sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Duży ruch na listach Ruchu Kukiza w Lubelskiem. "Cały czas się formują"

Dodano: 7 września 2015, 06:45

Wciąż nie jest znany ostateczny kształt list Ruchu Kukiza w październikowych wyborach parlamentarnych. Były muzyk pod koniec sierpnia ogłosił pierwsze trójki w każdym z okręgów. Na listach z naszego regionu od tamtej pory doszło do kilku zmian.

Jedynką” w Lublinie został pochodzący z Puław 25-letni Jakub Kulesza. To członek zespołu prasowego Ruchu Kukiza i były prezes Stowarzyszenia KoLiber.
Jedynką” w Lublinie został pochodzący z Puław 25-letni Jakub Kulesza. To członek zespołu prasowego Ruchu Kukiza i były prezes Stowarzyszenia KoLiber.

O tym, kto zajmie trzy pierwsze miejsca na listach w każdym z 41 okręgów Paweł Kukiz poinformował w nagraniu zamieszczonym na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook. „Jedynką” w Lublinie został Jakub Kulesza, pochodzący z Puław były prezes Stowarzyszenia KoLiber i członek zespołu prasowego Ruchu Kukiza.

Z drugiego miejsca miał wystartować Kamil Kopeć, a z trzeciego – Krzysztof Kowalczyk. Ale to ostatnie jest już nieaktualne, bo na liście zamieszczonej na stronie internetowej ruchu pod „trójką” widnieje nazwisko Sławomira Janickiego, w latach 1990–91 prezydenta Lublina. W ubiegłorocznych wyborach kandydował on do lubelskiej rady miasta z listy PiS, jako kandydat Solidarnej Polski. Krzysztof Kowalczyk ostatecznie znajduje się na szóstym miejscu.

Jeszcze większe zmiany zaszły w okręgu nr 7 (Chełm, Zamość i Biała Podlaska). Pierwotnie mieli otwierać ją kolejno: Paweł Miszczuk, Adam Kondrakiewicz i Jarosław Sachajko. Według aktualnej wersji „jedynką” jest Sachajko, a pozostałych dwóch działaczy w ogóle nie ma na liście. Zastanawiające jest to zwłaszcza w przypadku Kondrakiewicza, który jest koordynatorem Ruchu Kukiza w województwie lubelskim.

– Nie będę kandydował. Skupiam się na kwestiach merytorycznych i pomocy w prowadzeniu kampanii. To była decyzja Pawła Kukiza, o której dowiedziałem się przed opublikowaniem list w internecie. Na nikogo się nie obrażam i nie mam żalu – mówi Kondrakiewicz.

Innego zdania jest część działaczy, którzy najpierw byli poinformowani o konkretnych miejscach na liście, a następnie ze strony internetowej dowiadywali się, że „spadli” na niższe pozycje.

– Nikt nas nie powiadamiał o zmianach, a tymczasem rzucają nami jak kamieniami. Wolelibyśmy, żeby było to bardziej przejrzyste – mówi jeden z kandydatów. – Część osób nawet zrezygnowała ze startu w wyborach względu na to, że dostali słabsze miejsca, niż oczekiwali – dodaje.

– Listy cały czas się formują. Na dziś aktualne jest to, co zamieszczono na stronie, ostateczny kształt będzie znany najprawdopodobniej w piątek – mówi Kondrakiewicz. – Ruch Kukiza pierwszy raz układa listy wyborcze, dlatego pewne niedociągnięcia mogą być – dodaje.

Czytaj więcej o: paweł kukiz Ruch Kukiza
Gość
Gość
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2015 o 19:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam wrażenie, że nikt oprócz Godleskiego Józefa i Janickiego Sławomiła tak nie pracował na wynik referendum Kukiza. Tylko ich widziałem od czerwca do pocz. września jak od godz. 6.00-7.00 rado do 19.00, a nawet 21.00 godzin przekonywali mieszkańców i gościów Lublina do głsowamia na JOW w referędum jak Kukiz nakazał. A inni co? Tylko walczyli o miejsca na listach Pawła Kukiza i robili burdy. 26 październmika pamiętajmy o WSPANIAŁYCH KANDYDATACH - Janicki SŁAWOMIR i Godleski JÓZEF. Tylko te typy na LISCIE Kukiza mają jakiś sens
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2015 o 02:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno osoby, które wylewały pot angażowały się dla Kukiza zostały odcięte. Wystarczyło dołączyć pod konieckampanii prezydenckiej, wbić się w koszulkę, porobić trochę sztucznego tłumu, nabić piany, pokrzyczeć, udać niby to eksperta sztucznie wyedukowanego i chop otrzymało się dobre miejsce. Na listach Kukiza brak doświadczonych osób, młodych polityków, którzy to by pociągnęli. Ta piaskownica z chłopcami w rajtuzach szybko się rozleci...
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2015 o 15:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Największe zasługi dla idei JOW mają bezpardonowi antysystemowcy Janicki (82 l.) i Godlewski (74 l.). Tylko oni z młodzieńczym zapałem nieśli sztandar JOW na Lubelszczyźnie.
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2015 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem dlaczego taki orędownik JOW jak Kukiz nie ułoży list swojego KW alfabetycznie? Rozwiązałoby to mu problemy, elektorat ma świadomy tego o co w tym chodzi, miałby kolejny argument na partyjniaków ... No, tylko kto by wybrał Sanockiego ... Rozumiem.
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2015 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowni Państwo dziennikarze, poproście Kondrakiewicza o pełnomocnictwo, by sprawdzić czy jest koordynatorem.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!