Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 listopada 2012 r.
16:35
Edytuj ten wpis

Dziennik budowy S17: Koniec utrudnień i gigantyczny węzeł

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 5 A A
 (GDDKiA)
(GDDKiA)

Mamy dobre informacje. Od jutra nie powinno być większych kłopotów z dojazdem do Świdnika

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Praktycznie wszystkie roboty przy drogach serwisowych przy S17 na piątym odcinku (węzeł Witosa – obwodnica Piask) na świdnickim fragmencie powinny być zakończone. – Od soboty będzie już tylko lepiej na tym odcinku drogi – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Gotowe jest także rondo, które zepnie budowaną przy lesie aleję Solidarności z Lotników Polskich w Świdniku. Ta droga powinna być gotowa do końca miesiąca.

Warto zwrócić uwagę, że dobiegają do końca prace na pierwszym odcinku S17 Sielce – Bogucin. – Na tym fragmencie trwa układanie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu oraz ku końcowi mają się prace przy montażu ekranów ochronnych – dodaje Krzysztof Nalewajko.
Drogowcy intensywnie pracują przy budowie potężnego węzła Dąbrowica (na zdjęciu).

– Będzie to największy węzeł na 66,8-kilometrowym odcinku S17. Po ukończeniu będzie to imponująca budowla. Na niektórych odcinkach kierowcy pojadą nawet czterema pasami w jednym kierunku. Węzeł umożliwi szybkie, bezkolizyjne włączania się do ruchu – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
grzmot / 24 listopada 2012 o 11:53
nowa droga nowy węzeł Świdnik, a tu znowu tyle ,,śmieciarskich reklam" i to przy samej jezdni... Jeśli coś takiego wpadnie mi pod koła i spowoduje wypadek to pozwę zarządcę drogi i właściciela z powództwa cywilnego. DENERWUJĄ MNIE RÓWNIEŻ TE ŚWIECĄCE CZERWONE LEDY PRZY TRASIE, gdyby doszło z moim udziałem w tym rejonie do stłuczki, pozwę i ich, że mnie oślepili..... Ja też mogę..
Avatar
SKRZYDŁO / 24 listopada 2012 o 09:08
[size=3]czy cos wiadomo o [size=4]ostatnim odcinku obwodnicy tj DĄBROWICA - KONOPNICA[/size]?moze ktoś napisałby co sie tam dzieje?[/size]
Avatar
truo / 23 listopada 2012 o 22:40
Zaraz zlecą się tu lubelscy eksperci i wieloletni budowniczowie dróg ekspresowych z naszego regionu. Ja tylko dodam, że na początku pierwszego odcinka Sielce - Bogucin widać już masywny ekran (pewnie będzie wyświetlać informacje z trasy, temperaturę, ostrzeżenia itd.). Zaś węzeł w Dąbrowicy wygląda prawie jak ten "autostradowy" w Strykowie. Pozostaje tylko cierpliwie czekać na zakończenie prac .
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 22:21
Ponarzekaj sobie prostaku, bo ta droga do niczego tobie się nie przyda. Trzeba by było przecież umyć się i wyjść z obory.
Avatar
św / 23 listopada 2012 o 20:31
dobry humor nie opuszcza tego kolesia , czy mogą być większe?. mogą jestem pewien na 100%, budowa ekspresówki skończy się za rok a do tego czasu gddia postara sie o niespodzianki dla kierowców
Avatar
grzmot / 24 listopada 2012 o 11:53
nowa droga nowy węzeł Świdnik, a tu znowu tyle ,,śmieciarskich reklam" i to przy samej jezdni... Jeśli coś takiego wpadnie mi pod koła i spowoduje wypadek to pozwę zarządcę drogi i właściciela z powództwa cywilnego. DENERWUJĄ MNIE RÓWNIEŻ TE ŚWIECĄCE CZERWONE LEDY PRZY TRASIE, gdyby doszło z moim udziałem w tym rejonie do stłuczki, pozwę i ich, że mnie oślepili..... Ja też mogę..
Avatar
SKRZYDŁO / 24 listopada 2012 o 09:08
[size=3]czy cos wiadomo o [size=4]ostatnim odcinku obwodnicy tj DĄBROWICA - KONOPNICA[/size]?moze ktoś napisałby co sie tam dzieje?[/size]
Avatar
truo / 23 listopada 2012 o 22:40
Zaraz zlecą się tu lubelscy eksperci i wieloletni budowniczowie dróg ekspresowych z naszego regionu. Ja tylko dodam, że na początku pierwszego odcinka Sielce - Bogucin widać już masywny ekran (pewnie będzie wyświetlać informacje z trasy, temperaturę, ostrzeżenia itd.). Zaś węzeł w Dąbrowicy wygląda prawie jak ten "autostradowy" w Strykowie. Pozostaje tylko cierpliwie czekać na zakończenie prac .
Avatar
Gość / 23 listopada 2012 o 22:21
Ponarzekaj sobie prostaku, bo ta droga do niczego tobie się nie przyda. Trzeba by było przecież umyć się i wyjść z obory.
Avatar
św / 23 listopada 2012 o 20:31
dobry humor nie opuszcza tego kolesia , czy mogą być większe?. mogą jestem pewien na 100%, budowa ekspresówki skończy się za rok a do tego czasu gddia postara sie o niespodzianki dla kierowców
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 74 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 26

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 49 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!