piątek, 26 maja 2017 r.

Lubelskie

Dyrektor stracił posadę

Dodano: 5 kwietnia 2002, 21:45

Kazimierz Żbikowski został odwołany ze stanowiska dyrektora Lubelskiego Zarządu Drogowych Przejść Granicznych w Chełmie. Decyzję w tej sprawie podjął wojewoda lubelski po opublikowanym w Dzienniku artykule „Dziurawa granica”, w którym ujawniliśmy nieprawidłowości na drodze celnej Koroszczyn–Kukuryki.

W naszym tekście przedstawiliśmy zaniedbania i fatalny stan drogi dojazdowej do granicy. Rafał Przech z Zespołu Prasowo-Informacyjnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego powiedział nam, że potwierdzono konieczność umocnienia nasypu drogi celnej, przyspawania rozkręcanych elementów ogrodzenia oraz wskazano na możliwość ustawienia przenośnych toalet i koszy na śmieci. Kontrolerzy wydali zalecenia, które obecnie są opracowywane i trafią do LZDGP.
Andrzej Piasecki, zastępca dyrektora LZDPG zapowiada, że w obecnym roku jest planowany remont drogi celnej, na które to zadanie ma trafić ok. 2 mln euro dotacji z funduszu PHARE. Przyznał, iż w trakcie przebudowy trasy dojazdowej do Kukuryk popełniono wiele błędów.
Nowym dyrektorem LZDPG został Stefan Machowicz.


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24