Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 grudnia 2010 r.
21:12
Edytuj ten wpis

Drogowcy stawiają słupki, pługi je niszczą

0 26 A A

Na trasie nr 17 od Fajsławic do Łopiennika postawiono nowe słupki drogowe. Wiele z nich zniszczyły pługi. Strata: 25 tys. złotych - wylicza Dziennikarz Obywatelski MMLublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pojawiły się nowe, grubsze słupki, które wyrastają po środku podwójnej ciągłej. W październiku dostawiono nowe. Dzisiaj możemy doliczyć się już braku ponad 100 słupków. Koszt tych zniszczeń to ponad 25 tys. złotych.

Czy słupkowy wynalazek ma jakiś sens? - pyta Internauta Fotonews. Czytaj cały materiał na MMLublin.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arti / 12 grudnia 2010 o 12:06
Jeżeli ma być bezpiecznie przez tak wspaniale wkomponwane słupki choćby w okolicach lasu łopiennickiego to proponuję pomysłodawcy wręczyć jakąś nagrodę pieniężną by mógł za nią uzupełniać braki w ilości słupków, a także naklejać na nich odblaski.Trzeba było zrobić wogóle barierkę np. metalową i zrobić po dwa pasy (anawet ekspresówkę ) Mam jeszcze pytanie jeżeli jadąc w stronę Krasnegostawu rozkraczy się samochód co wtedy? Czy kierowca pod postacią drobnej kobiety, ma np. zepchnąć swoje autko do rowu przy lesie? Pozdrawiam i życzę wytrwałości kierowcom na naszych okradzionych drogach z materiału jaki tam powinien się znajdować- NASZ KRAJ JEST UBOGI BY CO KILKA LAT POPRAWIAĆ TĄ SAMĄ DROGĘ!!!
Jeżeli ma być bezpiecznie przez tak wspaniale wkomponwane słupki choćby w okolicach lasu łopiennickiego to proponuję pomysłodawcy wręczyć jakąś nagrodę pieniężną by mógł za nią uzupełniać braki w ilości słupków, a także naklejać na nich odblaski.Trzeba było zrobić wogóle barierkę np. metalową i zrobić po dwa pasy (anawet ekspresówkę ) Mam jeszcze pytanie jeżeli jadąc w stronę Krasnegostawu rozkraczy się samochód co wtedy? Czy kierowca pod postacią drobnej kobiety, ma np. zepchnąć swoje autko do rowu przy lesie? Pozdrawiam i życzę wytrwałości... rozwiń
Avatar
zima / 10 grudnia 2010 o 09:49
za zniszczone słupki powinien zapłacić z własnej kieszeni mózgowiec, który nakazał je zamontować.
Avatar
ElRoy / 10 grudnia 2010 o 09:40
Czy ktoś jest za, czy przeciw ( ja zdecydowanie przeciw ) i tak za jakiś czas wyjdzie że ktoś wziął za te słupi niezłą działę.
Avatar
jusek / 10 grudnia 2010 o 09:29
IMHO Gedd ma racje - taki mały ruch społeczny o zdrowy rozsądek, może cos zmieni - w końcu zmieniły się władze w mieście i może odstawią od koryta idiotów.

Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - to człowiek, który jako jedyny na łamach prasy zabierał glos na ww temat. Ale on jest tylko od propagandy. Kto zatem podpisał zgodę na marnowanie pieniędzy i narażanie życia kierowców?
Avatar
Gedd / 10 grudnia 2010 o 09:22
A może ktoś obeznany w temacie poinformuje nas, kierowców, kto jest PERSONLANIE odpowiedzialny za te słupki? Może warto przyjrzeć się tej osobie i jej potencjalnym korzyściom uzyskiwanym z takiej decyzji? Moża ta OSBA ma jakieś fonansowe porozumienie z producentem słupków a to juz jest temat dla CBA? Mówię całkiem powążnie: ktoś, jakiś urzędnik zatwierdził ten durny pomysł stawiania słupków, dowiedzmy sie kto to jest i co będzie mia do powiedzenia służbie antykorupcyjnej.
Przy okazji - DZIENNIKARZU, KTÓRY NAPISAŁEŚ TEN MATERIAŁ - miej odwagę i pociągnij temat do końca. Dowiedz się kto zyskuje "na słupkach" - bo tracą wszyscy.
A może ktoś obeznany w temacie poinformuje nas, kierowców, kto jest PERSONLANIE odpowiedzialny za te słupki? Może warto przyjrzeć się tej osobie i jej potencjalnym korzyściom uzyskiwanym z takiej decyzji? Moża ta OSBA ma jakieś fonansowe porozumienie z producentem słupków a to juz jest temat dla CBA? Mówię całkiem powążnie: ktoś, jakiś urzędnik zatwierdził ten durny pomysł stawiania słupków, dowiedzmy sie kto to jest i co będzie mia do powiedzenia służbie antykorupcyjnej.
Przy okazji - DZIENNIKARZU, KTÓRY NAPISAŁEŚ TEN MATERIAŁ - miej ... rozwiń
Avatar
Denis / 10 grudnia 2010 o 09:20
Po co stawiac slupki-glupki na srodku jezdni ,to sa pieniadze wyzucone w bloto . Lepiej przeznaczyc na chodnik lub sciezke rowerowa.KTO WPADL NA POMYSL NA SLUPKI,NIECH MA CYWILNA ODWAGE ,WYTLUMACZYC LUDZIOM DLACZEGO TO POSTAWIL,CZY ZAPROJEKTOWAL
Avatar
Maciek / 10 grudnia 2010 o 09:14
KUPCIE DZIECIOM GORĄCĄ HERBATĘ, OWOCE, MLEKO ALBO ZRÓBCIE ŻŁOBEK LUB PRZEDSZKOLE ZAMIAST WYWALAĆ PUBLICZNE PIENIĄDZE NA ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNE I STANOWIĄCE ZAGROŻENIE SŁUPKI!. CO deb*** JE WYMYŚLIŁ!
Avatar
Paul / 10 grudnia 2010 o 09:13
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to musi się rozwijac i nie inaczej jest w tym przypadku. O ile początkowo słupki stały tylko pomiędzy Łopiennikiem i Fajsławicami, w roku bieżącym postanowiono na rozwój biznesu przez modernizację odcinka Łopiennik-Krasnystaw wyremontowanego bodajże ok 5 lat temu. I tak pewnie w imię bezpieczeństwa zmieniono organizację ruchu likwidując pobocze i dodając na pewnych odcinkach po jednym pasie ruchu i oddzielając w tych miejscach pasy ruchu w przeciwnych kierunkach biznesowymi słupkami. Jak w każdym "dobrym biznesie" ktoś zarabia i ktoś traci, z pewnością jak już wcześniej zaznaczyłem zarabiają dostawcy i producenci słupków, a byc może także ktoś kto zdecydował o ustawieniu słupków( może jakiś "dodatek" do pensji). A kto traci oczywiście użytkownicy dróg, gdyż słupki stwarzają raczej niebezpieczeństwo niż bezpieczeństwo ruchu i podatnicy, którzy to wszystko muszą sfinansowac. Warto wspomniec, że przy modernizacji odcinka Łopiennik - Krasnystaw usuwając stare pasy drogowcy zniszczyli nawierzchnię drogi, resztę pewnie zrobi moroźna pogoda i tak w niedługim czasie konieczny będzie remont tego odcinka, za który zapłacimy wszyscy. Warto byłoby, aby ktoś zadał pytanie zarządcy drogi o co came on ?
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to... rozwiń
Avatar
Łguk / 10 grudnia 2010 o 09:04
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ! ;/ Nie ma o c kopii kruszyć z tymi słupkami. Są i koniec. A jak mówią statystyki z nimi jest bezpieczniej, więc będzie ich więcej.
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 o 08:55
[quote name='Gniewko' timestamp='1291927297' post='402433']
Po chu. te słupki ???
[/quote]
Po to żeby były warte jakieś 20 zł, by ktoś to kupił po 200 zł i dlatego że nie nie ma nikogo kto by odpowiedzialnego za takie zakupy postawił pod ścianę.
Avatar
arti / 12 grudnia 2010 o 12:06
Jeżeli ma być bezpiecznie przez tak wspaniale wkomponwane słupki choćby w okolicach lasu łopiennickiego to proponuję pomysłodawcy wręczyć jakąś nagrodę pieniężną by mógł za nią uzupełniać braki w ilości słupków, a także naklejać na nich odblaski.Trzeba było zrobić wogóle barierkę np. metalową i zrobić po dwa pasy (anawet ekspresówkę ) Mam jeszcze pytanie jeżeli jadąc w stronę Krasnegostawu rozkraczy się samochód co wtedy? Czy kierowca pod postacią drobnej kobiety, ma np. zepchnąć swoje autko do rowu przy lesie? Pozdrawiam i życzę wytrwałości kierowcom na naszych okradzionych drogach z materiału jaki tam powinien się znajdować- NASZ KRAJ JEST UBOGI BY CO KILKA LAT POPRAWIAĆ TĄ SAMĄ DROGĘ!!!
Jeżeli ma być bezpiecznie przez tak wspaniale wkomponwane słupki choćby w okolicach lasu łopiennickiego to proponuję pomysłodawcy wręczyć jakąś nagrodę pieniężną by mógł za nią uzupełniać braki w ilości słupków, a także naklejać na nich odblaski.Trzeba było zrobić wogóle barierkę np. metalową i zrobić po dwa pasy (anawet ekspresówkę ) Mam jeszcze pytanie jeżeli jadąc w stronę Krasnegostawu rozkraczy się samochód co wtedy? Czy kierowca pod postacią drobnej kobiety, ma np. zepchnąć swoje autko do rowu przy lesie? Pozdrawiam i życzę wytrwałości... rozwiń
Avatar
zima / 10 grudnia 2010 o 09:49
za zniszczone słupki powinien zapłacić z własnej kieszeni mózgowiec, który nakazał je zamontować.
Avatar
ElRoy / 10 grudnia 2010 o 09:40
Czy ktoś jest za, czy przeciw ( ja zdecydowanie przeciw ) i tak za jakiś czas wyjdzie że ktoś wziął za te słupi niezłą działę.
Avatar
jusek / 10 grudnia 2010 o 09:29
IMHO Gedd ma racje - taki mały ruch społeczny o zdrowy rozsądek, może cos zmieni - w końcu zmieniły się władze w mieście i może odstawią od koryta idiotów.

Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - to człowiek, który jako jedyny na łamach prasy zabierał glos na ww temat. Ale on jest tylko od propagandy. Kto zatem podpisał zgodę na marnowanie pieniędzy i narażanie życia kierowców?
Avatar
Gedd / 10 grudnia 2010 o 09:22
A może ktoś obeznany w temacie poinformuje nas, kierowców, kto jest PERSONLANIE odpowiedzialny za te słupki? Może warto przyjrzeć się tej osobie i jej potencjalnym korzyściom uzyskiwanym z takiej decyzji? Moża ta OSBA ma jakieś fonansowe porozumienie z producentem słupków a to juz jest temat dla CBA? Mówię całkiem powążnie: ktoś, jakiś urzędnik zatwierdził ten durny pomysł stawiania słupków, dowiedzmy sie kto to jest i co będzie mia do powiedzenia służbie antykorupcyjnej.
Przy okazji - DZIENNIKARZU, KTÓRY NAPISAŁEŚ TEN MATERIAŁ - miej odwagę i pociągnij temat do końca. Dowiedz się kto zyskuje "na słupkach" - bo tracą wszyscy.
A może ktoś obeznany w temacie poinformuje nas, kierowców, kto jest PERSONLANIE odpowiedzialny za te słupki? Może warto przyjrzeć się tej osobie i jej potencjalnym korzyściom uzyskiwanym z takiej decyzji? Moża ta OSBA ma jakieś fonansowe porozumienie z producentem słupków a to juz jest temat dla CBA? Mówię całkiem powążnie: ktoś, jakiś urzędnik zatwierdził ten durny pomysł stawiania słupków, dowiedzmy sie kto to jest i co będzie mia do powiedzenia służbie antykorupcyjnej.
Przy okazji - DZIENNIKARZU, KTÓRY NAPISAŁEŚ TEN MATERIAŁ - miej ... rozwiń
Avatar
Denis / 10 grudnia 2010 o 09:20
Po co stawiac slupki-glupki na srodku jezdni ,to sa pieniadze wyzucone w bloto . Lepiej przeznaczyc na chodnik lub sciezke rowerowa.KTO WPADL NA POMYSL NA SLUPKI,NIECH MA CYWILNA ODWAGE ,WYTLUMACZYC LUDZIOM DLACZEGO TO POSTAWIL,CZY ZAPROJEKTOWAL
Avatar
Maciek / 10 grudnia 2010 o 09:14
KUPCIE DZIECIOM GORĄCĄ HERBATĘ, OWOCE, MLEKO ALBO ZRÓBCIE ŻŁOBEK LUB PRZEDSZKOLE ZAMIAST WYWALAĆ PUBLICZNE PIENIĄDZE NA ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNE I STANOWIĄCE ZAGROŻENIE SŁUPKI!. CO deb*** JE WYMYŚLIŁ!
Avatar
Paul / 10 grudnia 2010 o 09:13
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to musi się rozwijac i nie inaczej jest w tym przypadku. O ile początkowo słupki stały tylko pomiędzy Łopiennikiem i Fajsławicami, w roku bieżącym postanowiono na rozwój biznesu przez modernizację odcinka Łopiennik-Krasnystaw wyremontowanego bodajże ok 5 lat temu. I tak pewnie w imię bezpieczeństwa zmieniono organizację ruchu likwidując pobocze i dodając na pewnych odcinkach po jednym pasie ruchu i oddzielając w tych miejscach pasy ruchu w przeciwnych kierunkach biznesowymi słupkami. Jak w każdym "dobrym biznesie" ktoś zarabia i ktoś traci, z pewnością jak już wcześniej zaznaczyłem zarabiają dostawcy i producenci słupków, a byc może także ktoś kto zdecydował o ustawieniu słupków( może jakiś "dodatek" do pensji). A kto traci oczywiście użytkownicy dróg, gdyż słupki stwarzają raczej niebezpieczeństwo niż bezpieczeństwo ruchu i podatnicy, którzy to wszystko muszą sfinansowac. Warto wspomniec, że przy modernizacji odcinka Łopiennik - Krasnystaw usuwając stare pasy drogowcy zniszczyli nawierzchnię drogi, resztę pewnie zrobi moroźna pogoda i tak w niedługim czasie konieczny będzie remont tego odcinka, za który zapłacimy wszyscy. Warto byłoby, aby ktoś zadał pytanie zarządcy drogi o co came on ?
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to... rozwiń
Avatar
Łguk / 10 grudnia 2010 o 09:04
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ! ;/ Nie ma o c kopii kruszyć z tymi słupkami. Są i koniec. A jak mówią statystyki z nimi jest bezpieczniej, więc będzie ich więcej.
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 o 08:55
[quote name='Gniewko' timestamp='1291927297' post='402433']
Po chu. te słupki ???
[/quote]
Po to żeby były warte jakieś 20 zł, by ktoś to kupił po 200 zł i dlatego że nie nie ma nikogo kto by odpowiedzialnego za takie zakupy postawił pod ścianę.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało
Uwaga! TVN
film

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało 13 0

Trzyletniego Karola zabija nie choroba, ale jego własne ciało. Śmiertelnym wrogiem chłopca jest jego kręgosłup, który naciska na serce, płuca, tchawicę. Karol to jeden z kilkuset ludzi na świecie, którzy chorują na bardzo rzadką chorobę genetyczną - zespół Bealsa. Ratunkiem dla niego jest nowatorska operacja w USA.

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać
film

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać 0 0

Jeszcze tylko w niedzielę będziemy cieszyć się pogodą spod znaku słonecznego wyżu. Od poniedziałku chmur będzie przybywać. Czeka nas porcja deszczu i burz, które zostaną z nami co najmniej do czwartku.

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika 0 2

Mieszkańców kilku bloków przy ulicy Kopernika zaniepokoiła zapowiedź likwidacji miejsc postojowych. Okazuje się, że to decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci 11 7

Po 30 latach pracy i wychowaniu 19 dzieci na emeryturę przechodzi Danuta Ulidowicz, najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Marzy tylko o tym, żeby rano po przebudzeniu nigdzie nie musieć gnać i zwiedzić kilka wspaniałych miejsc. Szanse na zrealizowanie planów są jednak niewielkie, bo jej dzieci już przygotowują grafik, kogo odwiedzi w pierwszej kolejności.

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek 0 1

Przy ul. Staszica trwa porządkowanie terenu na tyłach pałacu Potockich. Inwestor wyburzył charakterystyczny mur i gospodarcze budynki. Zanim zacznie w ich miejscu stawiać nowy budynek będzie tu znów można parkować

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 3

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 7 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 18 9

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 2 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 3 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 2

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 53 14

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu
21 kwietnia 2018, 20:00

Henry No Hurry! Koncert na Trzecim Księżycu 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Henry No Hurry!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!