czwartek, 22 marca 2018 r.

Lubelskie

Egzamin gimnazjalny z angielskiego: Niepubliczne gimnazja w czołówce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lipca 2014, 17:30

Sprawdziliśmy, kto najlepiej poradził sobie z językiem angielskim na egzaminie gimnazjalnym w największych miastach naszego województwa. Niepubliczne szkoły nie miały sobie równych

Wśród lubelskich szkół najlepsze okazało się Społeczne Gimnazjum im. S.F. Klonowica z wynikiem 98,7 proc. na poziomie podstawowym. Tylko o włos wyprzedzili ich uczniowie z Pierwszego Społecznego Gimnazjum w Chełmie, którzy osiągnęli wynik 98,9 proc. W Białej Podlaskiej nie miało sobie równych Katolickie Gimnazjum im. Cypriana Norwida - 95,1 proc., a w Zamościu I Społeczne Gimnazjum im. Unii Europejskiej - 91,7 proc.

Jak tłumaczą dyrektorzy najlepszych gimnazjów tajemnica skutecznej nauki tkwi m.in. w małych klasach, dodatkowych zajęciach i programach wymiany międzynarodowej, podczas których uczniowie mogą w praktyce wykorzystać swoje umiejętności.

- Co roku wyniki z egzaminu językowego utrzymują się u nas na takim samym poziomie. Mamy małe klasy, więc nauczycielowi łatwiej dotrzeć do ucznia. Poza tym większość uczniów uczy się w naszej szkole od poziomu szkoły podstawowej, gdzie są cztery godziny języka tygodniowo. Od początku są więc dobrze przygotowywani - mówi Agnieszka Kowal, wicedyrektor I Społecznego Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu.

- Zajęcia odbywają się w trzech grupach o różnych poziomach zaawansowania - początkującym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. W jednej grupie jest maksymalnie 10 osób. Jedna z czterech godzin w tygodniu poświęcona jest tylko konwersacjom.

Szkoła uczestniczy też w programach wymiany międzynarodowej, a także oferują uczniom dodatkowe zajęcia. Podobnie jest w lubelskim "Klonowicu”.

- Na zajęcia dodatkowe poświęcamy nawet 2-4 godziny tygodniowo, w zależności od potrzeb. Nauczyciel przygotowuje również uczniów do certyfikatów językowych. Tutaj też osiągamy bardzo dobre wyniki - mówi Eliza Nowikowska, dyrektor Społecznego Gimnazjum im. S.F. Klonowica - kładziemy bardzo duży nacisk na naukę języka.

Program, który realizujemy w naszej szkole jest zaakceptowany przez Radę Europy i przewiduje 5 godzin języka tygodniowo. Bez tego nie osiągalibyśmy takich wyników.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin egzamin gimnazjalny
Anja
tmlody
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Anja
Anja (23 listopada 2014 o 19:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Moja klasa (27 os.) jest podzielona na dwie grupy i idzie się wszystkiego nauczyć.  ^_^

Rozwiń
tmlody
tmlody (15 lipca 2014 o 13:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tak dokładnie i w konsekwencji zwykle kończy się na pobieraniu korków, bo uczeń nie radzi sobie...

Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2014 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w szkołach publicznych klasy do 24 uczniów nie są w ogóle dzielone na grupy! więc jak można 24 osoby na różnych poziomach nauczyć czegoś na lekcji... i 3h w tygodniu...

właśnie!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń
gryyy
gryyy (15 lipca 2014 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

dokładnie z tym podziałem-nie dzieli sie nagrupy,nauczyciele tracą pracę,uczniowie warunki do nauki,a w gim nr 18 to 30 uczniów w klasie,nie tylko 24!!!wszystko w ramach oszczędności,a potem chcą miec wyniki.Czy tylko prywatna edukacja się liczy?a co ze szkołami ,w których klasy stoja puste a uczniowie kotłują się na takim angielskim w 20parę osób -bo nie ma kasy na podział na grupy????

Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2014 o 08:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

..Społecznego Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Zamościu.

gratuluję patrona, jak będa zakładać społeczne liceum proponuję im. ZSRR, a podstawówkę - im.  Układu Warszawskiego

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!