sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Dziennik budowy S17: Drogowcy utrzymują tempo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2011, 08:06
Autor: (rp)

Prace na S17 (Lublin–Piaski) (Bartłomiej Żurawski)
Prace na S17 (Lublin–Piaski) (Bartłomiej Żurawski)

Gigantyczne prace ziemne, rozbiórka budynków kolidujących z trasą, budowa dróg dojazdowych – to tylko niektóre z robót przy budowie S17 w mijającym tygodniu.

>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Sielce–Bogucin

Trwają tam prace ziemne, w tym wymiana gruntu na terenach torfowych. Drogowcy zagęszczają podłoże, układają siatki geosyntetyczne pod nasypy.

– Wykonywane są fundamenty i ustawiane słupy linii wysokiego napięcia, której obecny przebieg koliduje z przyszła trasą ekspresową (przebudowa na odcinku ok. 7 km) – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Trwają prace przy obiektach inżynieryjnych. W okolicy węzła Bogucin budowana jest droga objazdowa, na którą przeniesiony zostanie ruch z DK17.

Usuwane są kolizje z obcymi instalacjami, rozbierane budynki kolidujące z przyszłą trasą. Robotnicy układają rurociągi kanalizacyjne. Trwa przetarg na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych.
 Bogucin–Dąbrowica

9 lipca wykonawca wszedł na plac budowy i na razie prowadzi prace przygotowawcze: pomiary geodezyjne i rozbiórkę domów.

Dąbrowica–Lubartów

– Oczekujemy na wydanie decyzji ZRID (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej – red.) mówi Krzysztof Nalewajko.) – 12 sierpnia ogłosiliśmy wybór najkorzystniejszej oferty: hiszpańsko-polskie konsorcjum FCC Construccion i Erbud wyceniło prace na blisko 490,6 mln zł. Zainteresowani mają 10 dni na złożenie protestu. Dokumentacja przetargowa trafi później do kontroli prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Lubartów–Witosa

14 lipca złożono wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o wydanie decyzji ZRID na odcinek 4.1 od węzła Dąbrowica do linii kolejowej z Lublina do Świdnika. – Otrzymaliśmy taka decyzję na pozostałą część. 22 lipca wysłano zaproszenia do zakwalifikowanych wykonawców z terminem składania na 1 września br. – informuje Nalewajko.

Witosa–Piaski

Prowadzone są prace ziemne związane z budową dróg dojazdowych i węzła Świdnik. Zagęszczane i osuszane jest podłoże. Układane są warstwy odsączające z kruszywa. Ułożono już próbny odcinek podbudowy przyszłej jezdni. Po sprawdzeniu jakości wykonanej warstwy będzie można rozpocząć układanie na całej trasie.

Trwa przekładka instalacji gazowniczych, elektrycznych i telekomunikacyjnych. Prowadzone są prace przy obiektach inżynieryjnych.

Wyłączono z ruchu odcinek od skrzyżowania z al. Lotników Polskich do początku obwodnicy Piask, kierowcy korzystają z drugiej jezdni w obu kierunkach. Wyłączono z ruchu również jeden pas na odcinku od skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka do budowanej kładki dla pieszych w Kalinówce. Jest już decyzja ZRID na zadanie 5a obejmujące budowę nowego dojazdu do Świdnika.

Ogłoszono przetarg na dzierżawę Miejsc Obsługi Podróżnych. Minister Infrastruktury utrzymał w mocy decyzję ZRID, co umożliwia biegłym powołanym przez wojewodę rozpoczęcie procedury szacowania wartości nieruchomości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
NowaPrawica
lukaszydlo
kola
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

NowaPrawica
NowaPrawica (19 sierpnia 2011 o 18:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Praca w obwodowej komisji wyborczej - ok 160 zł za 1 dzień (9 października).
dla powiatów: RYCKI, GARWOLIŃSKI (tylko) pisać na maila >>> aukcje.aes@gmail . com <<<

dla pozostałych powiatów proszę o kontakt z koordynatorem, który odpowiada twojemu miejscu zamieszkania
http://nowaprawica.org.pl/wybory2011/koordynatorzy
ważne do 28 sierpnia

KW Nowa Prawica
Rozwiń
lukaszydlo
lukaszydlo (19 sierpnia 2011 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wystarczy spojrzeć jak się remontuje ul. 3 Maja. Porażające postępy - ciekawe czy do przyszłego roku skończą ;p
Rozwiń
kola
kola (19 sierpnia 2011 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ci drogowcy pracują jak urzędnicy od 7.30 do 15.30 i nie widać by to była ciężka praca, najlepiej zamknąć odcinek 15km a tak naprawdę pracę są prowadzone na odcinki 1km. gratuluję pracodawcy który nie wymaga i na kierowców gdzieś
Rozwiń
jan
jan (19 sierpnia 2011 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prosił bym dziennikarzy by pisali fakty a nie z rozmowę telefoniczną z kierownikiem budowy który koloryzuje i upiększa mówiąc nieprawdę, wystarczy postawić kamerę na jeden dzień i wtedy zobaczycie że tam się pracę szanuje a kasa wpływa na konto jak by prywatnie ktoś taką firmę zatrudnił której jeden robi a reszta stoi i się patrzy to szybko by panom podziękował już nie wspomnę za jakie pieniądze oni to robią. ta cała budowa to wielki chaos, a już nie wspomnę ile oni krwi napsują kierowcom..
Rozwiń
użytkownik...
użytkownik... (19 sierpnia 2011 o 14:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='To nie tak' timestamp='1313755148' post='515940']
Żeby nie było - jestem za budową jak najszybszą, znoszę cierpliwie zwężki, utrudnienia itp., ale za wczorajszy korek spowodowany tym, że jakiś kierowniczyna czy inny zadecydował o wbijaniu kafarem w godzinach szczytu grodzic stalowych i kierowali ręcznie ruchem tworząc przy tym kilkukilometrowe korki to bym powiesił kogoś za lewe jajo.
W Polsce wszyscy się cieszą, że będą drogi i cierpią, ale w Niemczech czy tam gdzie jest cywilizacja takie rzeczy robi się w nocy czy też w porze minimalnego ruchu...
[/quote]

Masz rację,to tylko ludzka głupota,ale powiedz mi proszę dlaczego chcesz wieszać za lewe jajo,a nie prawe czy też jaja?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!