środa, 21 marca 2018 r.

Lubelskie

Dzień Żołnierzy Wyklętych: Kaczyński przyjedzie do Piask

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lutego 2012, 15:47
Autor: mag

 (Archiwum / Jacek Świerczyński)
(Archiwum / Jacek Świerczyński)

W czwartek obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, przyjedzie jutro do Piask. Uroczystości odbędą się także w Lublinie.

Lubelskie uroczystości rozpoczną się o godz. 9 uroczystą mszą św. w kościele przy ul. Fabrycznej w Lublinie. Przy kościele zostanie poświecony obelisk "Żołnierzy Wyklętych”. W ramach obchodów IPN zorganizuje sesję popularno-naukową w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, a także akcję edukacyjną "Przywróćmy ich pamięci” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

O godzinie 12.30 w LUW odbędzie się projekcja filmu "Orlik”, zrealizowanego przez TVP oddział w Lublinie i lubelski IPN. Odbędzie się też promocja książki "Bo mnie tylko wolność interesuje. Wywiad-rzeka z Marianem Gołębiewskim” wydanej przez lubelski IPN.

W czasie, gdy lubelskie władze będą brały udział w oficjalnych uroczystościach, do Piask przyjedzie Jarosław Kaczyński, prezes PiS. O godz. 11 złoży kwiaty na grobie i odda hołd ostatniemu polskiemu partyzantowi Józefowi Franczakowi ps. "Lalek”, który po wojnie przez 18 lat ukrywał się w swojej "melinie” w Majdanie Kozic Górnych. Zginął w obławie pod Piaskami w październiku 1963 roku. W 2008 r. prezydent Lech Kaczyński nadał "Lalkowi” pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
statek
Gość
Gość
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

statek
statek (2 marca 2012 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Czerwony Komuch' timestamp='1330542248' post='603947']
A czy ten kurdupel, w ramach krzewienia pamięci o "melinie Lalusia",nie mógłby zamieszkać w rzeczonej melinie tak gdzieś do 2030 roku? W międzyczasie pozbędziemy się azbestu. A tak przy okazji to jakie akcje przeprowadził ów słynny partyzant po 1960? Atakował linie kolejowe, sabotował produkcję zbrojeniową, czy może konkurował z państwowym przemysłem spirytusowym?
[/quote]
Przyczepiło się g...o do okrętu i mówi płyniemy.Na fali byle gdzie,aby było mówione.
Rozwiń
Gość
Gość (2 marca 2012 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='x' timestamp='1330555790' post='604004']
Coś ci sie pomyliło. Konfidenci zazwyczaj prawicowi trzymali z niemcami, a czerwpni z ruskimi. Jak chyba wiesz po pierwszym brataniu ruscy walczyli z niemcami. A może nie wiesz ?
[/quote]
Właśnie o tym piszę,o związkach platformy z czerwonymi konfidentami i z sovietami.Mamy to samo na myśli,tylko nie umiesz tego POprawnie sformułować.
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2012 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='OeNeRowiec' timestamp='1330545366' post='603959']
[size="6"]i wychodzi hipokryzja tego zakompleksionego kartofla. Rok temu PiSiory szczekały w Lublinie że Wojewoda nic nie zrobiła w dniu 1 marca, jak jutro obchody będą z cała musztrą to robią imprezy konkurencyjne. Nie uda wam sie zawłaszczyc tego święta żałośni hipokryci. Skoro jestescie tacy "Polscy" i tacy patriotyczni to niech radni miasta lublin potępia Banderę, bo na ostatniej radzie miasta pan przewodniczący dał ciała po całosci[/size]
[/quote]
JUDE ?????????
Rozwiń
Gość
Gość (1 marca 2012 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jarosław Kleistein na Madagaskar
Rozwiń
Patryjota
Patryjota (1 marca 2012 o 06:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja, Polak Prawdziwy i Patriota twierdzę, że wojska ZSRR w 1944 r powinny zatrzymać się na granicy polsko-rosyjskiej z sierpnia 1939 r, zakończyć tam swoje działania wojenne i podpisać z III Rzeszą pakt o nieagresji. Nie wolno im było wkroczyć na terytorium państwa polskiego.
To Państwo Polskie powinno dalej zadecydować, czy chce być dalej pod okupacją niemiecką. A jak nie, to własnymi siłami wypędzić Niemców z Polski. Akcja "Burza", Operacja Wileńska i Powstanie Warszawskie skończyłyby się z pewnością pogromem Niemców, bo kamieni na niemieckie czołgi i karabiny maszynowe nasi 13 - 14 letni żołnierze mieli dosyć, a jak nie, to by sobie wykopali.
I nie byłoby wtedy Żołnierzy Wyklętych, którzy przez kilkanaście lat walczyki ze sklepowymi i magazynierami Gminnych Spółdzielni organizując akcje ekspropriacyjne (bo w końcu jeść coś musieli).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!