poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Dyrektor stracił posadę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 kwietnia 2002, 21:45

Kazimierz Żbikowski został odwołany ze stanowiska dyrektora Lubelskiego Zarządu Drogowych Przejść Granicznych w Chełmie. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda lubelski po opublikowanym w Dzienniku artykule „Dziurawa granica”, w którym ujawniliśmy nieprawidłowości na drodze celnej Koroszczyn–Kukuryki.

W naszym tekście przedstawiliśmy zaniedbania i fatalny stan drogi dojazdowej do granicy. Rafał Przech z Zespołu Prasowo-Informacyjnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego powiedział nam, że potwierdzono konieczność umocnienia nasypu drogi celnej, przyspawania rozkręcanych elementów ogrodzenia oraz wskazano na możliwość ustawienia przenośnych toalet i koszy na śmieci. Kontrolerzy wydali zalecenia, które obecnie są opracowywane i trafią do LZDGP.
Andrzej Piasecki, zastępca dyrektora LZDPG zapowiada, że w obecnym roku jest planowany remont drogi celnej, na które to zadanie ma trafić ok. 2 mln euro dotacji z funduszu PHARE. Przyznał, iż w trakcie przebudowy trasy dojazdowej do Kukuryk popełniono wiele błędów.
Nowym dyrektorem LZDPG został Stefan Machowicz.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!