 2012 o 19:00
A co ma S19, która powstanie za kilkanaście lat do DW835? W Biłgoraju jest wiele firm, które generują spory ruch. Dodatkowo to ważna droga na Przemyśl i dalej do Medyki oraz już w następnym roku połączenie z A4 dla całej południowej części województwa. Jak powstanie most w Kamieniu to ruch w Kraśniku i Puławach zmniejszy się może o kilka samochodów na dobę.
Avatar
gość / 21 marca 2012 o 13:53
jak skończą z 747 zdecydowanie spadnie ruch w Puławach i Kraśniku bo część tego ruch przejmie 747, a jak zrobię s19, wszyscy będą omijać Biłgoraj szerokim łukiem.
Avatar
galicjanin / 21 marca 2012 o 13:06
[quote name='cocas' timestamp='1332312179' post='612478']
Zgadzam się z poprzednikiem Trasa 835 powinna być drogą krajową. A najgorszym odcinkiem jest od Piotrkowa do Frampola, gdzie nie ma dodatkowego pasa dla wolnych pojazdów i przechodzi tam wiele osób, bo nie ma chodnika dla pieszych!!!!!
[/quote]
ee tam w porównaniu od granicy podkarpacia z lubelskim do Sieniawy to z fragmentem Piotrków - Frampol jeszcze nie jest tak strasznie. Tam to dopiero jest obraz nędzy i rozpaczy i wygląda to conajmniej jak droga powiatowa jeśli nie nawet gminna, ale to już sprawa włodarzy Podkarpacia co bedą z tym fantem robić.
[quote name='cocas' timestamp='1332312179' post='612478']
Zgadzam się z poprzednikiem Trasa 835 powinna być drogą krajową. A najgorszym odcinkiem jest od Piotrkowa do Frampola, gdzie nie ma dodatkowego pasa dla wolnych pojazdów i przechodzi tam wiele osób, bo nie ma chodnika dla pieszych!!!!!
[/quote]
ee tam w porównaniu od granicy podkarpacia z lubelskim do Sieniawy to z fragmentem Piotrków - Frampol jeszcze nie jest tak strasznie. Tam to dopiero jest obraz nędzy i rozpaczy i wyg... rozwiń
Avatar
/ / 21 marca 2012 o 12:57
[quote name='wak' timestamp='1332322494' post='612564']
nie ulega wątpliwości że wiele dróg w województwie wymaga natychmiastowego remontu!!! gdyż nie prezentują one nawet delikatnie mówiąc standardu Europy Środkowej. Na niektórych są takie dziury że koła idzie pogubić a łatanie ich już dawno nic nie daje. Wiadomo w pierwszej kolejności odnowione powinny być DK, zrobiona obwodnica Lublina i ekspresówka, ale najwięcej jest przecież dróg wojewódzkich po których każdy jezdzi codzień i absolutnie te najbardziej oblegane powinny być chociaż równe. Zwłaszcza DW 835- która jest jakoś kpiną i powinna być DK, gdyż ruch jest tam olbrzymi, to samo z Nałęczowem -miastem uzdrowiskowym które nie może doczekać się obwodnicy a jak widać ruch jest tam nie przeciętny - DW 830!!!!!
[/quote]
Budowana jest obwodnica Frampola i obwodnica Gorajca na DK 74. Jak to ktoś okreslił potrzebna jak zającowi dzwonek. Natomiast od lat najbardziej obciążona ruchem w województwie DW 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa Przeworsk jest realizowana w stopniu minimalistycznym . Na razie poprawiono fragment Biłgoraj Frampol w stopniu całkowicie niedostatecznym.Zmarnowano szanse na poszerzenie do drogi dwujezdniowej lub czteropasmowej i pozostawiono drogę 2 jezdniową bez poboczy ze zbednymi drogami serwisowymi. Pieniadze wyrzucono dosłownie w błoto.
[quote name='wak' timestamp='1332322494' post='612564']
nie ulega wątpliwości że wiele dróg w województwie wymaga natychmiastowego remontu!!! gdyż nie prezentują one nawet delikatnie mówiąc standardu Europy Środkowej. Na niektórych są takie dziury że koła idzie pogubić a łatanie ich już dawno nic nie daje. Wiadomo w pierwszej kolejności odnowione powinny być DK, zrobiona obwodnica Lublina i ekspresówka, ale najwięcej jest przecież dróg wojewódzkich po których każdy jezdzi codzień i absolutnie te najb... rozwiń
Avatar
aron / 21 marca 2012 o 12:00
trzeba zlikwidować pociągi regionalne, na które idzie 50 mln zł rocznie, a w zamian wyremontować właśnie te najbardziej oblegane drogi wojewódzkie
Avatar
wak / 21 marca 2012 o 10:34
nie ulega wątpliwości że wiele dróg w województwie wymaga natychmiastowego remontu!!! gdyż nie prezentują one nawet delikatnie mówiąc standardu Europy Środkowej. Na niektórych są takie dziury że koła idzie pogubić a łatanie ich już dawno nic nie daje. Wiadomo w pierwszej kolejności odnowione powinny być DK, zrobiona obwodnica Lublina i ekspresówka, ale najwięcej jest przecież dróg wojewódzkich po których każdy jezdzi codzień i absolutnie te najbardziej oblegane powinny być chociaż równe. Zwłaszcza DW 835- która jest jakoś kpiną i powinna być DK, gdyż ruch jest tam olbrzymi, to samo z Nałęczowem -miastem uzdrowiskowym które nie może doczekać się obwodnicy a jak widać ruch jest tam nie przeciętny - DW 830!!!!!
nie ulega wątpliwości że wiele dróg w województwie wymaga natychmiastowego remontu!!! gdyż nie prezentują one nawet delikatnie mówiąc standardu Europy Środkowej. Na niektórych są takie dziury że koła idzie pogubić a łatanie ich już dawno nic nie daje. Wiadomo w pierwszej kolejności odnowione powinny być DK, zrobiona obwodnica Lublina i ekspresówka, ale najwięcej jest przecież dróg wojewódzkich po których każdy jezdzi codzień i absolutnie te najbardziej oblegane powinny być chociaż równe. Zwłaszcza DW 835- która jest jakoś kpiną i... rozwiń
Avatar
gosc / 21 marca 2012 o 09:19
a co zdrogą 838 Fajsławice- Trawniki i dalej do drogi DK12 jej stan prosi się o natychmiastowy remont zarząd niech o niej niezapomina...
Avatar
edek / 21 marca 2012 o 08:52
droga wojewódzka Biłgoraj -Hedwiżyn nie nadaje się do jazdy,po co obwodnica we Frampolu gdzie grogą wojweódzką do Radecznicy nie mogą jeżdzić TIRY.
Avatar
max / 21 marca 2012 o 08:10
Co z tego że najwięcej pojazdów jeździ przez Biłgoraj drogą W 835. Nie macie siły przebicia, układów oraz znajomości. Poseł Palikot postarał się o remont na trasie Biłgoraj Frampol i po jego rezygnacji z przynaleźności do PO, fundusze na dalsze prace i remonty przepadły.
Avatar
qwerty / 21 marca 2012 o 19:03
Poza tym Biłgoraj będzie jedynym miastem powiatowym w województwie do którego wyjazdówka nie będzie się zaczynała od nowej obwodnicy Lublina, tylko z zakorkowanej Kunickiego :/
Avatar
qwerty / 21 marca 2012 o 19:00
A co ma S19, która powstanie za kilkanaście lat do DW835? W Biłgoraju jest wiele firm, które generują spory ruch. Dodatkowo to ważna droga na Przemyśl i dalej do Medyki oraz już w następnym roku połączenie z A4 dla całej południowej części województwa. Jak powstanie most w Kamieniu to ruch w Kraśniku i Puławach zmniejszy się może o kilka samochodów na dobę.
Avatar
gość / 21 marca 2012 o 13:53
jak skończą z 747 zdecydowanie spadnie ruch w Puławach i Kraśniku bo część tego ruch przejmie 747, a jak zrobię s19, wszyscy będą omijać Biłgoraj szerokim łukiem.
Avatar
galicjanin / 21 marca 2012 o 13:06
[quote name='cocas' timestamp='1332312179' post='612478']
Zgadzam się z poprzednikiem Trasa 835 powinna być drogą krajową. A najgorszym odcinkiem jest od Piotrkowa do Frampola, gdzie nie ma dodatkowego pasa dla wolnych pojazdów i przechodzi tam wiele osób, bo nie ma chodnika dla pieszych!!!!!
[/quote]
ee tam w porównaniu od granicy podkarpacia z lubelskim do Sieniawy to z fragmentem Piotrków - Frampol jeszcze nie jest tak strasznie. Tam to dopiero jest obraz nędzy i rozpaczy i wygląda to conajmniej jak droga powiatowa jeśli nie nawet gminna, ale to już sprawa włodarzy Podkarpacia co bedą z tym fantem robić.
[quote name='cocas' timestamp='1332312179' post='612478']
Zgadzam się z poprzednikiem Trasa 835 powinna być drogą krajową. A najgorszym odcinkiem jest od Piotrkowa do Frampola, gdzie nie ma dodatkowego pasa dla wolnych pojazdów i przechodzi tam wiele osób, bo nie ma chodnika dla pieszych!!!!!
[/quote]
ee tam w porównaniu od granicy podkarpacia z lubelskim do Sieniawy to z fragmentem Piotrków - Frampol jeszcze nie jest tak strasznie. Tam to dopiero jest obraz nędzy i rozpaczy i wyg... rozwiń
Avatar
/ / 21 marca 2012 o 12:57
[quote name='wak' timestamp='1332322494' post='612564']
nie ulega wątpliwości że wiele dróg w województwie wymaga natychmiastowego remontu!!! gdyż nie prezentują one nawet delikatnie mówiąc standardu Europy Środkowej. Na niektórych są takie dziury że koła idzie pogubić a łatanie ich już dawno nic nie daje. Wiadomo w pierwszej kolejności odnowione powinny być DK, zrobiona obwodnica Lublina i ekspresówka, ale najwięcej jest przecież dróg wojewódzkich po których każdy jezdzi codzień i absolutnie te najbardziej oblegane powinny być chociaż równe. Zwłaszcza DW 835- która jest jakoś kpiną i powinna być DK, gdyż ruch jest tam olbrzymi, to samo z Nałęczowem -miastem uzdrowiskowym które nie może doczekać się obwodnicy a jak widać ruch jest tam nie przeciętny - DW 830!!!!!
[/quote]
Budowana jest obwodnica Frampola i obwodnica Gorajca na DK 74. Jak to ktoś okreslił potrzebna jak zającowi dzwonek. Natomiast od lat najbardziej obciążona ruchem w województwie DW 835 Lublin Biłgoraj Sieniawa Przeworsk jest realizowana w stopniu minimalistycznym . Na razie poprawiono fragment Biłgoraj Frampol w stopniu całkowicie niedostatecznym.Zmarnowano szanse na poszerzenie do drogi dwujezdniowej lub czteropasmowej i pozostawiono drogę 2 jezdniową bez poboczy ze zbednymi drogami serwisowymi. Pieniadze wyrzucono dosłownie w błoto.
[quote name='wak' timestamp='1332322494' post='612564']
nie ulega wątpliwości że wiele dróg w województwie wymaga natychmiastowego remontu!!! gdyż nie prezentują one nawet delikatnie mówiąc standardu Europy Środkowej. Na niektórych są takie dziury że koła idzie pogubić a łatanie ich już dawno nic nie daje. Wiadomo w pierwszej kolejności odnowione powinny być DK, zrobiona obwodnica Lublina i ekspresówka, ale najwięcej jest przecież dróg wojewódzkich po których każdy jezdzi codzień i absolutnie te najb... rozwiń
Avatar
aron / 21 marca 2012 o 12:00
trzeba zlikwidować pociągi regionalne, na które idzie 50 mln zł rocznie, a w zamian wyremontować właśnie te najbardziej oblegane drogi wojewódzkie
Avatar
wak / 21 marca 2012 o 10:34
nie ulega wątpliwości że wiele dróg w województwie wymaga natychmiastowego remontu!!! gdyż nie prezentują one nawet delikatnie mówiąc standardu Europy Środkowej. Na niektórych są takie dziury że koła idzie pogubić a łatanie ich już dawno nic nie daje. Wiadomo w pierwszej kolejności odnowione powinny być DK, zrobiona obwodnica Lublina i ekspresówka, ale najwięcej jest przecież dróg wojewódzkich po których każdy jezdzi codzień i absolutnie te najbardziej oblegane powinny być chociaż równe. Zwłaszcza DW 835- która jest jakoś kpiną i powinna być DK, gdyż ruch jest tam olbrzymi, to samo z Nałęczowem -miastem uzdrowiskowym które nie może doczekać się obwodnicy a jak widać ruch jest tam nie przeciętny - DW 830!!!!!
nie ulega wątpliwości że wiele dróg w województwie wymaga natychmiastowego remontu!!! gdyż nie prezentują one nawet delikatnie mówiąc standardu Europy Środkowej. Na niektórych są takie dziury że koła idzie pogubić a łatanie ich już dawno nic nie daje. Wiadomo w pierwszej kolejności odnowione powinny być DK, zrobiona obwodnica Lublina i ekspresówka, ale najwięcej jest przecież dróg wojewódzkich po których każdy jezdzi codzień i absolutnie te najbardziej oblegane powinny być chociaż równe. Zwłaszcza DW 835- która jest jakoś kpiną i... rozwiń
Avatar
gosc / 21 marca 2012 o 09:19
a co zdrogą 838 Fajsławice- Trawniki i dalej do drogi DK12 jej stan prosi się o natychmiastowy remont zarząd niech o niej niezapomina...
Avatar
edek / 21 marca 2012 o 08:52
droga wojewódzka Biłgoraj -Hedwiżyn nie nadaje się do jazdy,po co obwodnica we Frampolu gdzie grogą wojweódzką do Radecznicy nie mogą jeżdzić TIRY.
Avatar
max / 21 marca 2012 o 08:10
Co z tego że najwięcej pojazdów jeździ przez Biłgoraj drogą W 835. Nie macie siły przebicia, układów oraz znajomości. Poseł Palikot postarał się o remont na trasie Biłgoraj Frampol i po jego rezygnacji z przynaleźności do PO, fundusze na dalsze prace i remonty przepadły.