sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Dwie szkoły bez głowy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2007, 18:23

Krzysztof Wojewoda kierował szkołą przez 16 lat, Krzysztof Ślusarz przez 10. Teraz przegrali konkursy na dyrektorów. A byli jedynymi kandydatami ...

Konkurs na dyrektorów ogłosiło Starostwo Powiatowe w Rykach. Dwóm szefom szkół: Krzysztofowi Ślósarzowi z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej oraz Krzysztofowi Wojewodzie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach kończyła się kadencja. Obydwoje odpadli w konkursie. To decyzja komisji złożonej z przedstawicieli Starostwa, rady pedagogicznej, rady rodziców, lubelskiego Kuratorium Oświaty i związków zawodowych. W efekcie obydwie szkoły nie mają teraz dyrektorów.
– Mam jeszcze kilka dni, żeby zastanowić się co dalej robić – mówi Krzysztof Wojewoda, już były dyrektor ZSZ nr 2 w Rykach. – Prawdopodobnie odejdę na emeryturę i zajmę się pracą w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży, w którym działam od lat. Poświęcę się także dla klubu sportowego, którego jestem prezesem. Nie będę rozpaczać; może i dobrze się stało, bo samemu pewnie ciężko byłoby mi zrezygnować. Może w konkursie zadecydowały nie kwalifikacje, a to, że byłem niezależny?
Odchodzący z funkcji dyrektora Sobieszyna-Brzozowej Krzysztof Ślósarz mówi krótko:
– Nie będę komentował tej sprawy. Szkoda zdrowia i emocji.
Jak to się stało, że dyrektorzy z długoletnim stażem przegrali konkursy? Tego też nikt nie chce skomentować. Przedstawicielka kuratorium powiedziała, że przebieg obrad komisji jest tajny i nie można go upubliczniać. Każdy z członków komisji głosował samodzielnie.
Sprawę konkursów poruszył na wczorajszej sesji Rady Powiatu jeden z radnych, który zapytał dlaczego w komisji konkursowej znaleźli się przedstawiciele rady, którzy nie mają nic wspólnego z oświatą.
Teraz Starostwo może ponownie ogłosić konkursy na dyrektorów dwóch zespołów szkół, albo powołać osobę, która będzie pełniła obowiązki szefa szkoły do czasu ewentualnego rozstrzygnięcia konkursów.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!