niedziela, 18 marca 2018 r.

Lubelskie

Euro 2012: Dodatkowe miejsca w aresztach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2012, 20:12

– Liczymy się z sytuacją, kiedy liczba aresztowanych czy zatrzymanych kiboli będzie znaczna – mówi p
– Liczymy się z sytuacją, kiedy liczba aresztowanych czy zatrzymanych kiboli będzie znaczna – mówi p

Jeśli pseudokibice będą rozrabiać, w aresztach znajdzie się dla nich miejsce. Służba więzienna przygotowuje się na przyjęcie większej liczby osadzonych. Nawet zakłady w mniejszych miejscowościach biorą pod uwagę, że mistrzostwa mogą oznaczać jeszcze większe przepełnienie niż zwykle.

W gminie Kodeń kończą się prace przy budowie więziennego oddziału zewnętrznego. Zakład Karny w Białej Podlaskiej adaptuje na swoje potrzeby dwa budynki. W jednym znajdowała się wcześniej szkoła, w drugim ośrodek zdrowia. Oddział pomieści 120 więźniów. Ma być gotowy we wrześniu, ale prace idą szybko i władze zakładu karnego są przygotowane na różne ewentualności.

– Za kilkadziesiąt dni mistrzostwa Euro 2012. Niewykluczone, że może być potrzebnych więcej miejsc dla osadzonych. Przygotowujemy się na taką ewentualność, ale to nie znaczy, że w tym czasie oddział będzie już w pełni uruchomiony – tłumaczy ppłk Bogusław Woźnica, dyrektor bialskiego więzienia.

Ale przygotowania nie kończą się na wygospodarowywaniu dodatkowych miejsc. – Przy każdym okręgowym inspektoracie służby więziennej działają 16-osobowe grupy interwencyjne. Zostały powołane już wcześniej, ale m.in. z myślą o Euro – mówi płk Drożyński.

Takie grupy mają działać w sytuacji szczególnego zagrożenia. Zaczynają już ćwiczyć interwencje związane z awanturami wywołanymi przez kiboli. Do tej pory takie szkolenia odbyły się np. w powiecie olsztyńskim. Wzięły w nich udział GISW z Olsztyna, Gdańska i Bydgoszczy. Funkcjonariusze ćwiczyli, jak mają działać m.in. w razie napadu pseudokibiców na konwój.

Jak jest w innych miejscach?

– W związku z przygotowaniami do Euro 2012 dwie jednostki penitencjarne tj. Areszt Śledczy w Lublinie i Zakład Karny w Chełmie zostały przygotowane do przyjęcia większej liczby osadzonych – informuje mł. chor. Magdalena Głowacka-Wronka, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie.

W pierwszej kolejności to właśnie te zakłady odczują ewentualny dopływ stadionowych chuliganów. Jednak cały region pamięta, że w czerwcu w aresztach może się zrobić ciasno.

– Bierzemy to pod uwagę – przyznaje mjr Krzysztof Haładyj, dyrektor Zakładu Karnego w Hrubieszowie. – Jesteśmy zakładem typu półotwartego, więc nie przyjmujemy osadzonych z zewnątrz, tak jak robią to areszty i zakłady z oddziałami aresztowymi. Przewidujemy jednak, że możemy ewentualnie odciążać inne zakłady, jak Lublin i Chełm.

– Liczymy się z sytuacją, kiedy liczba aresztowanych czy zatrzymanych kiboli będzie znaczna – mówi płk Zbigniew Drożyński, dyrektor Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. – Już dziś ilość osadzonych w zakładach jest większa niż ilość miejsc. Chcemy zwiększyć liczbę miejsc. Możemy na nie przeznaczyć takie pomieszczenia jak np. świetlice.

Podobnie na sprawę patrzy szef więzienia we Włodawie. W razie przepełnienia zakładów w Lublinie i w Chełmie, tutejszy zakład będzie mógł pomóc. – Przygotowujemy łóżka i zabezpieczamy sprzęt kwaterunkowy – mówi mjr Ryszard Wojarnik, dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kanmi
Calineczka
.
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kanmi
kanmi (20 kwietnia 2012 o 03:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
The new look of the pair [url=http://www.nikemax1.com/]nike air max 1 womens[/url] not only looks stunning, but also add a complete new dimension to the pair of
[url=http://www.nikemax1.com/]nike air max 1 black[/url] Because it is in fashion and day by day. The color, material and design, all the features work together to bring out

a very nice-looking. The Nike Air Max shoe has a very high durability and reliability. GFDFG
Rozwiń
Calineczka
Calineczka (16 kwietnia 2012 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Należy natychmiast zlikwidować wszelkie zasiłki, dotacje na kopulacje i głodem zmusić bydło rozpłodowe do podjęcia pracy. Ja nie mam zamiaru ich utrzymywać! Mają zdrowie do picia ,ale nie do pracy .Szlag mnie trafia jak widzę wielodzietnych nygusów prezentujących roszczeniową postawę. Ich jedynym osiągnięciem w życiu jest spłodzenie bachora. Bezzębne matki-alkoholiczki kryte przez swoich zmieniających się konkubentów żyją z moich podatków! Od rana wiszą na klamce opieki społecznej. Mieszkają w mieszkaniach socjalnych opłacanych przez państwo, czyli nas. Ich dzieci jeżdżą na darmowe kolonie z MOPS-u, jedzą bezpłatne obiady w szkole, dostają za darmo paczki świąteczne, stypendia ,podręczniki, bilety do kina, korzystają z wszelkich ulg, dofinansowania, zapomogi, pielęgnacyjnego ,rodzinnego, zasiłków, becikowego, dodatków itp. Ich podstawową rozrywką w życiu jest picie i prokreacja. To wszystko finansowane jest z naszych podatków. Sami niech zarabiają na swoją "wesołą gromadkę". Wara od moich składek! Nie życzę sobie utrzymywania z moich pieniędzy patologii. Gdzie dużo dzieci tam bieda i bandytyzm. Z tych dzieci nie będzie podatników i nie będą pracować na moją emeryturę. Chwasty społeczne zaczną się rozmnażać w wieku kilkunastu lat nie kończąc szkół i nie zdobywając zawodu. Wyrośnie kolejne pokolenie bezrobotnych leni na zasiłkach . Prawo pomocy społecznej mają w małym palcu. Wiedzą jakie dokumenty złożyć ,gdzie i do kiedy. Te dzieci od kołyski nauczone są żebractwa. Prowadzą pasożytniczy tryb życia i mają wrodzone skłonności do nieróbstwa. Będą żyć z funduszu alimentacyjnego i MOPS-u. Będą kulą u nogi dla społeczeństwa. Mamy już trzynaście procent bezrobotnych. Nie potrzebujemy więcej dzieci. Jest nas za dużo. Jest obecnie więcej ludzi niż miejsc pracy. Nie ma nawet wolnych miejsc w przedszkolach. Nie róbmy z Polski drugiego Bangladeszu. Nie mam zamiaru utrzymywać ze swoich podatków cudzych bachorów i płacić za czyjeś fantazje rozrodcze! Pomoc patologii to pieniądze wyrzucone w błoto, bo tylko ich rozleniwia i zabija chęć podejmowania pracy. Wszystko co dostaną i tak wydadzą na papieroski i alkohol. Niech rozmnażają się ludzie inteligentni, na poziomie i z kasą, a nie margines społeczny i wielodzietna hołota. Nie potrzebujemy bubli genetycznych po prymitywach. Całe życie musimy do czegoś dokładać. Jak nie do górników, hutników, stoczniowców, PKP, to do rodzin z gromadą bachorów! Mam tego dość! Sami niech utrzymują swoje fermy rozrodcze! Zasiłki tylko demoralizują i są szkodliwe społecznie. Nic tak nie wspiera kreatywnego myślenia jak pusty żołądek.
Rozwiń
.
. (16 kwietnia 2012 o 10:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To ja dziękuje za takie mistrzostwa.Dewastacja mienia, burdy na ulicach, niepotrzebne stadiony i kolosalne straty materialne.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!