Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 czerwca 2009 r.
16:41
Edytuj ten wpis

Elizówka: Kryzys dotarł na giełdę samochodową

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A

Kazimierz Ostap z Parczewa wczoraj już szósty raz przyjechał na giełdę zielonym oplem astrą. Mimo że auto jest w doskonałym stanie, nie może go sprzedać. Za tydzień znowu pojawi się w Elizówce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na lubelską giełdę samochodową przyjeżdża co tydzień 1000 aut. Tylko około 50 zmienia właściciela. Jeszcze rok temu na giełdzie - w każdą niedzielę - zawierano około 100 transakcji.

- To przez ten kryzys. Ludzie już tak chętnie nie sięgają do portfela, aby kupić używane auto. Teraz każdy rozgląda się za małym, oszczędnym samochodem - mówi Kazimierz Ostap, który bezskutecznie szukał chętnego na swojego jedenastoletniego opla za 12 tys. zł.

Największym wzięciem wśród klientów cieszą się małe auta z silnikiem Diesla lub instalacją gazową w cenie do 12-15 tysięcy złotych. I te marki podrożały.

- Fiaty seicento, renault clio, thalia poszły w górę przeciętnie o 1000-1500 złotych - mówi Robert Chwaluk, szef giełdy samochodowej w Elizówce.

Staniały natomiast ople corsy, bo sporo tych samochodów sprzedają szkoły nauki jazdy. W dalszym ciągu poszukiwane są auta kupione w kraju i z udokumentowaną przeszłością. Mało kto już wierzy w okazje typu: "w Niemczech tym autem jeździła starsza pani tylko do kościoła”.

W przeciwieństwie do małych aut, potaniały duże samochody: mercedesy czy audi. - Rok temu za mercedesa "okularnika” z lat 1996-1998 trzeba było zapłacić ok. 20 tys. zł. Dziś, jak ktoś za taki sam model dostanie 14-15 tys. zł, to może uważać się za szczęściarza.

- Niedawno kupiłem merca c-klasę z 1993 roku w dobrym stanie za 6200 złotych. To tyle, co za lepszy skuter - dodaje Ostap.

- Szukam auta do 15 tys. zł. Może być polo, clio czy seat ibiza. Musi być w dobrym stanie, najlepiej z silnikiem Diesla, na alufelgach, z niewielkim przebiegiem. Oczywiście bezwypadkowe - mówi Piotr Sidorski z Lublina, który był jednym z nielicznych chętnych do nabycia używanego "rumaka” w wersji miejskiej. - Wczoraj nic nie wpadło mi w oko. Będę szukać dalej - dodał.

Przykładowe ceny zanotowane na niedzielnej giełdzie w Lublinie:

Audi A4 - 1999, 1.9 TDi - 22,1 tys. zł
VW passat - 2000, 1.9 diesel - 20,4 tys. zł
VW polo - 2005, 1,4 diesel - 19,0 tys. zł
VW golf - 2005, 1.9 diesel - 40,9 tys. zł
Toyota avensis - 2000, 2.0 diesel - 19,7 tys. zł
Citroen xsara - 2003, 2.0 diesel - 17,0 tys. zł

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 12 kwietnia 2015 o 22:34
Nie kupować prosta recepta
Avatar
Warszawiak / 12 kwietnia 2015 o 20:50

Ostatnio odwiedziliśmy Lubelską Giełdę . Wrażenia : Pobierają opłaty od kupujących 1 zł. od osoby. Na giełdzie rowery droższe niż w supermarketach taki rower jak na giełdzie 700 zł. (w markecie 650 zł.) Sprzedawcy brak obycia. Większość towarów to lumpy i demobil.

Avatar
ojejku / 18 czerwca 2009 o 20:13
alek napisał:
a czy nie zauważyliście że nie chodzi o opla astrę I tylko astra II !!!


no właśnie,
a taka astra jest trochę droższa niż wersja I.

dla nie kojarzących modeli astry - proszę przyjrzyjcie się dokładnie na fotkę , widać wyraźnie obrys maski że jest to astra II

ludzie!!!
tak łatwo jest wam krytykować innych ???
ciekawe jak wy sprzedajecie auta ???
Avatar
alek / 18 czerwca 2009 o 20:05
a czy nie zauważyliście że nie chodzi o opla astrę I tylko astra II !!!
Avatar
Elizówka / 15 czerwca 2009 o 20:01
[url="http://moto.allegro.pl/12743_i_1991_2002.html?id=12743&shops=0&hide_categories_form=0&motoad=0&state=3&city=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=1998&a_text_i%5B1%5D%5B1%5D=1999&a_text_i%5B4%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=&a_enum%5B12%5D=all&a_enum%5B13%5D=all&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B14%5D%5B1%5D=&a_enum%5B15%5D=all&a_enum%5B16%5D=all&a_enum%5B178%5D=all&a_enum%5B199%5D=all&change_attr=Poka%C5%BC"]http://moto.allegro.pl/12743_i_1991_2002.h...attr=Poka%C5%BC[/url]
[url="http://moto.allegro.pl/12743_i_1991_2002.html?id=12743&shops=0&hide_categories_form=0&motoad=0&state=3&city=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=1998&a_text_i%5B1%5D%5B1%5D=1999&a_text_i%5B4%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=&a_enum%5B12%5D=all&a_enum%5B13%5D=all&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B14%5D%5B1%5D=&a_enum%5B15%5D=all&a... rozwiń
Avatar
leszek / 15 czerwca 2009 o 14:15
rdzewiejacego opla '98 za 12tys, troche realizmu,cos kolo 8tys
Avatar
-4x4 / 15 czerwca 2009 o 10:32
12000 heh jasne powodzenia życzę biznesmenowi:)za takiego trupa 6000 można dać...
Nie dziwię się też że sprzedaż na tej giełdzie spadła...auta wylizane,wyplakowane ahhh ehh i ceny z kosmosu,ludzie w końcu na oczy przejrzeli Obniżcie ceny to sprzedaż wzrośnie pozdrawiam:)
Avatar
sara / 15 czerwca 2009 o 10:02
Panie Sidorski ! Z takimi wymaganiami to proszę udać się do salonu . Po nowy egzemplarz.
Avatar
stary / 15 czerwca 2009 o 09:58
bezpowrotnie minęły te czasy, że za 11 letni samochód mając talon można było kupić nowy samochód. Komuś się czas zatrzymał. tego opla to pewnie za 6 tysięcy nie sprzeda, gdyż taką tabelkę cenową mają firmy ubezpieczeniowe
Avatar
Gość / 15 czerwca 2009 o 09:47
am napisał:
Kupił 16 letniego merca za 6 tys, a 11 letniego opla chce sprzedać za 12 tys. Obniż cene człowieku , to sprzedasz.



Cóż, "biznesmen" parczewski. Nie dość, że stary grat (oczywiście auto) to jeszcze opel. 12 tys. buehehehehe
Avatar
gość / 12 kwietnia 2015 o 22:34
Nie kupować prosta recepta
Avatar
Warszawiak / 12 kwietnia 2015 o 20:50

Ostatnio odwiedziliśmy Lubelską Giełdę . Wrażenia : Pobierają opłaty od kupujących 1 zł. od osoby. Na giełdzie rowery droższe niż w supermarketach taki rower jak na giełdzie 700 zł. (w markecie 650 zł.) Sprzedawcy brak obycia. Większość towarów to lumpy i demobil.

Avatar
ojejku / 18 czerwca 2009 o 20:13
alek napisał:
a czy nie zauważyliście że nie chodzi o opla astrę I tylko astra II !!!


no właśnie,
a taka astra jest trochę droższa niż wersja I.

dla nie kojarzących modeli astry - proszę przyjrzyjcie się dokładnie na fotkę , widać wyraźnie obrys maski że jest to astra II

ludzie!!!
tak łatwo jest wam krytykować innych ???
ciekawe jak wy sprzedajecie auta ???
Avatar
alek / 18 czerwca 2009 o 20:05
a czy nie zauważyliście że nie chodzi o opla astrę I tylko astra II !!!
Avatar
Elizówka / 15 czerwca 2009 o 20:01
[url="http://moto.allegro.pl/12743_i_1991_2002.html?id=12743&shops=0&hide_categories_form=0&motoad=0&state=3&city=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=1998&a_text_i%5B1%5D%5B1%5D=1999&a_text_i%5B4%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=&a_enum%5B12%5D=all&a_enum%5B13%5D=all&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B14%5D%5B1%5D=&a_enum%5B15%5D=all&a_enum%5B16%5D=all&a_enum%5B178%5D=all&a_enum%5B199%5D=all&change_attr=Poka%C5%BC"]http://moto.allegro.pl/12743_i_1991_2002.h...attr=Poka%C5%BC[/url]
[url="http://moto.allegro.pl/12743_i_1991_2002.html?id=12743&shops=0&hide_categories_form=0&motoad=0&state=3&city=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=1998&a_text_i%5B1%5D%5B1%5D=1999&a_text_i%5B4%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=&a_enum%5B12%5D=all&a_enum%5B13%5D=all&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B14%5D%5B1%5D=&a_enum%5B15%5D=all&a... rozwiń
Avatar
leszek / 15 czerwca 2009 o 14:15
rdzewiejacego opla '98 za 12tys, troche realizmu,cos kolo 8tys
Avatar
-4x4 / 15 czerwca 2009 o 10:32
12000 heh jasne powodzenia życzę biznesmenowi:)za takiego trupa 6000 można dać...
Nie dziwię się też że sprzedaż na tej giełdzie spadła...auta wylizane,wyplakowane ahhh ehh i ceny z kosmosu,ludzie w końcu na oczy przejrzeli Obniżcie ceny to sprzedaż wzrośnie pozdrawiam:)
Avatar
sara / 15 czerwca 2009 o 10:02
Panie Sidorski ! Z takimi wymaganiami to proszę udać się do salonu . Po nowy egzemplarz.
Avatar
stary / 15 czerwca 2009 o 09:58
bezpowrotnie minęły te czasy, że za 11 letni samochód mając talon można było kupić nowy samochód. Komuś się czas zatrzymał. tego opla to pewnie za 6 tysięcy nie sprzeda, gdyż taką tabelkę cenową mają firmy ubezpieczeniowe
Avatar
Gość / 15 czerwca 2009 o 09:47
am napisał:
Kupił 16 letniego merca za 6 tys, a 11 letniego opla chce sprzedać za 12 tys. Obniż cene człowieku , to sprzedasz.



Cóż, "biznesmen" parczewski. Nie dość, że stary grat (oczywiście auto) to jeszcze opel. 12 tys. buehehehehe
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem!
Wiersze między newsami

Pisząc o Lublinie pomylił Bystrzycę z Wieprzem! 1 0

Stanisław Barańczak wykorzystał Lublin w wierszu o… Dublinie. Wysyłając znajomym wierszowaną kartkę pocztową przywołał nasze miasto. Ale jak!

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców

Już za chwilę zmiany w przepisach na prawo jazdy. Dodatkowe opłaty i szkolenie dla kierowców 5 4

Jeżeli po 4 czerwca zdacie egzamin na prawo jazdy kategorii B, to szykujcie dodatkowe 300 złotych. Rząd wprowadza obowiązkowe szkolenia dla młodych kierowców.

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina

Księgarnie się zamykają, ale on otwiera nową. W centrum Lublina 0 2

Wbrew tendencji do zamykania księgarni stacjonarnych, w budynku Sądu Okręgowego powstała „Księgarnia sądowa”. Ma już pierwszych klientów.

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 7 5

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 13

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 13 20

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 5 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 38 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 50 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 125 24

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 41 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!