Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 kwietnia 2013 r.
17:20
Edytuj ten wpis

Ekspresówka do Warszawy i obwodnica Lublina niezagrożone

0 25 A A
 (Infografika)
(Infografika)

Dokończenie ekspresówki z Lublina do Warszawy i budowa zachodniej obwodnicy Lublina to pewne inwestycje drogowe na najbliższe lata. Wciąż nie wiadomo, co z modernizacją linii kolejowej nr 7.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na informację o najważniejszych inwestycjach komunikacyjnych planowanych w naszym województwie na lata 2014-2020 czekaliśmy od kilku miesięcy. Wreszcie ministerstwo transportu je ujawniło.

Okazuje się, że jeszcze we wrześniu drogowcy mają ogłosić przetargi na budowę ekspresówki S17 na odcinku z Kurowa do Warszawy oraz zachodniej obwodnicy Lublina na trasie S19. Prace ruszą w przyszłym roku. – Wybraliśmy projekty przygotowane do realizacji. A tutaj nie ma zagrożeń – podkreśla wiceminister Patrycja Wolińska-Bartkiewicz.

Na tym nie koniec. – Mamy poważne szanse na budowę drugiego etapu obwodnicy Puław oraz drogi ekspresowej z Lublina do Lubartowa – zapowiada Stanisław Żmijan, szef PO w regionie i członek sejmowej komisji infrastruktury.

W przypadku odcinka Lublin–Lubartów chodzi o budowę ekspresowej "19” wraz z dobudowaniem drugiego pasa do istniejącej obwodnicy wraz z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. – Liczne krzyżówki na obwodnicy Lubartowa to problem. Często dochodzi tam do wypadków – mówi Tadeusz Marczak, kierowca z Lubartowa. Z kolei II etap obwodnicy Puław to budowa nowej drogi o długości 12 km łączącej węzeł Kurów Zachód z istniejącym już fragmentem obwodnicy i nowym mostem na Wiśle.

– Tych informacji jeszcze nie potwierdzam, szukamy pieniędzy na obie trasy – mówi Wolińska-Bartkiewicz.

Tymczasem Żmijan wylicza kolejne możliwe inwestycje: gruntowne wyremontowanie zniszczonych 7 kilometrów drogi krajowej nr 48 w okolicach Kocka, 20 kilometrów drogi nr 63 Radzyń Podlaski–Rudno oraz rozpoczęcie przebudowy linii kolejowej numer 7 z Lublina do stolicy.

W tym ostatnim przypadku kompletna dokumentacja powinna być gotowa latem 2015 r., a rok później mogłaby się zacząć modernizacja. Po jej zakończeniu pociągi pasażerskie rozpędzą się do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h.

Podobnie jak z drogami do Puław i Lubartowa ministerstwo nie ma jeszcze pewności co do tych inwestycji. Będą realizowane, jeśli wystarczy pieniędzy.

Lublin

Do boju o nowe unijne dotacje szykuje się też stolica regionu. Na liście najważniejszych projektów drogowych jest m.in. budowa ul. Poligonowej czyli dojazdu do węzła obwodnicy w Jakubowicach, przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino, która ma być dojazdem do miejskiego węzła drogowego rozprowadzającego ruch z obwodnicy oraz przebudowa ul. Sowińskiego wraz z wyczekiwanym tunelem pod Al. Racławickimi i estakadą nad ul. Głęboką. (drs)

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Puławy / 10 sierpnia 2013 o 16:11

A propos obwodnicy PUŁAW... Czy te poważne szanse kończą się tutaj:

http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_inne/program_budowy_drog_krajowych_2011_2015_zm/px_2013_08_02___zalacznik_nr_6_do_uchwaly___do_konsultacji.pdf

Nie mogę się tam jej dopatrzeć... Byli skuteczniejsi jak widać...

Avatar
kierowca / 4 kwietnia 2013 o 02:54
[quote name='fairplay' timestamp='1364892040' post='752825']
19 Lublin- Lubartów? A w stronę Rzeszowa? Pan Tusk mówił, że to będzie pierwszy odcinek tej nowej S-ki
[/quote]
Pan Tusk mówił dużo rzeczy,a w realu dobrze byłoby aby wybudowali odcinek do Kraśnika, i do Niska od strony Rzeszowa- a dalej kiedyś się zobaczy
Avatar
A / 2 kwietnia 2013 o 20:55
1 .Dobrze że przynajmniej robią zachodnią obwodnicę Lublina, chociaż uważam że powinni zrobić trasę Lubartów-Lublin-Kraśnik i może dalej za Kraśnikiem drogę przynajmniej w standardzie jedno jezdniowej S do rzeszowa (oby DŚU pojawiła się w lecie, bo na ZOL już jest)
2.Koniecznie powinni zacząć remont linii kolejowej nr 7 Lublin-Warszawa
Avatar
kloc-mayster / 2 kwietnia 2013 o 19:59
[quote name='rgv,,cvvcf' timestamp='1364922335' post='753036']
a poco wam tam obwodnica. dla wron?
[/quote]

[quote name='rgv,,cvvcf' timestamp='1364922335' post='753036']
a poco wam tam obwodnica. dla wron?
[/quote]Nie dla wron, jeno dla sokołów! Nie słyszałeś takiej piosenki:"Hej sokoły,omijajcie..."
[quote name='rgv,,cvvcf' timestamp='1364922335' post='753036']
a poco wam tam obwodnica. dla wron?
[/quote]

[quote name='rgv,,cvvcf' timestamp='1364922335' post='753036']
a poco wam tam obwodnica. dla wron?
[/quote]Nie dla wron, jeno dla sokołów! Nie słyszałeś takiej piosenki:"Hej sokoły,omijajcie..." rozwiń
Avatar
rgv,,cvvcf / 2 kwietnia 2013 o 19:05
[quote name='lim' timestamp='1364907444' post='752929']
Gdzie obwodnica Chełma?
[/quote] a poco wam tam obwodnica. dla wron?
Avatar
boguś / 2 kwietnia 2013 o 18:20
A gdzie ekspresówki do Zamościa i Chełma?
Myślę, że te miasta powinny się jakoś odłączyc od Lublina.
Avatar
ML / 2 kwietnia 2013 o 15:50
Żmijan ty peowska gnido. Kłamiesz jak twój ryży guru.
Avatar
gość / 2 kwietnia 2013 o 15:41
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1364897146' post='752864']
czytając ten artykuł czułem się jak by zbliżały się wybory! dlaczego? już kilka krotnie im bliżej było wyborów tym coraz więcej bajek na temat S17 słyszałem!! Nawet jak ruszy budowa to znowu wybiorą najtańszą ofertę! terminy oddania będą 4 razy przekładane bo zima zaskoczy drogowców! pieniądze za ziemię pod budowę ekspresówki ludzie zobaczą dopiero po prawomocnym wyroku sądu bo jak zawsze po dobroci GDDKiA nic nie da! Upadnie sporo podwykonawców! Jednym słowem będzie jak zawsze!
[/quote]

A ja po twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że wolałbyś nawet nie próbować bo jak zawsze przy takich inwestycjach będą komplikacje. Pewnie, że będą - zawsze były! I to nie tylko w lubelskim, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Myślisz, że skoro informacje o problemach przy budowie dróg w europie nie docierają do Lublina to znaczy, że one nie istnieją? Są wszędzie bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie niezadowolony z przebiegu trasy, zawsze trafi się jakiś krętacz co oszuka podwykonawców, a pogoda bywa kapryśna zwłaszcza w naszej części europy i na to nic nie poradzimy. Ale próbować zawsze trzeba bo będzie jeszcze gorzej, chociaż już jest nie najlepiej. Sam zauważyłeś, że artykuł pisany jest w stylu propagandy przedwyborczej. Do wyborów jeszcze kawałek a już coś się dzieje więc chyba trzeba na to patrzeć optymistycznie, prawda?
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1364897146' post='752864']
czytając ten artykuł czułem się jak by zbliżały się wybory! dlaczego? już kilka krotnie im bliżej było wyborów tym coraz więcej bajek na temat S17 słyszałem!! Nawet jak ruszy budowa to znowu wybiorą najtańszą ofertę! terminy oddania będą 4 razy przekładane bo zima zaskoczy drogowców! pieniądze za ziemię pod budowę ekspresówki ludzie zobaczą dopiero po prawomocnym wyroku sądu bo jak zawsze po dobroci GDDKiA nic nie da... rozwiń
Avatar
lim / 2 kwietnia 2013 o 14:57
Gdzie obwodnica Chełma?
Avatar
jkl / 2 kwietnia 2013 o 14:22
Ale nędza !
Avatar
Puławy / 10 sierpnia 2013 o 16:11

A propos obwodnicy PUŁAW... Czy te poważne szanse kończą się tutaj:

http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_inne/program_budowy_drog_krajowych_2011_2015_zm/px_2013_08_02___zalacznik_nr_6_do_uchwaly___do_konsultacji.pdf

Nie mogę się tam jej dopatrzeć... Byli skuteczniejsi jak widać...

Avatar
kierowca / 4 kwietnia 2013 o 02:54
[quote name='fairplay' timestamp='1364892040' post='752825']
19 Lublin- Lubartów? A w stronę Rzeszowa? Pan Tusk mówił, że to będzie pierwszy odcinek tej nowej S-ki
[/quote]
Pan Tusk mówił dużo rzeczy,a w realu dobrze byłoby aby wybudowali odcinek do Kraśnika, i do Niska od strony Rzeszowa- a dalej kiedyś się zobaczy
Avatar
A / 2 kwietnia 2013 o 20:55
1 .Dobrze że przynajmniej robią zachodnią obwodnicę Lublina, chociaż uważam że powinni zrobić trasę Lubartów-Lublin-Kraśnik i może dalej za Kraśnikiem drogę przynajmniej w standardzie jedno jezdniowej S do rzeszowa (oby DŚU pojawiła się w lecie, bo na ZOL już jest)
2.Koniecznie powinni zacząć remont linii kolejowej nr 7 Lublin-Warszawa
Avatar
kloc-mayster / 2 kwietnia 2013 o 19:59
[quote name='rgv,,cvvcf' timestamp='1364922335' post='753036']
a poco wam tam obwodnica. dla wron?
[/quote]

[quote name='rgv,,cvvcf' timestamp='1364922335' post='753036']
a poco wam tam obwodnica. dla wron?
[/quote]Nie dla wron, jeno dla sokołów! Nie słyszałeś takiej piosenki:"Hej sokoły,omijajcie..."
[quote name='rgv,,cvvcf' timestamp='1364922335' post='753036']
a poco wam tam obwodnica. dla wron?
[/quote]

[quote name='rgv,,cvvcf' timestamp='1364922335' post='753036']
a poco wam tam obwodnica. dla wron?
[/quote]Nie dla wron, jeno dla sokołów! Nie słyszałeś takiej piosenki:"Hej sokoły,omijajcie..." rozwiń
Avatar
rgv,,cvvcf / 2 kwietnia 2013 o 19:05
[quote name='lim' timestamp='1364907444' post='752929']
Gdzie obwodnica Chełma?
[/quote] a poco wam tam obwodnica. dla wron?
Avatar
boguś / 2 kwietnia 2013 o 18:20
A gdzie ekspresówki do Zamościa i Chełma?
Myślę, że te miasta powinny się jakoś odłączyc od Lublina.
Avatar
ML / 2 kwietnia 2013 o 15:50
Żmijan ty peowska gnido. Kłamiesz jak twój ryży guru.
Avatar
gość / 2 kwietnia 2013 o 15:41
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1364897146' post='752864']
czytając ten artykuł czułem się jak by zbliżały się wybory! dlaczego? już kilka krotnie im bliżej było wyborów tym coraz więcej bajek na temat S17 słyszałem!! Nawet jak ruszy budowa to znowu wybiorą najtańszą ofertę! terminy oddania będą 4 razy przekładane bo zima zaskoczy drogowców! pieniądze za ziemię pod budowę ekspresówki ludzie zobaczą dopiero po prawomocnym wyroku sądu bo jak zawsze po dobroci GDDKiA nic nie da! Upadnie sporo podwykonawców! Jednym słowem będzie jak zawsze!
[/quote]

A ja po twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że wolałbyś nawet nie próbować bo jak zawsze przy takich inwestycjach będą komplikacje. Pewnie, że będą - zawsze były! I to nie tylko w lubelskim, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Myślisz, że skoro informacje o problemach przy budowie dróg w europie nie docierają do Lublina to znaczy, że one nie istnieją? Są wszędzie bo zawsze znajdzie się ktoś kto będzie niezadowolony z przebiegu trasy, zawsze trafi się jakiś krętacz co oszuka podwykonawców, a pogoda bywa kapryśna zwłaszcza w naszej części europy i na to nic nie poradzimy. Ale próbować zawsze trzeba bo będzie jeszcze gorzej, chociaż już jest nie najlepiej. Sam zauważyłeś, że artykuł pisany jest w stylu propagandy przedwyborczej. Do wyborów jeszcze kawałek a już coś się dzieje więc chyba trzeba na to patrzeć optymistycznie, prawda?
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1364897146' post='752864']
czytając ten artykuł czułem się jak by zbliżały się wybory! dlaczego? już kilka krotnie im bliżej było wyborów tym coraz więcej bajek na temat S17 słyszałem!! Nawet jak ruszy budowa to znowu wybiorą najtańszą ofertę! terminy oddania będą 4 razy przekładane bo zima zaskoczy drogowców! pieniądze za ziemię pod budowę ekspresówki ludzie zobaczą dopiero po prawomocnym wyroku sądu bo jak zawsze po dobroci GDDKiA nic nie da... rozwiń
Avatar
lim / 2 kwietnia 2013 o 14:57
Gdzie obwodnica Chełma?
Avatar
jkl / 2 kwietnia 2013 o 14:22
Ale nędza !
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 7

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.