poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lubelskie

Dziennik budowy S17: Kolejne objazdy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 listopada 2012, 19:55
Autor: Paweł Puzio

 (GDDKiA)
(GDDKiA)

Kierowcy jadący po drogach przecinających się z budowaną S17 na pewno natkną się na objazdy.

– Działają już objazdy w Turce, na przecięciu z drogą krajową nr 82, w Elizówce na 19. Lada dzień ruszy kolejny objazd w Panieńszczyźnie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Objazdy w Elizówce i Turce będą funkcjonować do końca budowy S17.

Budowa drogi sprawia sporo problemów mieszkańcom terenów sąsiadujących z inwestycją. Na ulicach Pliszczyńskiej i Łysakowskiej słychać narzekanie na błoto. – Ulica Pliszczyńska w okolicach placu budowy obwodnicy przypomina wiejski gościniec. A nasze auta wyglądają jak wojskowe pojazdy po testach na błotnistym poliginie. To niebezpieczne, bo po deszczu jest bardzo ślisko – mówi pan Edward.

Drogowcy spieszą się, aby jak najwięcej zrobić przed zimą. Na odcinku nr 1, od węzła Sielce do węzła Bogucin (termin oddania do użytku to marzec 2013), drogowcy rozkładają kolejne warstwy asfaltu. Niewykluczone, że roboty zostaną ukończone jeszcze w tym roku.

Na zadaniu nr 2, od węzła Bogucin do węzła Dąbrowica wraz przedłużeniem w kierunku granic Lublina, prace są także poważnie zaawansowane. Termin oddania tego odcinka to czerwiec 2013 r.

Zadania 3 i 4, czyli odcinek pomiędzy węzłami Dąbrowica–Lubartów–Witosa wykonuje hiszpańska firma Dragados. Termin oddania to koniec 2013 roku.

– Trwają tam roboty ziemne. Coraz bardziej widać wychodzące z ziemi obiekty inżynierskie. Trwają także intensywne prace przy budowie kilometrowej estakady przez dolinę Bystrzycy – mówi Nalewajko.

Najbardziej zaawansowane prace są na odcinku piątym, od węzła Witosa do Piask. Trwają tam prace wykończeniowe. Kierowcy już jeżdżą (nieformalnie) wiaduktem na S17, łączącym drogę serwisową z aleją Lotników Polskich. Wykonawca tej drogi, firma Budimex, ma czas do końca roku, aby oddać tę drogę do użytku.

S17 w liczbach

• Koszt budowy 66,8-kilometrowego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina to 3,6 mld zł. Unijne dofinansowanie to 2,7 mld zł.
• Podczas budowy lubelskiego odcinka S17 wraz z obwodnicą Lublina wyburzono 350 budynków: 135 mieszkalnych, 174 gospodarcze, 39 altan działkowych, lecznicę weterynaryjna oraz posterunek policji.
• Powstaje blisko 50 wiaduktów, w tym prawie kilometrowa estakada nad Bystrzycą Jakubowicką, 10 mostów, kilka przejazdów gospodarczych, ponad 60 km ekranów akustycznych, kilkadziesiąt przejść dla zwierząt nad i pod trasą szybkiego ruchu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wuwek
jan
fiej
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wuwek
wuwek (26 kwietnia 2014 o 11:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czyli kilometr drogi kosztuje 54 miliony złotych ???!!!

Rozwiń
jan
jan (18 listopada 2012 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.... i beda jeszcze wieksze za sprawa głownego wyjazdowego ronda ze swidnika z jednym pasem - swoja droga przy lotnisku 2 ronda sa po dwa pasy - gdzie wyobraznia !!!
Rozwiń
fiej
fiej (17 listopada 2012 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nieformalnie to na wiadukcie od Lotników to już są nawet korki... Dziki kraj.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!