niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lubelskie

Dziś 10 dzień protestu sadowników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2008, 08:49

W konflikcie sadownicy-przetwórcy w powiecie opolskim wczoraj do kontrataku przystąpiła firma Appol.

Na bramie zakładu w Opolu Lubelskim pojawiło się ogłoszenie a w nim groźba, że jeśli blokada firmy nie zostanie przerwana, to od każdego z protestujących zakład będzie domagał się rekompensaty. Jest też informacja o śledztwie toczącym się w kwestii blokady.

- Prowadzimy dochodzenie w sprawie zmuszania do określonego zachowania - potwierdza Jerzy Strawa, rzecznik komendanta policji w Opolu. - Straszą nas prokuratorem za to, że ich utrzymujemy - komentują zbulwersowani rolnicy.

Protest sadowników blokujących przetwórnie w Opolu i Zagłobie trwa już 10 dzień. Plantatorzy mają dość za niskich, ich zdaniem, cen skupu jabłek przemysłowych. Żądają, aby zakłady przetwórcze za kilogram spadów zapłaciły im minimum 35 groszy. Na razie dostają 14. Sadownicy zapowiadają, że protestować będą do skutku.

Tymczasem w Opolu i Zagłobie pojawił się wczoraj Wojciech Olejniczak (SLD), były minister rolnictwa. To już szósty parlamentarzysta, który w ostatnich dniach postanowił spotkać się z rolnikami.

- Będziemy rozmawiać z ministrem rolnictwa. Musimy wymóc na nim większą aktywność. To nie jest tak, że zakłady przetwórcze nie są zależne od Unii Europejskiej i polskiego rządu. Są różne instrumenty, które należy uruchomić - mówił do trzydziestu sadowników Olejniczak. Jakie instrumenty tego już nie zdążył opowiedzieć. Jego wizyta w Opolu trwała kwadrans.

- Przyjeżdżają i mówią: "chłopi, jesteśmy z wami”. Ale o konkretach już nie mówią i odjeżdżają - podsumowuje efekty wizyt Sławomir Brzusek, sadownik z Moniak.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
świadom
sts
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

świadom
świadom (8 września 2008 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sts napisał:
też znależiście sobie temat! podstawowe pytanie jest takie: zcy którakolweik ekipa rządząca zropbiła cokolwiek dla producentów owoców? Nie robiła zadna nic! Przypominają sobie o nas tylko w okresie wyborów. Jak sami sobie nie wywalczymy cen i szacunku, to nikt nam tego nie zafunduje!
pierniczycie o SLD, PSL i innych zamiast się zotrganizować i wymusić na odbiorcach owoców i rządzie konkretnych działań! Przecież 90% producentów w tej chwili olewa ten protest i posłusznie odwozi jabłka na skupy po głodowych stawkach! Dla mnie obojętnie kto, z jakiejkolwiek partii, jesli tylko będzie nam mógł pomóc ( a szczególnie z partii opozycyjnych) powinien być traktowany powaznie.Bo zmiany trzeba wymóc naciskiem, na odbiorców i rząd, a tu jest wielka rola opozycji bo nikt nie lubi być krytykowanym.


Jesteś w błędzie twierdząc,że jest Ci obojętne kto rządzi. Przypomnę,że w polskim parlamencie są podziały przebiegające nie pionowo lecz poziomo. Co to znaczy, ano nic więcej tylko tyle,że w jednym obozie są ze sobą posłowie od lewa do prawa. Jak się to ma w praktyce otóż z ekipy Krauzego są i w psl.sld,pis,po w głosowaniach tak głosują by korzyści odnosił kartel Krauzego. Swoich ma np Kulczyk on nawet tego nie ukrywał nie ważne która partia wygrywa,ważne byle swój. Zapomniałeś o kupczeniu ustawami?. Pytanie jest tylko takie kto zbudował ten układ ludzie z jakiej formacji, i gdzie jest ich najwięcej. Po takiej analizie sam stwierdzisz,że w żadnym wypadku nie ludzie z psl-oni z każdym kwestia za ile. Ich elektorat brany na festynach pod włos pompatycznymi wzniosłymi hasłami patriotyczno-klerykalnymi. Tam też i sld powsadzali ludzi specsłużb i rządzą dokonując niekiedy desantów przemyślanych do innych partii. W ten sposób zawsze rządzą ci sami. Wiadomo do rządzenia i do utrzymania władzy potrzebna jest kasa dlatego
firmy swoje robiły przy pomocy polityków lewą kasę wyciągając nam praktycznie bezczelnie z kieszeni. Dlatego jest silny związek biznesu i polityki.
Bez tego związku nie przetrwaliby ani jedni ani drudzy. Twoje stanowisko jest bardzo na rękę ekipom rządzącym by niepodzielnie królować nad folwarkiem. Tak też jest w opolu przykład powiązań biznesowych pana skokowskiego z kąpieliskiem. Ale to tylko mały szczególik jego i ich powiązań.
Czy ważne jest z jakiej partii wystawiony jest nas pan dariusz, czy po,czy małej ojczyzny. Nie nie ma to wielkiego znaczenia, chyba tylko na szanse list le4piej lub gorzej opłacanych głosów wyborczych. On bez względu na formalną przynależność będzie trzymał z układem i układ chronił.
Dopóki on będzie administrował dopóty będzie to samo bagno, a majątek topniał niczym kwietniowy śnieg.
Rozwiń
sts
sts (8 września 2008 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
też znależiście sobie temat! podstawowe pytanie jest takie: zcy którakolweik ekipa rządząca zropbiła cokolwiek dla producentów owoców? Nie robiła zadna nic! Przypominają sobie o nas tylko w okresie wyborów. Jak sami sobie nie wywalczymy cen i szacunku, to nikt nam tego nie zafunduje!
pierniczycie o SLD, PSL i innych zamiast się zotrganizować i wymusić na odbiorcach owoców i rządzie konkretnych działań! Przecież 90% producentów w tej chwili olewa ten protest i posłusznie odwozi jabłka na skupy po głodowych stawkach! Dla mnie obojętnie kto, z jakiejkolwiek partii, jesli tylko będzie nam mógł pomóc ( a szczególnie z partii opozycyjnych) powinien być traktowany powaznie.Bo zmiany trzeba wymóc naciskiem, na odbiorców i rząd, a tu jest wielka rola opozycji bo nikt nie lubi być krytykowanym.
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2008 o 23:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie jesteś ani rozsądny, ani zbyt spostrzegawczy. W żadnej mojej wypowiedzi nie znajdziesz sentymentu do PRL. Wręcz mi wstyd, że musiałem żyć w takim państwie jak tamto.
Jeżeli chodzi o eksport mięsa do Rosji, to embargo tylko wyszło naszym zakładom mięsnym na dobre ( poczytaj sobie branżowe pisma ). Bez problemu znaleźli nowe, lepsze rynki zbytu w zachodniej Europie. I wysyłamy tam kilka x więcej mięsa niż do Rosji.
Kwas miał b.d. kontakty ze wschodem. Ilekroć tam pojechał schlał się jak świnia. Najpierw w bodajże 1996 podczas wizyty na Białorusi pijany próbował wejść do swojej limuzyny przez bagażnik. W 1999 toku znieważył pamięć zamordowanych przez Sowietów polskich bohaterów, przewracając się po pijanemu na ich grobach w Charkowie. Wreszcie w tamtym roku wybrał się do Kijowa i na jednym z tamtejszych uniwersytetów wygłosił wykład po pijanemu. Zresztą przykładów takiego zachowania Olka Kwaso-żłopa było więcej. A na koniec, przy okazji 60 rocznicy zakończenia II wojny św. Putin postawił go w dziewiątym rzędzie. I to są jego osiągnięcia w kontaktach ze wschodem. Więc proszę nie ośmieszaj się!!!
Przez ciebie przemawiają emocje i nie trafiają do ciebie żadne argumenty. Na poparcie swoich tez też nie masz żadnych racji. Bo co to jest za argument, ze Kaczor kompromituje się każdego dnia swojej prezydentury. Pewnie popełnia błędy, ale nie ma ludzi nieomylnych.
I na koniec parę słów o twoim idolu, twoim bóstwie, złotym cielcu - W. Olejniczaku - któremu oddajesz hołd. Po I jest politykiem, którego działania lub zaniechania rzutują na sytuację w Polsce. Jest członkiem formacji, która odpowiada także za kształt obecnej Polski. Był w rządzie Miller i Belki i nic dla poprawy sytuacji polskiej wsi nie zrobił ( choćby jego resort "wynegocjował" dla Polski kwoty mleczne 2xniższe niż mała Dania).
Po II jeżeli chodzi o afery to Olejarski będąc jeszcze na studiach zaczął robić przekręty. Był przewodniczącym parlamentu studenckiego SGGW i jako jedyny w historii nie otrzymał absolutorium za swoją działalność. Aktywnie udzielał się też w Związku Młodzieży Wiejskiej. Tak mu dobrze szło, że udało mu się wy haczyć z organizacji kasę na nowe mieszkanie i kupił je jeszcze będąc studentem ( pisał o tym w tamtym roku bodajże Newsweek ).
Nie chodzę na wybory, nie głosuję szkoda mi czasu na takie rzeczy. Zostawiam to takim podnieconym osobnikom z rumieńcem na twarzy jak ty.
Rozwiń
Rozsądny
Rozsądny (7 września 2008 o 20:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Tzw. III RP trwa 19 lat i twoi lewacy, postkomuchy sprawowali rządy przez wiekszą część tego okresu. W tym pijaczyna Kwas przez 10 lat znieważał urząd prezydenta. I co zrobili dla polskiego rolnika. Nic, kompletne zero! Położony przemysł rolno-przetwórczy, drastyczny spadek opłacalności produkcji rolnej ( na polskim chłopie dorabiają sie tylko posrednicy, w tym wiele firm nomenklaturowych), 1/4 wysokości dopłat ue dla rolników polskich, względem rolników w Europie zachodnie, itp itd.
W jednym się mogę zgodzić, państwo powinno w tak dramatycznej sytuacji interweniować, jednak państwu polskiemu "wyrwano zęby", osłabiając jego znaczenie w wielu obszarach życia społecznego. Tu też się klaniają twoi lewacy i nierządy. Resztę załatwiają dyrektywy ue, w Polsce zaostrzane jescze przez rodzimych europederastów ( czyt. euroentuzjastów).
I mamy taki efekt, jaki mamy. Co widać już od miesiąca pod Apolem i Olejniczak jest ostatnią osobą, która tam się powinna pojawić.


To, z kim się identyfikujesz? Bo chyba głosujesz?
Ton twojej wypowiedzi sugeruje, że tęsknisz do PRL-u. Kwaśniewski skompromitował się w czasie ostatniej kampanii wyborczej. Ale czy Kaczor nie robi tego każdego dnia swojej prezydentury? Jego obecność w Gruzji zapewne zwiększy eksport mięsa do Rosji:)))) Kwaśniewski akurat w kontaktach ze Wschodem był dobry. Uważam, że jeżeli chodzi o rynki wschodnie nie będzie lepszego. Właśnie, jeżeli chodzi o rolników powinniśmy szczególnie dbać o nasze kontakty z e wschodnim sąsiadem a nie prowokować do pokazania, co nam mogą zrobić...
Kto jest odpowiednią osobą, chyba jedynie TY. Bo nie Leper, Kalinowski, czy ten handlarz ludźmi i stanowiskami w rządzie PIS Wszyscy byli zamieszani w afery.
Powiedz czy słyszałeś o jakiejś aferze związanej z Olejniczakiem. Co masz konkretnie do jego osoby, oprócz oczywiście tego, że tak jak wielu innych ludzi chce państwa socjalnego i zdarzyło mu się kierować partią lewicową?
Rozwiń
Gość
Gość (7 września 2008 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozsądny napisał:
Nie, nie mam oczu zaślepionych czerwienią. Mam natomiast poglądy lewicowe. Jestem za państwem socjalnym, czyli takim w którym w dramatycznej sytuacji np. producentów jabłek państwo działa a nie przygląda się i mówi, że nic nie może zrobić. "Niewidzialna ręka rynku" nie załatwi spraw zwykłych ludzi; w tym przypadku sadowników

Tzw. III RP trwa 19 lat i twoi lewacy, postkomuchy sprawowali rządy przez wiekszą część tego okresu. W tym pijaczyna Kwas przez 10 lat znieważał urząd prezydenta. I co zrobili dla polskiego rolnika. Nic, kompletne zero! Położony przemysł rolno-przetwórczy, drastyczny spadek opłacalności produkcji rolnej ( na polskim chłopie dorabiają sie tylko posrednicy, w tym wiele firm nomenklaturowych), 1/4 wysokości dopłat ue dla rolników polskich, względem rolników w Europie zachodnie, itp itd.
W jednym się mogę zgodzić, państwo powinno w tak dramatycznej sytuacji interweniować, jednak państwu polskiemu "wyrwano zęby", osłabiając jego znaczenie w wielu obszarach życia społecznego. Tu też się klaniają twoi lewacy i nierządy. Resztę załatwiają dyrektywy ue, w Polsce zaostrzane jescze przez rodzimych europederastów ( czyt. euroentuzjastów).
I mamy taki efekt, jaki mamy. Co widać już od miesiąca pod Apolem i Olejniczak jest ostatnią osobą, która tam się powinna pojawić.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!