sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Fajsławice przy Krasnymstawie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 grudnia 2001, 21:14
Autor: Maria Balicka

Gmina Fajsławice, która od 1 stycznia 2002 roku miała przejść do powiatu świdnickiego, na razie pozostanie w powiecie krasnostawskim. Rząd wstrzymał w ostatniej chwili przejście gminy argumentując to konfliktami wewnętrznymi.
- Jest akurat odwrotnie. Opinia jest jednoznaczna. Ta kpina władzy, z demokracji i samorządności, do reszty skonfliktuje środowisko - mówi Roman Pitucha z Fajsławic, jeden z inicjatorów referendum.
W odbytym jesienią 2000 roku, ważnym prawnie, referendum większość mieszkańców opowiedziała się za opuszczeniem powiatu krasnostawskiego.
Dlaczego rząd tak postąpił? Zdaniem rządu "prawidłowe funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego wymaga podjęcia wielu czynności techniczno-organizacyjnych. Do tego potrzebny jest jednak konsensus. Wprowadzenie dłuższego vacatio legis dla proponowanych zmian jest próbą zażegnania konfliktów i uspokojenia nastrojów, tak aby było możliwe sprawne wdrożenie tych zmian”.
Mieszkańcy Fajsławic chcą zmiany, bo wiedzą, że w powiecie świdnickim przysługuje roczny zasiłek, a w krasnostawskim tylko półroczny; pogotowie powiezie ich w stronę Świdnika itp.
Przewodniczący Rady Powiatu Świdnickiego Adolf Borowik zapowiedział, że wyśle protest do premiera.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!