sobota, 24 marca 2018 r.

Lubelskie

Ferie (na razie) spokojnie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2010, 09:47
Autor: (MB)

Przez pięć pierwszych dni działania alarmowego, "feryjnego” telefonu lubelskiego Kuratorium Oświaty zadzwonił… jeden rodzic. I to nie z uwagami na temat zimowiska dziecka, tylko z pytaniem o zasady organizacji zagranicznego wyjazdu.

Alarmowy telefon działa od czwartku. – Rodzice wysyłający dziecko na zorganizowany wypoczynek do jednej z placówek w naszym regionie, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, w każdej chwili mogą zadzwonić pod numer 0-781-701-533 – tłumaczy Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

– Wątpliwości mogą dotyczyć np. zapewnienia uczniom odpowiedniej opieki czy warunków pobytu – dodaje. – Wszystko to sprawdzimy.

Tymczasem przez pierwsze pięć dni działania telefonu rodzice uczniów z naszego regionu nie zgłosili żadnych uwag.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ferie przebiegają bez zastrzeżeń – mówi Jan Kozioł z kuratorium, który dyżuruje pod "feryjnym” telefonem. – Organizatorzy wypoczynku już chyba doskonale wiedzą, jakich standardów należy przestrzegać i czego od nich oczekujemy.

Potwierdzają to także kontrole wizytatorów kuratorium w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży. W poniedziałek inspektorzy byli w okolicach Janowa Lubelskiego, wczoraj – m.in. w Firleju. Nie mieli zastrzeżeń.

Przez całe ferie nad bezpieczeństwem uczniów czuwają także: policja, straż pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego, WOPR, Państwowa Inspekcja Sanitarna i Inspekcja Nadzoru Budowlanego. Wszystkie te służby kontrolują pojazdy, którymi dzieci i młodzież jest wożona na zimową labę, a także miejsca samego wypoczynku.

Ferie potrwają do 28 lutego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!