Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 maja 2011 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Dziennik budowy S17. Tu pchają, tam przekładają

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A
Na odcinku Sielce–Bogucin archeolodzy pracują na trzech stanowiskach
Na odcinku Sielce–Bogucin archeolodzy pracują na trzech stanowiskach

Na pięciu odcinkach budowanej trasy S-17 wciąż coś się dzieje. Na pierwszym i ostatnim fragmencie widać już postępujące prace, na trzech pozostałych trwają postępowania urzędowe lub prace projektowe. Na odcinku Sielce – Bogucin widać postęp w pracach ziemnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Już na jednej trzeciej długości tego odcinka spychacze zdjęły wierzchnią warstwę ziemi. Rozpoczęły się także prace przy obiektach inżynieryjnych. Budowane są drogi objazdowe w miejscach, gdzie budowa przecina drogi lokalne – mówi Krzysztof Nalewjako, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Prowadzone są cały czas prace geodezyjne, pomiary geologiczne pod każdym obiektem mostowym. Archeolodzy pracują na trzech stanowiskach.

Zadanie nr 2 (Bogucin Dąbrowica) cały czas jest kontrolowane przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych pod kątem postępowania przetargowego.

– Dopiero po zakończeniu kontroli będzie można podpisać umowę z wykonawcą prac. To nastąpi w połowie czerwca – dodaje Nalewajko.

W przypadku odcinka od węzła Dąbrowica do węzła Witosa drogowcy złożyli wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o wydanie decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej).

– Rozpoczęły się prace przy likwidacji nieczynnego odwiertu gazowego, leżącego w pobliżu planowanej lokalizacji węzła Lubartów.

W przypadku zadania nr 4 (Dąbrowica–Witosa) wykonawca kończy prace projektowe fragmentu od węzła Dąbrowica do linii kolejowej z Lublina do Świdnika. W drugiej części tego zadnia toczy się postępowanie o wydanie decyzji ZRID. Najwięcej dzieje się na odcinku od Witosa do Piask.

– Prowadzone są prace ziemne związane z budową dróg dojazdowych i węzła Świdnik. Trwa przekładka instalacji gazowniczych, elektrycznych i telekomunikacyjnych. Frezowana jest dotychczasowa nawierzchnia jezdni prowadzącej w kierunku Piask – wylicza Nalewajko.

Z tego powodu wyłączone z ruchu są dwa odcinki: od skrzyżowania z al. Lotników Polskich do Krępca i od Bystrzejowic do Piask.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kawo / 29 maja 2011 o 07:12
dlatego trzeba zaczac od siebie moze ktos jeszcze przy okazji zrozumie
Avatar
Dzordz Zbozowiec / 28 maja 2011 o 09:12
[quote name='kawo' timestamp='1306557051' post='483229']
to takie polskie - ja i tak wiem lepiej
[/quote]
to takie polskie obrazac kogos w internecie bo w realnym zyciu nie ma sie tyle odwagi. "Ja i tak wiem lepiej"

A jazda na suwak moze i ma racje bytu, zgoda ale do tego trzeba nauczyc wszystkich ludzi a klepanie o tym w dzienniku wschodnim, pozatym w tym kraju tyle remontow jest ze jak sie nauczysz to za rok zapomnisz...
Avatar
kawo / 28 maja 2011 o 06:30
[quote name='Dzordz Zbozowiec' timestamp='1306527756' post='483193']
Wole byc wiesniakiem niz takim swiatowcem, znawca jazdy z metropolii Lublina hahaha. A tak sie sklada ze ostatnio prowadzone byly testy jazdy i Lublin z Toba zapewne na czele wypadl na 5 prob bodajze w 3-4 najgorzej ze wszsystkich miast wiec nie ucz innych jezdzic jak sam nie potrafisz i sobie suwak zapnij bo madrosci Ci z glowy wyleca. Pozdrawiam:)
[/quote]


to takie polskie - ja i tak wiem lepiej
Avatar
Dzordz Zbozowiec / 27 maja 2011 o 22:22
[quote name='olo' timestamp='1306479999' post='482946']
Ale z ciebie wieśniak.Powszechnie wiadome jest,że należy korzystać ze wszystkich pasów a jeśli któryś się kończy to wtedy samochody wpuszczają się na tzw.suwak.W ten sposób ruch jest płynny.Ale przez takich buraków jak ty robią się korki bo taki jełop wyznaje zasadę "rozbiję się a nie wpuszczę cwaniaczka!"
Typowe wieśniackie myślenie.Pewnie do tej pory jeździłeś po swojej wsi furmanką a w soboty WSK-ą na zabawę.
[/quote]
Wole byc wiesniakiem niz takim swiatowcem, znawca jazdy z metropolii Lublina hahaha. A tak sie sklada ze ostatnio prowadzone byly testy jazdy i Lublin z Toba zapewne na czele wypadl na 5 prob bodajze w 3-4 najgorzej ze wszsystkich miast wiec nie ucz innych jezdzic jak sam nie potrafisz i sobie suwak zapnij bo madrosci Ci z glowy wyleca. Pozdrawiam:)
[quote name='olo' timestamp='1306479999' post='482946']
Ale z ciebie wieśniak.Powszechnie wiadome jest,że należy korzystać ze wszystkich pasów a jeśli któryś się kończy to wtedy samochody wpuszczają się na tzw.suwak.W ten sposób ruch jest płynny.Ale przez takich buraków jak ty robią się korki bo taki jełop wyznaje zasadę "rozbiję się a nie wpuszczę cwaniaczka!"
Typowe wieśniackie myślenie.Pewnie do tej pory jeździłeś po swojej wsi furmanką a w soboty WSK-ą na zabawę.
[/quote]
Wole... rozwiń
Avatar
michał / 27 maja 2011 o 16:33
jasne że sówak jest ok" ale mało kto o tym wie
Avatar
Gość / 27 maja 2011 o 14:39
Fajnie! Niech budują! Sugeruje tylko zmienic nazwe wezla "Przybysławice" na "Nałęczów".
Avatar
karol / 27 maja 2011 o 14:11
Na problem trzeba popatrzec szerzej - ja akurat jezdze od kazimierzówki i jadąc prawym pasem mie zjezdzam na swiatłach bo za skrzyżowaniem nie ma miejsca bo prawy pas blokuje świdnik i musze jechac lewym upss i gdzieś sie wlączyć - a zasada w krajach rozwinietych jest taka ze pas przejezdny przepuszcza tych z zamknietego na zmiane tak zwany suwak czy zamek blyskawiczny - polecamn jest szybciej o 30% i przede wszystkim SPOKOJNIEJ szerokośći
Avatar
ty / 27 maja 2011 o 13:52
S-17 dla samochodów osobowych będzie bezpłatna, natomiast co do samochodów ciężarowych nie jestem pewien.
Avatar
krewetka / 27 maja 2011 o 12:51
A ja mam pytanie czy ktoś słyszał o tym ze droga S-17 ma byc płatna ???? czy to tylko jakies plotki ....
Avatar
Nabuchodonozor / 27 maja 2011 o 11:03
[quote name='Dzordz Zbozowiec' timestamp='1306477875' post='482933']
Wystarczy odrobina kultury wsrod kierowcow jadacych w strone Swidnika w Kalinowce. Jakby wszyscy jechali prawym pasem to ruch bylby plynny wolny ale plynny ale jak sa cwaniaczki ktorzy wiedza ze jest jedna strona drogi zamknieta a pchaja sie do przodu przez co powoduja ze ktos ich puszcza przez co zatrzymuje caly ruch to wlasnie przez tego cwaniaczka sie robi korek i przez watpliwa kulture kierowcy ktory go puszcza.

AntyPozdrowinia dla frajera z peugota kombi na warszawskich blachach z denna grzywka w za duzym garniturze, kotry nie mial nawet na tyle odwagi zeby sie odwrocic mimo ze sie go strabilo przez 30 sekund to i tak sie dalej pchal, nastepnym razem masz przerysowany bok buraku! Nauczysz sie stac jak reszta w kolejce i nie tamowac ruchu.
[/quote]
Chłopie, wyjedź ze swojego jednojezdniowego pierdziszewa gdzieś dalej w Polskę (już nie piszę za granicę) i zobacz jak się jeździ. Potem pouczaj, bo wiocha z ciebie wyłazi....
[quote name='Dzordz Zbozowiec' timestamp='1306477875' post='482933']
Wystarczy odrobina kultury wsrod kierowcow jadacych w strone Swidnika w Kalinowce. Jakby wszyscy jechali prawym pasem to ruch bylby plynny wolny ale plynny ale jak sa cwaniaczki ktorzy wiedza ze jest jedna strona drogi zamknieta a pchaja sie do przodu przez co powoduja ze ktos ich puszcza przez co zatrzymuje caly ruch to wlasnie przez tego cwaniaczka sie robi korek i przez watpliwa kulture kierowcy ktory go puszcza.

AntyPozdrowini... rozwiń
Avatar
kawo / 29 maja 2011 o 07:12
dlatego trzeba zaczac od siebie moze ktos jeszcze przy okazji zrozumie
Avatar
Dzordz Zbozowiec / 28 maja 2011 o 09:12
[quote name='kawo' timestamp='1306557051' post='483229']
to takie polskie - ja i tak wiem lepiej
[/quote]
to takie polskie obrazac kogos w internecie bo w realnym zyciu nie ma sie tyle odwagi. "Ja i tak wiem lepiej"

A jazda na suwak moze i ma racje bytu, zgoda ale do tego trzeba nauczyc wszystkich ludzi a klepanie o tym w dzienniku wschodnim, pozatym w tym kraju tyle remontow jest ze jak sie nauczysz to za rok zapomnisz...
Avatar
kawo / 28 maja 2011 o 06:30
[quote name='Dzordz Zbozowiec' timestamp='1306527756' post='483193']
Wole byc wiesniakiem niz takim swiatowcem, znawca jazdy z metropolii Lublina hahaha. A tak sie sklada ze ostatnio prowadzone byly testy jazdy i Lublin z Toba zapewne na czele wypadl na 5 prob bodajze w 3-4 najgorzej ze wszsystkich miast wiec nie ucz innych jezdzic jak sam nie potrafisz i sobie suwak zapnij bo madrosci Ci z glowy wyleca. Pozdrawiam:)
[/quote]


to takie polskie - ja i tak wiem lepiej
Avatar
Dzordz Zbozowiec / 27 maja 2011 o 22:22
[quote name='olo' timestamp='1306479999' post='482946']
Ale z ciebie wieśniak.Powszechnie wiadome jest,że należy korzystać ze wszystkich pasów a jeśli któryś się kończy to wtedy samochody wpuszczają się na tzw.suwak.W ten sposób ruch jest płynny.Ale przez takich buraków jak ty robią się korki bo taki jełop wyznaje zasadę "rozbiję się a nie wpuszczę cwaniaczka!"
Typowe wieśniackie myślenie.Pewnie do tej pory jeździłeś po swojej wsi furmanką a w soboty WSK-ą na zabawę.
[/quote]
Wole byc wiesniakiem niz takim swiatowcem, znawca jazdy z metropolii Lublina hahaha. A tak sie sklada ze ostatnio prowadzone byly testy jazdy i Lublin z Toba zapewne na czele wypadl na 5 prob bodajze w 3-4 najgorzej ze wszsystkich miast wiec nie ucz innych jezdzic jak sam nie potrafisz i sobie suwak zapnij bo madrosci Ci z glowy wyleca. Pozdrawiam:)
[quote name='olo' timestamp='1306479999' post='482946']
Ale z ciebie wieśniak.Powszechnie wiadome jest,że należy korzystać ze wszystkich pasów a jeśli któryś się kończy to wtedy samochody wpuszczają się na tzw.suwak.W ten sposób ruch jest płynny.Ale przez takich buraków jak ty robią się korki bo taki jełop wyznaje zasadę "rozbiję się a nie wpuszczę cwaniaczka!"
Typowe wieśniackie myślenie.Pewnie do tej pory jeździłeś po swojej wsi furmanką a w soboty WSK-ą na zabawę.
[/quote]
Wole... rozwiń
Avatar
michał / 27 maja 2011 o 16:33
jasne że sówak jest ok" ale mało kto o tym wie
Avatar
Gość / 27 maja 2011 o 14:39
Fajnie! Niech budują! Sugeruje tylko zmienic nazwe wezla "Przybysławice" na "Nałęczów".
Avatar
karol / 27 maja 2011 o 14:11
Na problem trzeba popatrzec szerzej - ja akurat jezdze od kazimierzówki i jadąc prawym pasem mie zjezdzam na swiatłach bo za skrzyżowaniem nie ma miejsca bo prawy pas blokuje świdnik i musze jechac lewym upss i gdzieś sie wlączyć - a zasada w krajach rozwinietych jest taka ze pas przejezdny przepuszcza tych z zamknietego na zmiane tak zwany suwak czy zamek blyskawiczny - polecamn jest szybciej o 30% i przede wszystkim SPOKOJNIEJ szerokośći
Avatar
ty / 27 maja 2011 o 13:52
S-17 dla samochodów osobowych będzie bezpłatna, natomiast co do samochodów ciężarowych nie jestem pewien.
Avatar
krewetka / 27 maja 2011 o 12:51
A ja mam pytanie czy ktoś słyszał o tym ze droga S-17 ma byc płatna ???? czy to tylko jakies plotki ....
Avatar
Nabuchodonozor / 27 maja 2011 o 11:03
[quote name='Dzordz Zbozowiec' timestamp='1306477875' post='482933']
Wystarczy odrobina kultury wsrod kierowcow jadacych w strone Swidnika w Kalinowce. Jakby wszyscy jechali prawym pasem to ruch bylby plynny wolny ale plynny ale jak sa cwaniaczki ktorzy wiedza ze jest jedna strona drogi zamknieta a pchaja sie do przodu przez co powoduja ze ktos ich puszcza przez co zatrzymuje caly ruch to wlasnie przez tego cwaniaczka sie robi korek i przez watpliwa kulture kierowcy ktory go puszcza.

AntyPozdrowinia dla frajera z peugota kombi na warszawskich blachach z denna grzywka w za duzym garniturze, kotry nie mial nawet na tyle odwagi zeby sie odwrocic mimo ze sie go strabilo przez 30 sekund to i tak sie dalej pchal, nastepnym razem masz przerysowany bok buraku! Nauczysz sie stac jak reszta w kolejce i nie tamowac ruchu.
[/quote]
Chłopie, wyjedź ze swojego jednojezdniowego pierdziszewa gdzieś dalej w Polskę (już nie piszę za granicę) i zobacz jak się jeździ. Potem pouczaj, bo wiocha z ciebie wyłazi....
[quote name='Dzordz Zbozowiec' timestamp='1306477875' post='482933']
Wystarczy odrobina kultury wsrod kierowcow jadacych w strone Swidnika w Kalinowce. Jakby wszyscy jechali prawym pasem to ruch bylby plynny wolny ale plynny ale jak sa cwaniaczki ktorzy wiedza ze jest jedna strona drogi zamknieta a pchaja sie do przodu przez co powoduja ze ktos ich puszcza przez co zatrzymuje caly ruch to wlasnie przez tego cwaniaczka sie robi korek i przez watpliwa kulture kierowcy ktory go puszcza.

AntyPozdrowini... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury
22 czerwca 2018, 16:30

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Czas na przedostatni weekend czerwca na Moście Kultury. Tradycyjnie na uczestników czekają koncerty i warsztaty. Gwiazdą weekendu będzie Orkiestra Św. Mikołaja.

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni?

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni? 1 0

Gotowy jest już wakacyjny rozkład jazdy autobusów i trolejbusów. Jak zwykle pojadą rzadziej, a linie nocne nawet w weekendy mają kursować co 60 minut. Co jeszcze czeka pasażerów?

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend 1 0

Gospodarzem tegorocznej edycji jest po raz drugi w historii Gmina Miączyn.– W Gminie Miączyn są doskonałe warunki do organizacji rywalizacji w Igrzyskach Zrzeszenia LZS. Samorząd lokalny, z wójtem Ryszardem Borowskim na czele, bardzo angażuje się w sport masowy, jest przyjazny wszelkim działaniom i inicjatywom w tej dziedzinie – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać 3 0

31-latek tłumaczył, że sam przewrócił się na nóż. Okazało się, że ugodził go mężczyzna, który był zazdrosny o swoją dziewczynę.

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze 1 0

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 57-letni kierowca Forda, który został zatrzymany przez policję.

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala 2 0

W niedzielę o godzinie 13 Budowlani Lublin rozegrają mecz z Ogniwem Sopot. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja 0 0

Chcemy, żeby nasi podopieczni mogli spędzić trochę czasu w gronie przyjaznych osób i w otoczeniu pięknej przyrody – mówi Urszula Kępczyk ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Można im w tym pomóc.

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił?
galeria

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił? 38 7

Wróciłem do tego, co robiłem. A lubię swoją pracę – mówi Grzegorz Iżycki, popularny Super Zbieracz z Lublina. Iżycki sprzedał lokal z kebabem przy ulicy Jasnej.