Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 stycznia 2009 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Drogowcy: Będzie rondo w Wysokiem

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 11 A A

W Urzędzie Gminy w Wysokiem dwie rzeczy są zawsze pod ręką - apteczka i łom. Obie są często w użyciu, by szybko udzielać pomocy ofiarom wypadków. Na szczęście na feralnym skrzyżowaniu ma powstać rondo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o skrzyżowanie dróg Lublin-Biłgoraj i Kraśnik-Krasnystaw. - Gdy słyszymy łomot na drodze, to pracownicy od razu biorą apteczkę i łom. Wiemy, że będą potrzebne, aby wydobyć ofiary ze zmiażdżonych aut i udzielić pierwszej pomocy - mówi Zbigniew Hamerla, zastępca wójta w Wysokiem. - Po każdym wypadku piszemy petycję do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Bez skutku.

W sobotę zginął na skrzyżowaniu 48-letni kierowca z Radomia, a przez ostatnie 25 lat aż 60 osób. - Moi parafianie nie znajdują słów oburzenia, na to co się tu dzieje. Ludzie giną, a urzędnicy nic nie robią - mówi ksiądz Krzysztof Maksymowicz, proboszcz parafii w Wysokiem.

Kierowców, szczególnie zamiejscowych, myli ustawienie znaków. Jadący od Kraśnika w kierunku Krasnegostawu najpierw mijają znak przed lokalnym skrzyżowaniem "droga z pierwszeństwem przejazdu”, aby po chwili stracić pierwszeństwo i znaleźć się przed znakiem "stop”, ustawionym tuż przed wjazdem na drogę Lublin-Biłgoraj. Niestety, część kierowców widzi tylko pierwszy, ignorując drugi, ważniejszy.

- Miejscowi wiedzą, że trzeba uważać, ale przyjezdni już nie. Od lat słyszymy o planowanym remoncie, a tymczasem przydałoby się tu rondo lub duże, czytelne znaki świetlne ostrzegające o niebezpieczeństwie - dodaje ksiądz Maksymowicz.

Tymczasem drogowcy twierdzą, że wszystko jest w porządku. - Na tym skrzyżowaniu zastosowaliśmy znaki trzeciej generacji. Naprawdę trudno je przeoczyć. Poza tym statystyki nie są aż tak fatalne. W ciągu 5 lat doszło tam do 12 wypadków, w których zginęły 3 osoby - mówi Andrzej Gwozda, po. zastępca dyrektora ZDW Lublin.

- Zresztą jest już plan budowy w tym miejscu ronda. Jak się uporamy z papierami, to być może jeszcze w tym roku ruszymy z inwestycją.

Tymczasem kierowcy mówią jasno: w Wysokiem jest za dużo znaków. Na 130 metrach dojazdu do skrzyżowania od Kraśnika stoi aż 7. - Kierowca może zgłupieć. Trzeba to uporządkować - mówi mieszkaniec Wysokiego.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fifi / 5 stycznia 2011 o 03:49
To sami sobie mogliście zbudować to rondo a nie narzekać całe życie. Najlepiej czekać na cud. A teraz stał się cud i rondo powstało. Ave! Ja też mieszkam w Wysokiem - żeby było jasne. A ten Wójt jest najlepszy w moim mniemaniu.
Avatar
a / 13 kwietnia 2009 o 19:23
To może ja nutkę optymizmu przyniosę swoim komentarzem.

Otóż byłem sobie przy tym skrzyżowaniu dziś. Wygląda na to, że geodeci już działali, ponieważ stoją betonowe słupki wyznaczające nowe granice pasa drogowego. Znalazłem trzy, czwartego nie udało mi się, ale to możliwe z powodu kolejnego wypadku, widać że auto było wbite w rów, gdzie wg mnie mógł stać słupek.

Trzymajmy kciuki za szybką budowę ronda.
Avatar
essi / 29 stycznia 2009 o 13:28
Wczoraj ocenialiście władze województwa, m.in. marszałka , wiekszość pochwał i superlatyw. Chcę powiedzieć, że droga z Chełma do Kraśnika, w tym odcinek z Krasnegostawu do Wysokiego do droga wojewódzka. Ponieważ często tamtędy jeżdżę to zastanawiam się dlaczego ktos zapomniał o tym odcinku? Podobno na przy tym odcinku mieszka nawet senator. czyżby nie miał siły przebicia?
Avatar
miszkaniec gminy / 29 stycznia 2009 o 12:36
"apteczka i łom" he..he pozdrawiam p. Hamerlę ale wstyd
Avatar
~kamyk~ / 29 stycznia 2009 o 12:32
To jest normalne, dobrze oznakowane skrzyżowanie. Wystarczy tam stosować się do znaków drogowych.
Avatar
mono / 29 stycznia 2009 o 11:03
Jechałem tą drogą kilka razy z Kraśnika do Chełma ,na odcinku Wysokie -Krasnystaw -MAKABRA-to nie jest droga ,to jakiś dukt z osiemnastego wieku, wstyd ,że takie coś jeszcze istnieje. A Wysokiem pod górę lub z niej szkoda gadać "POLSKA ZZ"
Avatar
~Kierowca~ / 29 stycznia 2009 o 09:15
A może od strony Kraśnika i Krasnegostawu zamiast tego zółtego światała powiesić świecący , błyskający znak STOP. To juz by załatwiło sprawę, bo te żółte światła to najczęściej wystepują nad przejściami dla pieszych i to tez może uspic czujność!!!!
Avatar
Tola / 29 stycznia 2009 o 08:44
...te statystyki, o których wspomina pan dyrektor Gwozda zdaje się, że są z lekka zaniżone... Co do budowy ronda, to jakoś nie chce mi się wierzyć, że coś ruszy w najbliższym czasie... Tradycyjnie obiecują, aby uciąć temat...i aby prasa przestała nagłaśniać sprawę. Rondo może i zostanie wybodowane, przy okazji modernizacji trasy Lublin - Biłgoraj ze środków UE...o ile dobrze pamiętam do 2012 roku prace mają zostać zakończone. Czyli na rondo w Wysokiem szansa jakaś tam jest...tylko ilu jeszcze ludzi musi tam zginąć do tego czasu...?? :-(((
Avatar
Zbyś / 29 stycznia 2009 o 08:37
Nie giną tu miejscowi lecz "obcy" kierowcy, jadący wcześniej wiele kilometrów drogą z pierwszeństwem przejazdu. Dlaczego tak źle oznakowane są takie skrzyżowania. I nie chodzi tu o ilość informacji-znaków, ale jakość ich przekazania. Może pulsujące żółte światło, delikatne poprzeczne tralki na drodze(tuż przed skrzyżowaniem) skuteczniej uprzedziłyby o niebezpieczeństwie.... I nie ma co mówić o znakach trzeciej generacji. Jeśli są częste wypadki - w tym miejscu - to oznakowanie jest złe!!!!
Avatar
~Kierowca~ / 29 stycznia 2009 o 07:35
Te statystyki śą chyba bardzo zaniżone!!! Raczej Pan miał na mysli wypadki z ofiarami śmiertelnymi, bo wszystkich wypadków było duzo więcej. Cały czas sie słyszy o wypadku w Wysokiem, nie mam miesiąca bez kraksy. A ilu kierowcom uda sie przejechać bez zderzenia!!!!
Avatar
Fifi / 5 stycznia 2011 o 03:49
To sami sobie mogliście zbudować to rondo a nie narzekać całe życie. Najlepiej czekać na cud. A teraz stał się cud i rondo powstało. Ave! Ja też mieszkam w Wysokiem - żeby było jasne. A ten Wójt jest najlepszy w moim mniemaniu.
Avatar
a / 13 kwietnia 2009 o 19:23
To może ja nutkę optymizmu przyniosę swoim komentarzem.

Otóż byłem sobie przy tym skrzyżowaniu dziś. Wygląda na to, że geodeci już działali, ponieważ stoją betonowe słupki wyznaczające nowe granice pasa drogowego. Znalazłem trzy, czwartego nie udało mi się, ale to możliwe z powodu kolejnego wypadku, widać że auto było wbite w rów, gdzie wg mnie mógł stać słupek.

Trzymajmy kciuki za szybką budowę ronda.
Avatar
essi / 29 stycznia 2009 o 13:28
Wczoraj ocenialiście władze województwa, m.in. marszałka , wiekszość pochwał i superlatyw. Chcę powiedzieć, że droga z Chełma do Kraśnika, w tym odcinek z Krasnegostawu do Wysokiego do droga wojewódzka. Ponieważ często tamtędy jeżdżę to zastanawiam się dlaczego ktos zapomniał o tym odcinku? Podobno na przy tym odcinku mieszka nawet senator. czyżby nie miał siły przebicia?
Avatar
miszkaniec gminy / 29 stycznia 2009 o 12:36
"apteczka i łom" he..he pozdrawiam p. Hamerlę ale wstyd
Avatar
~kamyk~ / 29 stycznia 2009 o 12:32
To jest normalne, dobrze oznakowane skrzyżowanie. Wystarczy tam stosować się do znaków drogowych.
Avatar
mono / 29 stycznia 2009 o 11:03
Jechałem tą drogą kilka razy z Kraśnika do Chełma ,na odcinku Wysokie -Krasnystaw -MAKABRA-to nie jest droga ,to jakiś dukt z osiemnastego wieku, wstyd ,że takie coś jeszcze istnieje. A Wysokiem pod górę lub z niej szkoda gadać "POLSKA ZZ"
Avatar
~Kierowca~ / 29 stycznia 2009 o 09:15
A może od strony Kraśnika i Krasnegostawu zamiast tego zółtego światała powiesić świecący , błyskający znak STOP. To juz by załatwiło sprawę, bo te żółte światła to najczęściej wystepują nad przejściami dla pieszych i to tez może uspic czujność!!!!
Avatar
Tola / 29 stycznia 2009 o 08:44
...te statystyki, o których wspomina pan dyrektor Gwozda zdaje się, że są z lekka zaniżone... Co do budowy ronda, to jakoś nie chce mi się wierzyć, że coś ruszy w najbliższym czasie... Tradycyjnie obiecują, aby uciąć temat...i aby prasa przestała nagłaśniać sprawę. Rondo może i zostanie wybodowane, przy okazji modernizacji trasy Lublin - Biłgoraj ze środków UE...o ile dobrze pamiętam do 2012 roku prace mają zostać zakończone. Czyli na rondo w Wysokiem szansa jakaś tam jest...tylko ilu jeszcze ludzi musi tam zginąć do tego czasu...?? :-(((
Avatar
Zbyś / 29 stycznia 2009 o 08:37
Nie giną tu miejscowi lecz "obcy" kierowcy, jadący wcześniej wiele kilometrów drogą z pierwszeństwem przejazdu. Dlaczego tak źle oznakowane są takie skrzyżowania. I nie chodzi tu o ilość informacji-znaków, ale jakość ich przekazania. Może pulsujące żółte światło, delikatne poprzeczne tralki na drodze(tuż przed skrzyżowaniem) skuteczniej uprzedziłyby o niebezpieczeństwie.... I nie ma co mówić o znakach trzeciej generacji. Jeśli są częste wypadki - w tym miejscu - to oznakowanie jest złe!!!!
Avatar
~Kierowca~ / 29 stycznia 2009 o 07:35
Te statystyki śą chyba bardzo zaniżone!!! Raczej Pan miał na mysli wypadki z ofiarami śmiertelnymi, bo wszystkich wypadków było duzo więcej. Cały czas sie słyszy o wypadku w Wysokiem, nie mam miesiąca bez kraksy. A ilu kierowcom uda sie przejechać bez zderzenia!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 2

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 3 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 13 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 18

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?