poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lubelskie

W Lublinie pojawiła się... fałszywa książka telefoniczna. Firmuje ją wydawnictwo Rubin Press. Od oficjalnego spisu wydawanego przez Telekomunikację Polską różni się nie tylko tym, że kosztuje 19,80 zł. Zawiera także błędne numery. Nie wiadomo też, jak wydawca zdobył dane abonentów. Spis zawiera wyłącznie numery abonentów z Lublina i Kraśnika. Łącznie 92 tysiące. Dane w książce mogą się pojawić tylko za zgodą abonentów. Ale nikt takiej zgody nie udzielał. Podobnie jak Stella Widomska, rzeczniczka TP SA w Lublinie. Jej numer również znalazł się w spisie Rubin Press.
– Nie użyczaliśmy tej spółce bazy danych abonentów. Nie ma mowy o wycieku informacji. Sprawdzaliśmy w centrali TP SA. Poza tym, pewne informacje się nie pokrywają – zapewnia Stella Widomska. – Nasza baza danych jest dobrze zabezpieczona. A nieliczni pracownicy, którzy mają do niej dostęp, są stale kontrolowani.
– Ktoś do mnie dzwonił i powiedział, że jest dla mnie książka telefoniczna. Poszłam po nią do biura TP przy ul. Jutrzenki. I okazało się, że spisu nie ma. Za to był w kiosku obok domu. Ale musiałam zapłacić, prawie 20 złotych – żali się pani Agnieszka.
Tymczasem spis telefonów wydawany przez TP SA jest rozdawany za darmo. Po jego odbiór nie trzeba się nigdzie zgłaszać. Telekomunikacja przysyła go bezpłatnie abonentom, którzy wypełnili wcześniej druk zamówienia, który dostali wraz z rachunkiem za usługi.
Abonenci są zaniepokojeni tym, że ich dane wpadły w niepowołane ręce. I dzwonią do wydawcy spisu. Ale pod krakowskim numerem Rubin Press słyszą tylko: „nie ma takiego numeru”. Kilku osobom udało się skontaktować z właścicielem wydawnictwa Piotrem Iskrą. Usłyszeli, że wszystko odbyło się legalnie. Abonenci grożą krakowskiemu wydawcy sądem. Podobnie jak telekomunikacja, która zarzuca spółce Rubin Press nieuczciwą konkurencję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!