piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Blisko 650 milionów złotych pochłoną w tym roku lubelskie drogi. Ale głównie będą to wydatki na inwestycje.

Na łatanie dziur zostanie niewiele. Podpowiedzmy drogowcom, które odcinki trzeba najszybciej wyremontować.

Aleksander Grenda nadzoruje kilka budów rozrzuconych po Lubleszczyźnie. Kilka dni temu jechał drogą krajową nr 19. - Musiałem załatwić sprawę w Międzyrzecu Podlaskim. Droga z Lublina do Radzynia była dobra. Za Radzyniem zaczęła się męka. Co chwila służbowe auto jęczało i stukało na nierównościach - opowiada Aleksander Grenda. - Niestety, takich dróg jest więcej. O ile "krajówki” są jeszcze znośne, to drogi wojewódzkie oceniam na 3 z minusem - dodaje kierowca z Lublina, który codziennie przejeżdża po drogach naszego województwa około 200-250 kilometrów. I co roku musi wymieniać amortyzatory.

Zbigniew Szepietowski, odpowiedzialny za inwestycje w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Lublin zna doskonale stan dróg. - W tym roku nie przewidujemy remontu tego odcinka. Podobnie jak fragmentu Kock-Moszczanka czy Annopol-Kraśnik. W tym roku myślimy o trzech inwestycjach. Obwodnica Puław z mostem na Wiśle pochłonie w tym roku 235 milionów złotych. Auta pojadą po nowym moście w czerwcu 2008. Obwodnica Hrebennego to kolejne 60 milionów złotych, Międzyrzeca Podlaskiego - 90 milionów złotych. Na renowacje drogi numer 2 wydamy w tym roku 120 milionów złotych. W sumie zainwestujemy 513 milionów złotych - tłumaczy Szepietowski.
Na remonty pozostałych dróg pozostanie 40 milionów.
O makabrycznym stanie dróg lokalnych najlepiej wiedzą w PKS. - Codziennie co najmniej jeden autobus zjeżdża, bo ma uszkodzone zawieszenie - mówi Stanisław Polak, kierownik działu eksploatacji w lubelskim PKS. - Połamane na dziurach resory to codzienność. W najgorszym stanie są drogi wojewódzkie oraz gminne.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, który odpowiada za 2179 kilometrów dróg, wystąpił do Sejmiku Województwa Lubelskiego o 130 milionów złotych na remonty i inwestycje. Czy tyle dostanie, wyjaśni się w przyszłym tygodniu, po przegłosowaniu budżetu.
Jest jednak światełko w tunelu. - Do 2013 roku gruntownie wyremontujemy 458 kilometrów dróg krajowych - zapsewnia dyrektor Szepietowski. Na razie, lubelskie drogi straszą dziurami.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!