niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Dyrektorka SP w Brzeźnicy Bychawskiej do kontroli. Po latach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2013, 16:37

Kuratorium kwestionuje kwalifikacje zawodowe wieloletniej dyrektorki podstawówki. W efekcie nie może startować w konkursie na to stanowisko.

Zamieszanie związane z pracą dyrektor Bogumiły Bodziackiej ma związek z ogłoszonym niedawno konkursem na szefa kierowanej przez nią szkoły. Członkowie komisji konkursowej jednogłośnie odrzucili jej kandydaturę. Powód? Świadectwo ukończenia przez nią kursu kwalifikacyjnego z zakresu "przyroda” wzbudziło wątpliwości Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Urzędnicy zakwestionowali rzetelność centrum doskonalenia nauczycieli ze Starachowic, które organizowało kurs, w którym kilka lat temu uczestniczyła Bodziacka. Na dodatek świadectwo pani dyrektor zostało wystawione… 10 kwietnia tego roku.

Pracownicy świętokrzyskiego kuratorium, którym podlega organizator kursu uważają, że zgoda na "dokończenie” kursu po ośmiu latach od jego faktycznego zakończenia jaką dostała pani dyrektor została wydana z rażącym naruszeniem prawa i nie daje możliwości na takie uzupełnianie edukacji. I poinformowali o tym urzędników w gminie w Niedźwiadzie, która zatrudnia Bodziacką i organizuje konkurs na nowego szefa brzeźnickiej podstawówki.

– Sytuacja jest dziwna – przyznaje Janusz Marzęda, wójt gminy Niedźwiada (powiat lubartowski). – Pani Bodziacka przez lata była dyrektorem szkoły, a dopiero teraz wychodzą jakieś braki i nieprawidłowości.

– Jako nauczyciel pracuję od 27 lat, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy Bychawskiej jestem od 16. Nikt mi wcześniej nie zarzucił, że nie mam kwalifikacji do nauczania przyrody – broni się Bogumiła Bodziacka. –Na kursie miałam 80 proc. obecności. Nie stawiłam się jednak na egzamin kończący. Potem jakoś tą sprawę zaniedbałam. W tym czasie jednak złożyłam m.in. dokumenty na nauczyciela dyplomowanego – tłumaczy Bodziacka i dodaje, że kiedy w styczniu br. zarzucono jej brak kwalifikacji zwróciła się do organizatora kursu. – Zgodzili się bym podeszła do tego egzaminu, który zdałam.

– W sprawie pani dyrektor czekamy na opinię lubelskiego kuratora oświaty – dodaje wójt Niedźwiady, który nie powołał jeszcze dyrektora szkoły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Zenobia
Gość
Gość
(117) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Zenobia
Zenobia (4 stycznia 2015 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kiedyż wreszcie zdejmiecie tę siatkę ?????????

Ileż mamy czekać ?

Siedzi czy ukręcono sprawę ???

Rozwiń
Gość
Gość (5 września 2014 o 01:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :o :D

Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2014 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kiedyż wreszcie zdejmiecie tę siatkę ?????????

Lada chwila,tuż,tuż,mamy już "języka" to się teraz nazywa  "świadek koronny " POlecą wszystkie komuchy,konfidenci,pachołki Moskwy i całe to czerwone,komunistyczne  łajno !!!

Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2014 o 00:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podobno Bodziacka wróci na fotel dyrektora po wyborach :rolleyes:

Rozwiń
Wojciechowski
Wojciechowski (10 sierpnia 2014 o 23:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeszcze... ale pracujemy nad tym,cała siatkę chcemy zdjąć !!!


Jeszcze... ale pracujemy nad tym,cała siatkę chcemy zdjąć !!!

Kiedyż wreszcie zdejmiecie tę siatkę ?????????

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (117)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!