Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2012 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Dziennik budowy S17. Ekspresówką pojedziemy za rok (raport)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 18 A A
Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1
Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1

66,8 kilometrów jazdy ekspresówką – na to czekają tysiące lubelskich kierowców. Cały odcinek S17 Sielce-Piaski ma być gotowy za rok. Ale wybierzmy się w podróż tą trasą już dziś

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sielce-Bogucin

Jedziemy od Warszawy, na S17 wjeżdżamy przez węzeł Sielce. Do węzła Bogucin mamy 23 kilometry dwupasmowej drogi. Łącznie z lokalną infrastrukturą wybudowano tu 34,4 km nowych dróg. Ten odcinek ma być gotowy na początku kwietnia 2013 roku, a wartość jego budowy to 797,5 mln zł. Wykonawcą jest Mota-Engil Central Europe.

Trasa biegnie z boku "starej” drogi krajowej nr 12/17, po jej północno-wschodniej stronie. Na trasie wybudowano 7 mostów, 13 wiaduktów drogowych, 29 przejść dla zwierząt. Po drodze kierowcy mogą odpocząć, zatankować auto na dużych parkingach – Markuszów Południe i Północ. Po drodze kierowcy mijają 10,2 km ekranów akustycznych.

Bogucin-Dąbrowica

Z węzła Bogucin jedziemy w kierunku węzła Dąbrowica. Ten odcinek S17 ma 7,7 km długości. Wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman, a wartość projektu to 415 mln zł. Termin ukończenia prac to 8 czerwca 2013 r. Odcinek kończy się za olbrzymim węzłem Dąbrowica, w kierunku węzła Lubartów, za przecięciem z istniejącą drogą krajową nr 12/17 w Baraku.

Od strony węzła Dąbrowica w kierunku miasta zostanie wybudowany też fragment dojazdu do al.
Solidarności w Lublinie.

Na tym odcinku powstanie dziewięć obiektów inżynierskich, w tym 1 most, 8 wiaduktów oraz 13 przejść dla zwierząt. Ekrany akustyczne na tym odcinku mają długość 7,5 km.

Dąbrowica-Lubartów

Za węzłem Bogucin wjeżdżamy na faktyczną obwodnicę Lublina, pomiędzy węzłami Dąbrowica-Lubartów. Przed nami 10,2 km głównej trasy, ale łącznie z całą infrastrukturą (drogi dojazdowe, poprzeczne, węzły, skrzyżowania) powstało tu 27,3 km nowych dróg.

Jadąc tym odcinkiem mijamy 14 wiaduktów drogowych, 3 kładki dla pieszych, 8 przejść dla zwierząt. Po drodze mamy węzeł w Jakubowicach – na przecięciu z drogą wojewódzką nr 809 w kierunku Lublina (do ul. Poligonowej), węzeł Lubartów – na przecięciu z projektowaną drogą ekspresową S 19 relacji Białystok-Rzeszów i planowaną drogą krajową klasy GP w kierunku Lublina (do al. Spółdzielczości Pracy). Ekrany akustyczne na tym odcinku mają 13,6 km długości. Termin ukończenia prac to 14 Grudnia 2013 r.

Lubartów-Witosa

Po chwili jesteśmy na kolejnym fragmencie obwodnicy Lublina, pomiędzy węzłami Lubartów i Witosa. Ten odcinek ma 12,8 km długości, ale łącznie z całą infrastrukturą to 19,1 km nowych dróg. Jedziemy trasą po nowym przebiegu, wybudowaną w szczerym polu.

Na tym odcinku mijamy 8 wiaduktów i blisko kilometrową estakadę nad doliną Bystrzycy.
Kierowcy mogą zjechać z trasy na węźle Włodawa (ulokowanym na przecięciu z istniejącą drogą krajową nr 82, przy os. Borek) lub na węźle Mełgiewska (na przecięciu z nową ulicą Mełgiewską i Witosa). Po drodze mijamy ok. 5,1 km ekranów akustycznych. Te dwa odcinki, za nieco ponad 1,1 mld zł wykonuje hiszpańska firma Dragados. Termin ukończenia prac to 14 Grudnia 2013 r.

Witosa-Piaski

Tuż za węzłem Witosa wjeżdżamy na wyremontowaną S17 do początku obwodnicy Piask. Jej długość to 13,1 km (z infrastukturą to łącznie 33 km). Wartość tego odcinka to 460 mln zł, wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman. Powstało 15 obiektów inżynierskich, w tym cztery mosty, pięć wiaduktów, sześć kładek dla pieszych.

Kierowcy mogą wjechać do Świdnika z drogi serwisowej oraz przez węzeł Świdnik, na przecięciu ulicy Kusocińskiego. Wzdłuż drogi powstało 19 km ekranów akustycznych. Termin oddania tego odcinka mija dzisiaj, ale trwają ostatnie prace związane z bezpieczeństwem (ustawianie barier). Ruch po głównej jezdni odbywa się bez przeszkód.

S17 w liczbach

66,8-kilometrowego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina kosztowało 3,6 mld zł, z czego z Unii dołożyła 2,7 mld zł. Podczas budowy lubelskiego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina wyburzono 350 budynków – 135 mieszkalnych, 174 gospodarczych, 39 altan działkowych i lecznicę weterynaryjną oraz posterunek policji. Powstało blisko 50 wiaduktów, w tym prawie kilometrowa estakada nad Bystrzycą Jakubowicką, 10 mostów, kilka przejazdów gospodarczych, ok. 60 km ekranów akustycznych, kilkadziesiąt różnej wielkości przejść dla zwierząt nad i pod trasą szybkiego ruchu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pawel / 10 lutego 2013 o 11:48
Powyżej jest napisane, że odcinek Lubartów-Witosa powstaje w "szczerym polu" a tutaj: 'http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130104/NEWS01/130109868' , że: "[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Jest to fragment S17 poprowadzony po całkowicie nowym śladzie, w terenie mocno zurbanizowanym". Macie tam "mocno zurbanizowane szczere pola"?.........[/size][/font][/color]
Avatar
pol / 29 grudnia 2012 o 10:12
trzeba było budować ekspresówkę do samj warszawy zamiast lotniska w lublinie lepiej byśmy na tym wyszli.
Avatar
dm / 29 grudnia 2012 o 09:17
Obwodnica Lublina ma półroczne opóźnienie będzie otwarta najwcześniej w połowie 2014. Pisałem o tym w komentarzach ze Dragados to beznadziejna firma
Avatar
n / 29 grudnia 2012 o 09:08
po co piszą nieprawdę jak już przesuneli obwodnicę na luty 2014 o czym.........pisali. zresztą pisane było że obwodnica ma 6 mies w plecy we wrzesniu tego roku i ze jest od nadzorem gddik w wawie....kopiuj wklej i jest fajnie jak widać
Avatar
panisko / 28 grudnia 2012 o 20:37
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1356705130' post='714080']
A GDZIE WZMIANKA ŻE MIAŁA BYĆ S17 NA EURO 2012 ALE TUSK JAK ZAWSZE OBIECAŁ A POTEM NAS OLAŁ?
[/quote]
to zwykły nieudacznik i kłamca liżący d... unijnych leserom
Avatar
sir / 28 grudnia 2012 o 20:33
POpaprańcy nie wykorzystali ogromnych środków tzw. unijnych o czym ludziska zapewne nie macie pojęcia,za Kaczora benzyna była po 3,50 zł/litr przy dużo wyższej cenie baryłki, teraz widać jakimi nieudacznikami są platfusy z PO. Wstydzę się, że mamy takiego przygłupiego premiera!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:45
[quote name='z' timestamp='1356716750' post='714160']
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[/quote]
te tirowiec sie znalazl
Avatar
z / 28 grudnia 2012 o 18:45
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im teg... rozwiń
Avatar
Hypopotam / 28 grudnia 2012 o 17:37
[quote name='fl' timestamp='1356710898' post='714116']

rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
[/quote]

Na szczescie Kaczynski rzadzil 1,5 roku, o 1,5 roku za duzo!
Avatar
fl / 28 grudnia 2012 o 17:08
[quote name='Lucas' timestamp='1356706107' post='714085']
Ile Kaczyńskie wypodował? 700mm autostrady A4 pod Krakowym. Tyle w temacie.
[/quote]
rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
Avatar
pawel / 10 lutego 2013 o 11:48
Powyżej jest napisane, że odcinek Lubartów-Witosa powstaje w "szczerym polu" a tutaj: 'http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130104/NEWS01/130109868' , że: "[color=#4D4D4D][font=arial][size=4]Jest to fragment S17 poprowadzony po całkowicie nowym śladzie, w terenie mocno zurbanizowanym". Macie tam "mocno zurbanizowane szczere pola"?.........[/size][/font][/color]
Avatar
pol / 29 grudnia 2012 o 10:12
trzeba było budować ekspresówkę do samj warszawy zamiast lotniska w lublinie lepiej byśmy na tym wyszli.
Avatar
dm / 29 grudnia 2012 o 09:17
Obwodnica Lublina ma półroczne opóźnienie będzie otwarta najwcześniej w połowie 2014. Pisałem o tym w komentarzach ze Dragados to beznadziejna firma
Avatar
n / 29 grudnia 2012 o 09:08
po co piszą nieprawdę jak już przesuneli obwodnicę na luty 2014 o czym.........pisali. zresztą pisane było że obwodnica ma 6 mies w plecy we wrzesniu tego roku i ze jest od nadzorem gddik w wawie....kopiuj wklej i jest fajnie jak widać
Avatar
panisko / 28 grudnia 2012 o 20:37
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1356705130' post='714080']
A GDZIE WZMIANKA ŻE MIAŁA BYĆ S17 NA EURO 2012 ALE TUSK JAK ZAWSZE OBIECAŁ A POTEM NAS OLAŁ?
[/quote]
to zwykły nieudacznik i kłamca liżący d... unijnych leserom
Avatar
sir / 28 grudnia 2012 o 20:33
POpaprańcy nie wykorzystali ogromnych środków tzw. unijnych o czym ludziska zapewne nie macie pojęcia,za Kaczora benzyna była po 3,50 zł/litr przy dużo wyższej cenie baryłki, teraz widać jakimi nieudacznikami są platfusy z PO. Wstydzę się, że mamy takiego przygłupiego premiera!!!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:45
[quote name='z' timestamp='1356716750' post='714160']
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[/quote]
te tirowiec sie znalazl
Avatar
z / 28 grudnia 2012 o 18:45
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im tego nie darują.
A swoją drogą bez zachodniej części obwodnicy o d.. ę potłuc te całą niby obwodnicę, jak jadąc np.TIR-em z Białegostoku do Rzeszowa i tak przez miasto będą się kołatać.
Zgroza !!!
[quote name='Arek' timestamp='1356708432' post='714098']
No miejmy nadzieje że przed listopadem 2013 złożą zezwolenie (ZNRiD) na budowę w. Dąbrowica - w. Konopnica ok 10 km S19 (tzw zachodniej obwodnicy Lublina) bo szkoda gotowej już dokumentacji i decyzji środowiskowej z którą po tym terminie będą problemy. Mam nadzieje że GDDKiA dotrzyma słowa i przynajmniej proceduralnie rozpocznie budowę zachodniej obwodnicy Lublina w połowie 2013 r.
[/quote]
Trzeba przyznać że jak tak nie będzie, ludziska im teg... rozwiń
Avatar
Hypopotam / 28 grudnia 2012 o 17:37
[quote name='fl' timestamp='1356710898' post='714116']

rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
[/quote]

Na szczescie Kaczynski rzadzil 1,5 roku, o 1,5 roku za duzo!
Avatar
fl / 28 grudnia 2012 o 17:08
[quote name='Lucas' timestamp='1356706107' post='714085']
Ile Kaczyńskie wypodował? 700mm autostrady A4 pod Krakowym. Tyle w temacie.
[/quote]
rzad Kaczynskiego trwal 1,5 r,gamoniu a Tusk rzadzi juz 6 lat
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 1 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 78 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!