wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Dziennik budowy S-17: Kiedy znikną ograniczenia prędkości?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2013, 17:38
Autor: Paweł Puzio

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Czytelnicy są zaniepokojeni dużą liczbą ograniczeń prędkości na ekspresówce S17 od Świdnika do Piask. Limity pojawiły się także na nowym zjeździe do miasta – al. Jana Pawła II

Piękna, szeroka, bezpieczna droga, a tu co rusz stoi ograniczenie do 70 km/h/. Po co? Przecież spokojnie można tam mknąć 110 na godzinę i to bez żadnego ryzyka. Dlaczego drogowcy nie zdejmą znaków ograniczenia prędkości – pyta Jerzy ze Świdnika.

Rzeczywiście, jadąc tym nowym fragmentem S17, co chwila kierowcy napotykają na ograniczenia prędkości, choć budowa drogi wydaje się zakończona. – Ustawiliśmy takie ograniczenia ze względu na prace budowlane związane z bezpieczeństwem. Podczas audytu stanu bezpieczeństwa na tym fragmencie S17, komisja zaleciła wykonanie betonowych barier przy kładkach czy wiaduktach. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany wykonawców i realizację zaleceń komisji przesunięto na ten rok. Wykonawca czeka na poprawę aury, aby przystąpić do prac – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Po wylaniu betonowych barier drogowcy połączą je z metalowymi barierkami ochronnymi i dopiero wówczas będą spełnione zalecenia komisji ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Po zakończeniu tych robót i odbiorze technicznym, kierowcy będą mogli cieszyć się wszystkimi walorami drogi ekspresowej – dodaje Nalewajko.

Kierowców interesuje również, dlaczego także na dwupasmowym fragmencie al. Jana Pawała II, tuż za ślimakiem w kierunku Świdnika, stoją ograniczenia do 50 km/h, podczas gdy na drodze jednopasmowej jest podniesienie do 70 km/h.

– Korzysta z tego policja, która łapie na "50” i wlepia słone mandaty – mówi pan Jacenty, kierowca ze Świdnika. – To jest wciąż teren budowy i na tym fragmencie będą budowane łączniki z S17. Stąd to ograniczenie. Kierowcy muszą po prostu przestrzegać oznakowania – kończy K. Nalewajko.

Trwa weryfikacja oznakowania

Od końca lutego poprzez specjalną aplikację (formularz elektroniczny) znajdującą się na stronie internetowej GDDKiA można w szybki sposób zgłaszać uwagi do obowiązującej na drogach krajowych organizacji ruchu. Chodzi przede wszystkim o zasadność i prawidłowość ustawionych pionowych znaków drogowych, oznakowania poziomego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego czy oznakowania robót drogowych.

Zgłoszenia będą weryfikowane przez GDDKiA i brane pod uwagę podczas monitorowania stanu organizacji ruchu. Użytkownik może zgłosić uwagę do oznakowania w sposób formalny (jeśli będzie oczekiwał udzielenia odpowiedzi) – wówczas będzie musiał skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej lub może zgłosić uwagę na formularzu kontaktowym (jeśli nie będzie oczekiwał informacji zwrotnej od GDDKiA).

Niezależnie od aplikacji internetowej, istnieje możliwość zgłaszania uwag, skarg czy wniosków innymi drogami (poczta, osobiście itp.) bezpośrednio do zarządcy ruchu na danej drodze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bert
Robin
bogu
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bert
bert (17 marca 2013 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurdę,ten Bartek to ma takie inicjały jak ja... Ale to nie ja, jakby co
Rozwiń
Robin
Robin (17 marca 2013 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='BartekS' timestamp='1363516240' post='746204']
O jakich łapankach i nabijaniu kabzy wy mówicie. Jest ograniczenie - stosujesz się, jeśli nie to licz się z konsekwencjami i tyle. Tak samo deb***na kampania przeciwko fotoradarom - albo płacicie, albo zaczynacie jeździć zgodnie z przepisami. Rozumiem, że jesteście też za zalegalizowaniem przestępstw, których sprawcy nie zostaną przyłapani na gorącym uczynku / nagraniu ?
[/quote]
Widzę spolegliwy Bartku, że ty jesteś z tych którym jak dołożą na plecki jeszcze kolejny podatek od powietrza to przytakniesz i będziesz go płacić, jak ci postawią na ekspresówce 20 km/h to też będziesz tak jechać bo tak widocznie ma być. My tu mówimy absurdzie TEJ sytuacji. Na tej drodze powinno być DAWNO ograniczenie do 120 km/h a nie do 70. Społeczeństwo ma dość tej głupoty,nieudacznictwa i wyzysku.
Rozwiń
bogu
bogu (17 marca 2013 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='panna' timestamp='1363517193' post='746213']
w ogóle od kiedy na drodze "ekspresowej" mogą być przystanki w biegu drogi? powinni je robić na drogach zbiorczych, a nie na głównej trasie!! chore!!
[/quote]

No niestety jest to jak najbardziej możliwe i zgodne z prawem. Takich esek z przystankami jest więcej. Chociażby S11 Poznań - Kórnik. Jak widać nie tylko na wschodzie takie jajca.
Rozwiń
PeGe
PeGe (17 marca 2013 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobra dobra...znaki znakami a czy ktoś widział jak się posypały pobocza ekspresówki. Nie chce panikować ale na własne oczy widziałem wyrwę pod asfaltem. Szkoda że nie zrobilem zdjęcia ale jeśli ktoś z redakcji chce mieć mocny temat to niech pojedzie drogą serwisową i zobaczy co sie dzieje na poboczu ekspresówki. Jechałem drogą serwisową od Wierzchowisk do Piask...na tym odcinku jest taka porządna wyrwa pod asfaltem powstała parę dni temu kiedy ściekała woda. Teraz, kiedy śniegu jest o wiele więcej jak wtedy to w trakcie odwilży wyrwa się poszerzy i powstaną nowe ubytki na innych odcinkach. Niech ktoś coś z tym zrobi bo szkoda aby nowa droga stała się ruiną.
Rozwiń
Gość
Gość (17 marca 2013 o 14:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dziennikarz śledczy' timestamp='1363521015' post='746234']
Wg.różnych statystyk,około 654,080 różnej maści kapucynów jest w tym kraju zwolnionych z płacenia mandatów,między innymi i tych za prędkość !! Płacą,i cały ten system stworzony jest tylko dla lemingów i innej maści frajerów .
[/quote]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!