wtorek, 20 marca 2018 r.

Lubelskie

Dziennik Budowy S17: Jeszcze tylko kilka miesięcy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 czerwca 2012, 17:25
Autor: (p.p.)

S17: 12 listopada 2012 roku – to data oddania do użytku pierwszego odcinka drogi ekspresowej S17 na Lubelszczyźnie.

Konsorcjum Budimex i Ferrovial Agroman – wykonawcy tego odcinka – uwijają się jak w ukropie, aby dotrzymać terminu. Odcinek od Węzła Witosa do początku obwodnicy Piask powstaje kosztem blisko 400 mln zł.

Dotychczasowy odcinek drogi krajowej nr 17 pomiędzy Lublinem a początkiem obwodnicy Piask, długości 12 km, jest przebudowywany do parametrów drogi ekspresowej. W ramach inwestycji powstaną m.in.: drogi dojazdowe wzdłuż trasy ekspresowej, nowy wjazd do Świdnika, miejsca obsługi podróżnych i ekrany akustyczne.

– Obecnie trwa wbijanie około 5500 tysiąca pali właśnie pod budowę ekranów akustycznych – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy jednak pytają, co na tym newralgicznym odcinku będzie się działo podczas Euro. – Roboty będą prowadzone tak, aby nie utrudniać ruchu pojazdów W razie korków będzie interweniować policja, która ręcznie pokieruje ruchem – dodaje Nalewajko.

Kibicom przypominamy o specjalnej infolinii drogowej (tel.: 19 111) dostępnej w całej Polsce, gdzie można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach, warunkach pogodowych i drogowych.

Można także skorzystać z mapy już jest dostępnej w Internecie na stronach dedykowanych Euro 2012: www.polishguide2012.pl, a także w specjalnym serwisie dla kierowców na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: www.gddkia.gov.pl. (mapa planowania podróży).


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Chełmianin N
licznik
grzecho
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Chełmianin N
Chełmianin N (10 czerwca 2012 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Autorek p.p-e znalazł Lubelszczyznę i pochwalić się chce.
Teraz Jaśnie Panie określ jej teren,bo to jest łatwe zdanie.
Z tego wynika,że Waści wiedza jest,już na takim etapie,
że wystarczy naukowo potwierdzić i wskazać Ją na mapie.
Rozwiń
licznik
licznik (10 czerwca 2012 o 10:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"5500 tysiąca pali" to wychodzi 5,5 miliona pali - dziennikarze powinni umieć posługiwać się językiem polskim - albo tylko liczba 5500 albo 5,5 tysiąca...
Rozwiń
grzecho
grzecho (10 czerwca 2012 o 00:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już po ostatniej zimie było widac jak są prowadzone prace na tym odcinku , nowa trasa popękana i jusz są łaty po naprawach, kto to widział żeby jeden pas ruchu jezdni zrywać całkowicie a drugi tylko z frezować i na tych dwóch budować nowa ekspresówkę , to jak to ma wytrzymać nasze zimy, już po pierwszej mrozniejszej zimie trzeba będzie naprawiać. A tą drugą stronę widzę robią tak samo . Nie będzie diobrze. I nikt z nadzoru budowy tego nie widzi.
Rozwiń
Janusz
Janusz (9 czerwca 2012 o 19:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Słuszna uwaga to jest 5 miesięcy a nie sześć.
Życzę szczęścia wykonawcy w dotrzymaniu terminu.
Osobiście to czarno to widzę ale może i u nas się zjawią maszyny które kładą nawierzchnię na całej szerokości i stanie się cud.
Rozwiń
AntyPoPiS
AntyPoPiS (9 czerwca 2012 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chcę złożyć skargę do MSWiA i do Prokuratury zawiadomienie w sprawie nie dopełnienia obowiązków służbowych oraz "pośrednie" przyczynienie się do uszczuplenia skarbu państwa na kwoty sięgające kilku milionów złotych poprzez nie reagowanie na nielegalny handel wyrobami tytoniowymi bez polskiej akcyzy przez Komendanta Lubelskiej Policji Mł. Insp. Sławomira Góździa oraz Komendanta Straży Miejskiej oraz inne służby skarbowo-celne z Lublina.

Świadome nie reagowanie na te procedery przez wiele lat sprawiało że od wyrobów oferowanych przez handlarzy nie była odprowadzana akcyza a ilość papierosów sprzedanych przez ostatnie lata przez kilkanaście osób jest bardzo ogromna i bardzo trudna do oszacowania.

Materiałów obciążających lubelskich "stróżów prawa" jest nawet w internecie mnóstwo a jeśli komuś trzeba dowodu to proponuję przejść się po okolicy PKSu i zobaczyć jak w biały dzień w centrum miasta jawnie w reklamówkach wypełnionych po brzegi na ręku kilkanaście osób oferuje papierosy z przemytu od wielu lat.

Niestety nie jestem dobry z prawa i dlatego poszukuję kancelarii która byłaby skłonna za symboliczną opłatą pomóc w napisaniu wniosku, skompletowaniu dowodów oraz przejścia przez te rozprawy i problemy jakie zapewne będę miał z powodu "igrania z ogniem".

Wiele osób zapewne będzie uważało mnie za co najmniej idiotę lecz jeśli jest ktoś z prawników komu nie jest obojętny wizerunek Lublina i jego problemy to proszę o kontakt na e-mail stopbezprawiuwlublinie@interia.pl lub z nr. telefonu i ewentualnie propozycją jak to widzi i jak to rozegrać.

Na pewno z czasem to spowoduje rozgłośnie sprawy przez media dlatego proszę o kontakt zdecydowane i doświadczone kancelarie które dzięki temu mogą się sprawdzić w naprawdę ciężkim przypadku.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!